12.06 godz. 18:20, Kuźniki, Sedzia: Andrzej Malec
Skład: Janik, Gul, Sienkiewicz, Wyszomierski, Procyszyn, Buczyński, Misiewicz, Skonieczny
Skład: Kmieć, Sobański, Nowak, Jaworski, Jaworski, Markowski, Grzywniak
16' Piotr Buczyński
19' Piotr Buczyński
26' Mateusz Sienkiewicz
28' Michał Wyszomierski
31' Marcin Janik
33' Michał Wyszomierski
34' Michał Wyszomierski
19' Radosław Grzywniak
33' Wojciech Misiewicz (Gol samobójczy)
40' Łukasz Nowak
Zawodnik meczu: Michał Wyszomierski (Mecz zaczął niemrawo ale rozkręcał się z minuty na minutę. Ostatecznie spotkanie kończy z imponującym dorobkiem trzech goli i jednej asysty.)

Moico szans na medale w tej edycji już nie ma, najbliższej Ceremonii nie musi jednak zakończyć z pustymi rękami. Na dobrej drodze do wywalczenia korony króla strzelców jest Piotr Buczyński, który ostatnio jest w wyśmienitej formie i po ustrzeleniu czterech bramek z Tifoskami zrównał się z pierwszym w klasyfikacji Michałem Biskupem z Blitz (12 goli w tej edycji). Gorszą obronę od FC Zbieraniny ma tylko Wratislavia-Bio i Klueh, co przy tak grającym Buczyńskim nic dobrego ekipie Łukasza Kmiecia nie wróży. Jesienią w pierwszej lidze padł remis 1:1. Na taki rezultat Zbieranina teraz nie może sobie pozwolić - strata do znajdującego się na 9. miejscu WSOWL II to w chwili obecnej cztery punkty. Każde oczko dla FC Zbieraniny może być teraz na wagę złota, a na pewno na wagę być albo nie być w Superlidze. Czy chęć pozostania w elicie będzie na tyle silna, że uda się zatrzymać bramkostrzelnego Buczyńskiego i po raz pierwszy od 20 kwietnia opuścić murawę jako zwycięzca?

1' - FC Zbieranina dzisiaj ze zbieraniną ma mały problem, a przynajmniej zbieraniną składu. Team Łukasza Kmiecia zacznie mecz w szóstkę, z Kmieciem na bramce.
3'- Dobra interwencja Kmiecia nogami. Kiper Zbieraniny zatrzymuje strzał z pięciu metrów Buczyńskiego.
4' - Mateusz Sienkiewicz zagrywa na prawo do Marcina Janika, ten decyduje się na strzał z woleja i posyła piłkę 40 cm nad poprzeczką.
5' - Na boisku melduje się spóźniony Dominik Sobański, Zbieranina już w komplecie.
7' - Strzał oddaje Michał Wyszomierski. Albo gracz Moico ma anemię, albo bardzo lubi Łukasz Kmiecia. Kiper Zbieraniny bez trudu broni to słabe uderzenie nogami.
8' - Piotr Buczyński posyła piłkę na boczną siatkę.
9' - Łukasz Nowak z głowki, piłkę z linii bramkowej wybija Marcin Janik.
10' - Radek Jaworski rzuca do kolegów - "Panowie, oni o nic nie grają, powalczmy coś!". Mateusz Sienkiewicz kwituje to z ławki "Może i nawet bym się zdenerwował, ale oni mają rację".
13' - Dwie sytuacje Buczyńskiego, najpierw jego strzał ląduje na słupku, później znów górę biorą sprytne nogi Kmiecia.
16' - (0:1) Precyzyjny płaski strzal Piotra Buczyńskiego, piłka wpada do siatki przy samym słupeczku i sprytne nogi Łukasza Kmiecia nie mają nic do gadania. Asystę zapisujemy Marcinowi Janikowi.
18' - Nowak do Radka Jaworskiego, ten gasi piłkę na klacie, a następnie obija nią Skoniecznego.
19' - (0:2) Piotr Buczyński jak rasowy śrubokręt wkręca w ziemię Marka Markowskiego, a po chwili po raz drugi okazuje się sprytniejszy od sprytnych nóg Łukasza Kmiecia i umieszcza futbolówkę w bramce.
19' - (1:2) Błyskawiczna odpowiedź FC Zbieraniny - Radek Grzywniak poprawia grzywę i posyła piłkę pod samą ladę nie dając szans Skoniecznemu!
22' - Grzywy nie poprawił za to Mateusz Sienkiewicz, pewnie dlatego strzał z głowy nie wszedł.
24'- Buczyński do Sienkiewicza, Sienkiewicz do Buczyńskiego, strzał i gdyby nie Kmieć byłoby już 3:1. Tym razem jednak nie sprytne nogi, a równie sprytne ręce zapobiegają stracie gola przez FC Zbieraninę.
26' - (1:3) Michał Wyszomierski w przerwie najadł się tabletek z żelazem i pozbył się anemii, Sienkiewicz na ławce zlokalizował grzebień i poprawił grzywę od razu są efekty - mamy trzecią bramkę dla Moico. Michał z narożnika boiska dogrywa idealnie na głowę Mateusza, a ten uderza z poprawionej grzywy i nie daje szans Kmieciowi!
27' - Groźne uderzenie Radka Jaworskiego, na posterunku jednak Skonieczny.
28' - (4:1) Tabletki z żelazem robią swoje - mocne uderzenie Wyszomierskiego, futbolówka mija Kmiecia i ląduje w siatce!
30' - Łukasz Nowak zza pola karnego, Skonieczny przenosi to nad poprzeczką.
32' - Janikowi nie spodobała się grywa Grzywniaka, postanowił go więc wyciąć. Andrzej Malec natomiast postanawia pokazać za to żółty kartonik.
32' - (2:4) Gol dla Zbieraniny - jego strzelcem zostaje gracz Moico, który pechowo myli własnego bramkarza - Wojciech Misiewicz.
33' - (2:5) Michał Wyszomierski z dublecikiem - za ten stan rzeczy może podziękować Piotrkowi Buczyńskiemu, który przy tym golu asystował.
34' - (2:6) Co te tabletki z żelazem robią z człowiekiem... Wyszomierski już z hat-trickiem! Tym razem dla odmiany w roli asystenta Jarek Procyszyn.
37' - Buczyński próbuje piłką zabić Łukasza Kmiecia, kiper Zbieraniny wychodzi jednak cało z tego wszystkiego.
38 - "Super Radek!", "Super to by było jakby weszło" - kwituje swój strzał Radek Jaworski.
40' - (3:6) Indywidualna akcja Łukasza Nowaka kończy się umieszczeniem futbolówki w siatce i trzecim golem dla FC Zbieraniny.

Moico w pełni zasłużenie pokonuje FC Zbieraninę i dokłada kolejne trzy punkty do swojego dorobku, dzięki czemu wskakuje na piątą lokatę. Piotr Buczyński natomiast zostaje samodzielnym liderem klasyfikacji najlepszych strzelców. Sytuacja FC Zbieraniny nie wygląda ciekawie i wszystko wskazuje na to, że Łukasz Kmieć i spółka jesienią o punkty rywalizować będą w pierwszej lidze. Ostatnim rywalem Moico w tym sezonie będzie Złoty Lew. FC Zbieraninę czekają jeszcze dwa mecze - z Prezesami i Klueh.