29.05 godz. 20:40, Kuźniki, Sedzia: Marcin Niciński
( 0 : 2 )
Skład: Ruta, Duda, Iwańczak, Różanowski, Kaleta, Biskup, Belda, Pawlaczyk, Furmanek
Skład: Łapeta, Janiak, Gosk, Biernacki, Grześków, Zajączkowski, Sobczyk
5' Marcin Duda
15' Piotr Biernacki (Gol samobójczy)
26' Michał Biskup
27' Michał Biskup
29' Michał Pawlaczyk
31' Michał Biskup
32' Michał Biskup
14' Tomasz Zajączkowski
38' Adam Łapeta
Zawodnik meczu: Michał Biskup (Prawdziwy kat Skleptechu. Aż cztery gole i to w tak ważnym meczu. Więcej dodawać chyba nie trzeba. Brawo!)

Tydzień dziewiąty w Superlidze zaczniemy z przytupem. Na dzień dobry czeka nas prawdziwy hicior - świeżo upieczony lider - Blitz Wrocław, najlepsza drużyna ubiegłego tygodnia, podejmie trzeci Skleptech. Oba zespoły mają taką samą ilość punktów (16), do tego identyczny bilans (+13), Błyskawice mają jednak ciut skuteczniejszy atak (nic dziwnego, skoro w składzie jest walczący o koronę króla strzelców Michał Biskup), Skleptech natomiast lepszą obronę (tylko 4 gole po stronie strat, najmniej w Superlidze, co też w sumie też nie dziwi biorąc pod uwagę obecność w składzie Filipa Janiaka). Ten mecz zapowiada się arcyciekawie, a jego rezultat będzie mieć kolosalne znaczenie w kontekście mistrzowskiego tytułu. Faworyta tego starcia gigantów nie sposób wskazać. Jesienią ubiegłego roku Elektryczni wygrali 2:1. Kto będzie górą tym razem i przybliży się do mistrzowskiego tytułu? Zaraz się o tym przekonamy!

1' - Skleptech zaczyna mecz zaledwie w pięcioosobowym składzie. Szacunek dla Panów T. Zajączkowskiego, P. Biernackiego, A. Łapety, B. Goska i K. Grześkowa, że nie olali tematu i na mecz mogący zaważyć o tytule się stawili, w przeciwieństwie do całej reszty piłkarzy drużyny Elektrycznych.
1' - Blitz w natarciu od samego początku, dobrze interweniuje jednak Tomek Zajączkowski.
3' - Łapeta uderza z prawej strony, piłka nie idzie jednak w światło bramki.
3' - Znów dobrze zachowuje się Tomek Zajączkowski, sprzed pola karnego uderzał Michał Biskup.
5' - (0:1) Piękny strzał Marcina Dudy z powietrza - piłka melduje sie w samym okienku, Tomek Zajączkowski za wiele podziałać przy tym nie mógł!
6' - Szósta minuta, na murawie melduje się szósty gracz Skletechu - grający z numerem sześć na koszulce Filip Janiak. Przypadek? Nie sześćądze.
9' - Skleptech próbuje zamienić się w Kleptech, klepkę Elektrycznych skutecznie rozbija jednak obrona Blitzu.
12' - Popędził na bramkę Skleptechu Mariusz Iwańczak, na posterunku był jednak Tomek Zajączkowski.
13' - Świetny strzał Łapety, parę centrymetrów niżej i można by bić brawo.
14' - "Panie sędzio, za dużo był pan na wakacjach" - włoska opalenizna arbitra Nicińckiego przykuła uwagę golkipera Skleptechu.
14' - "W piłeczkę!" - tłumaczy się Tomek Zajączkowski. "W piłeczkę? Stuknij się!" - odpowiada poirytowany Artur Kaleta. Zajączkowski wycina przed polem karnym gracza Blitz za co ogląda żółtą kartkę. Boisko na dwie minuty opuszcza Bartek Gosk (Jak zawsze w takiej sytuacji ktoś dziwi się czemu murawy nie opuszcza bramkarz tylko ktoś z pola. Ktosiem tym jest akurat w tym przypadku Maciek Belda. Takie już mamy przepisy Panie Belda, takie rzeczy we Wrocbalu są jak najbardziej na legalu).
15' - (0:2) Gosk wraca na boisko wcześniej niż po upływie dwuminutowej kary, a powrót serwuje mu trafieniem samobójczym Piotr Biernacki.
18' - Na murawie melduje się "Carlos" Sobczyk, Skeptech już w komplecie.
20' - Piłka po strzale Karola Grześkowa odbija się od słupka!
23' - Michał Biskup uderza z ośmiu metrów, w ciekawy sposób broni to jednak Zajączkowski.
24' - Dobra wrzutka "Carlosa" na Goska, uprzedził gracza Skleptechu jednak Maciek Belda.
25' - Ładnie skręcił Iwańczaka Grześkow, Karol tak zaaferował się jednak rolą śrubokręta, że poźniejszy strzał kompletnie mu nie wyszedł.
26' - (0:3) Na listę strzelców wpisuje się Michał Biskup wykorzystując podanie od Artura Kalety!
27' - (0:4) Co ten Biskup wyczynia?! Strzał pomocnika Blitz dosłownie ROZRYWA SIATKĘ. Cztery zerko proszę Państwa! No dobra, żartowałam, dziura w siatce już była. Szacuneczek dla prowadzącego zawody Marcina Nicińskiego, że zachował czujność i uznał gola. Niejeden ślepy sędzia (a takich w Polsce niestety nie brakuje) pewnie uznałby, że piłka w ogóle do bramki nie wleciała.
28' - Tomek Zajączkowski pokazuje swoje wzorowe przygotowanie do udziału w najnowszej edycji You Can Dance. Bramkarz  Skleptechu robi efektowne kółeczka i pirueciki daleko za swoim polem karnym, Blitz natomiast atakuje. Dwa strzały Błyskawic dobrze wybija jednak obrona. Z taką defensywą można sobie trenować tańce na przedpolu.
29' - (0:5) Michał Pawlaczyk mając obok siebie Michała Biskupa nieco przysępia i sam wykańcza podanie Artura Kalety. Piłka melduje się w siatce, więc nie wypada go za sępienie zganić.
29' - Jakub "Cuba" Różanowski stwierdza - "Jeszcze trzy i ja wejdę!".
31' - (0:6) Mariusz Iwańczak podaje na prawo do Biskupa, a ten strzałem z siedmiu metrów kompletuje hat-tricka!
32' - Biernacki wchodzi na bramkę, Zajączkowski w pole.
32' - (0:7) Zgłasza nam się zero siedem. W roli kata oczywiście Biskup. To już czwarta bramka tego gracza w dniu dzisiejszym!
36' - Skleptech walczy o gola, wszystko bardzo dobrze zatrzymuje jednak Belda.
38' - (1:7) Honor uratowany. Gosk zagrywa z prawej flanki na czającego sie na piłke Łapetę, a ten posyła futbolówkę w długi róg i wpisuje się tym samym na listę strzelców!
39' - Z ciężkim sercem schodzi na ławę Jacek Ruta, a na niej melduje się Kuba Różanowski. No tak w sumie były "jeszcze trzy" - dwa gole dla Blitzu i jeden dla Skleptechu.
40' - Ostatnia akcja i wolny dla Skleptechu. Belda ustawia mur a do tego sam dobrze stoi bo zatrzymuje uderzenie Filipa Janiaka ze stałego fragmentu gry.

Ciężko pojąć jak na tak ważne spotkanie można stawić się zaledwie w piątkę. Nie wiadomo jak potoczyłyby się losy tego pojedynku gdyby Skleptech miał szerszą kadrę. Co ciekawe Elektrycznym lepiej szło jak grali w osłabieniu, niż gdy byli już w komplecie. Blitz w pełni zasłużenie wygrywa te zawody i robi krok w stronę mistrzowskiego tytułu. Lider Superligi w następnej kolejce zmierzy się z WSOWL, Skleptech zmierzy się natomiast z Klueh.