05.06 godz. 19:55, Kuźniki, Sedzia: Andrzej Malec
9 : 3
( 6 : 2 )
Skład: Pacholski, Piech, Bartosik, Gawlik, Konkel, Wróblewski, Jurkiewicz, Wrzesień, Głowiński
Skład: Paukszt, Brzoza, Zembaty, Karpiński, Worożański, Rudziński, Hajdamowicz, Skowroński, Świerk
10' Maciej Wróblewski
14' Mirosław Konkel
37' Paweł Bartosik
40' Maciej Wróblewski
2' Łukasz Skowroński
3' Paweł Brzoza
12' Mateusz Świerk
14' Konrad Hajdamowicz
15' Wojciech Zembaty
20' Sebastian Rudziński
28' Konrad Hajdamowicz
32' Paweł Pacholski (Gol samobójczy)
36' Bartłomiej Karpiński
Zawodnik meczu: Konrad Hajdamowicz (Konrad był aktywny, oddał wiele strzałów, po jednym z nich swojaka strzelił gracz Wratislavii. Hajdamowicz sam wpisał się na listę strzelców dwukrotnie, a do tego zanotował dwie asysty.)

Maj nie był zbyt szczęśliwym miesiącem dla mających mistrzowskie aspiracje Prezesów. Oprócz wygranej z Moico miesiąc ten przyniósł remis i dwie porażki - ekipa Maćka Smoka traciła punkty ze Skleptechem, Blitz i WSOWL. Teraz rywalem Prezesów będzie beniaminek, Wratislavia-Bio, przynajmniej w teorii nie powinno być problemów, bo przeciwnik spisuje się w tej edycji słabiutko i mając zaledwie pięć punktów na koncie znajduje się w strefie oznaczającej degradację do pierwszej ligi. Prezesi mają jeszcze hipotetyczne szanse na mistrzostwo, Wratislavia na utrzymanie. Kto zwiększy swoje szanse na osiągnięcie zamierzonego celu przekonamy się już za chwilę.

1' - Wratislavia będzie sobie musiała radzić dzisiaj bez bramkarza. Na szczęście przeszkolenie między słupkami miał już w tym sezonie Mariusz Wrzesień i to właśnie on pełnić będzie rolę golkipera.
1' - Na Estadio de Sarbinowska melduje się chwilkę spóźniony Bartosz Karpiński z nutką żalu w głosie i dość ciekawym pytaniem "to nie w znacznikach?".
2' - (1:0) Strzał z ostrego kąta w wykonaniu Łukasza Skowrońskiego i piłka wpada w krótki róg! Asystuje Konrad Hajdamowicz. Długo na gole czekać nie musieliśmy!
3' - (2:0) Sebastian Rudziński podaje do Pawła Brzozy, a ten podwyższa na 2:0!
6' - Mariusz Wrzesień może odetchnąć z ulgą - między słupki wskakuje spóźniony Gawlik.
6' - Chwila rozluźnienia u Worożańskiego, ostatecznie udaje się jednak zatrzymać strzał Wratislavii.
8' - Przed szansą Zembanty, Woro słusznie zauważa, że "z pierwszej mógł to jeb**", ale że Wojrek nie jeb** z pierwszej to zdążył zainterweniować Głowiński.
9 '- Uderzenie Rudzińskiego skutecznie broni Gawlik.
9' - Brzoza dostaje ultimatum - albo strzeli w tej akcji bramkę albo ława. Nie ma gola więc jednak ława. Na murawie melduje się spec od znaczników - Bartek Karpiński.
10' - (2:1) Rożny dla Wratislavii, Głowiński precyzyjnie zagrywa na głowę Wróblewskiego, a ten zamyka to wzorowo!
11' - "Pani napisze że krwawa rzeźnia była na boisku". Wedle życzenia Panie Rudziński. Głowińskiemu leci krew z nosa i szuka medyka, rzeźnia jak się patrzy.
12' - (3:1) Grzesia Paukszta w roli pół człowieka - pół asysty świetnie wyręcza dzisiaj Hajdamowicz - zaliczając drugą asystę. Jego podanie głową zamyka Mateusz świerk!
14' - (4:1) Strzał Hajdamowicza z dystansu, sprytny skok nad piłką wykonuje Skowroński, a wszystko to myli Gawlika i mamy już trzy gole przewagi Prezesów!
14' - (4:2) Odpowiedź Wratislavii - piłkę w siatce strzałem po długim umieszcza Mirek Konkel!
14' - Z tego wszystkiego sędziemu przez chwilę wysiadł gwizdek.
15' - (5:2) Ładna akcja z klepki z pierwszej piłki Prezesów. Skowroński do Zembatego, strzał i futbolówka w sieci!
16' - Skowroński komunikuje na ławce - "ja to dotknąłem piętą!". Nic z tego, gol zapisany będzie na konto Hajdiego.
17' - Rezerwowi Prezesów nawołują do kolegów na murawie - "Czas!", jak detektor wyłapuje to ucho Andrzeja Malca, który błyskawicznie odpowiada - "Trzy minuty!". Ławka Prezesów - "Ale to nie było pytanie...".
20' - (6:2) Gawlik tupie nogami wykrzykując "K... ja pier...!", a to oznacza jedno - mamy gola dla Prezesów. Sprawcą całego zajścia jest Rudzinski, który z bliska posyła futbolówkę do siatki.
23' - Maciek Wróblewski zza pola karnego, piłka szybuje nad poprzeczką.
24' - Ostra wrzutka z prawej strony Skowrońskiego, mogło być groźnie ale nikt nie zamknął  tego podania i wybiła je obrona Wratislavii (a do tego skomentował Paukszt "K... Łukasz, zamykasz oczy i jest dobrze!").
28' - Kąśliwy strzał z 9 metrów "Onufrego" Jurkiewicza, na posterunku jednak Woro.
28' - (7:2) Indywidualny rajd Hajdamowicza kończy się mocnym strzałem z 13 metrów, z którym nie daje sobie rady Gawlik!
31' - Głowiński próbuje swoich sił z nożyc, futbolówka zatrzymuje się jednak na piłkołapie.
32' - (8:2) Strzał z zerowego kąta Hajdamowicza i piłka w siatce! Nieszczęśliwie futbolówki dotknął jeszcze Paweł Pacholski. Koordynator zastanawia się komu zapisać gola, ławka Wrati rozwiewa jednak wszelkie wątpliwości "Swojaka zapisujemy! Zasłużył sobie!".
34' - Brzoza przeprowadza szkolenie nt. "Jak nie powinno się strzelać na bramkę" i marnuje setkę doprowadzając do ataku śmiechu Worożańskiego i Skowrońskiego.
36' - (9:2) Prezesi dzięki akcji "69" zbiżają się do dwucyfrówki. Grający z szóstką Brzoza chociaż trochę odpracowuje  zmarnowaną setkę i wykłada futbolówkę posiadaczowi koszulki numer dziewięć Karpińskiemu, a ten mierzonym strzałem pokonuje Gawlika!
37' - (9:3) Piotr Piech podaje do Pawła Bartosika, a ten posyła piłkę do bramki obok zdziwionego Worożańskiego!
39' - Bartosik z dystansu, tym razem Woro jednak nie zaspał.
40' - Żółtym kartonikiem za zagranie ręką ukarany zostaje Maciek Wróblewski. Mamy wolny dla Prezesów, Paukszt apeluje "Dajcie Woro strzelić!", Woro sobie jednak nie postrzela, bo do piłki doskoczył Skowroński. Kiper Prezesów godzi się ze swoim losem, stwierdzając "Gruby strzelał", uderzenie Łukasza blokuje natomiast obrona.

Wynik mówi sam za siebie. Prezesi byli tego dnia ekipą lepszą, całkowicie poza zasięgiem beniaminka. Team Maćka Smoka w pełni zasłużenie inkasuje ważne trzy oczka. O kolejne powalczy w środę za tydzień z Przyjaciółmi Tifosek. Sytuacja Wratislavii za ciekawa nie jest ale pozostanie w Superlidze nadal jest możliwe. Żeby wywalczyć utrzymanie team Piotra Piecha potrzebuje punktów, a na nie szansa będzie w kolejny poniedziałek, choć rywal do najłatwiejszych należeć nie będzie - Blitz Wrocław walczy w końcu o tytuł mistrzowski.