19.05 godz. 18:40, Kuźniki, Sedzia: Andrzej Malec
Skład: Siwik, Kalisz, Siwik, Kolanowski, Olszewski, Deryło
Skład: Perucki, Natalli, Parossa, Szymański, Gorczyński, Skalski, Tkacz
33' Amadeusz Siwik
38' Grzegorz Deryło
40' Arnold Siwik
5' Radosław Parossa
33' Radosław Parossa
36' Sylwester Skalski
40' Radosław Parossa (Rzut karny)
Zawodnik meczu: Radosław Parossa (Trzy gole, w tym decydujący w 40 minucie, dający trzy punkty Przyjaciołom Tifosek. Więcej dodawać chyba nie trzeba. Bardzo dobre zawody w wykonaniu Radka.)

W listopadzie w pojedynku Przyjaciół Tifosek z Hectasem padł wynik 6:4. Główne role w tym widowisku odegrali Łukasz Bojarski (dwa gole i dwie asysty) i Amadeusz Siwik (hat-trick). Dzisiaj o powtórkę będzie ciężko, bo w składzie Tifosek brakuje "Bojara", a Amadeo Siwik wygrał casting na bramkarza Klueh. Faworytem będzie team Żmudzińskich, który znajduje się na siódmym miejscu z przewagą czterech punktów nad dawnym Hectasem. Czy Pingwiny zaczną więcej grać, niż się kłócić i zdołają opuścić strefę spadkową, czy może będzie tak jak mówią bukmacherzy i Tifoski zainkasują trzy oczka? W bramce Przyjaciół Tifosek również będziemy oglądać zawodnika z pola - kontuzjowanego Jacę (pokarało za grę u konkurencji) zastąpi nominalny obrońca - Maciek Szymański.

1'- "Chłopaki nie oglądajcie, nie uczcie się" - młodzi piłkarze Parasola "dostają bana" na oglądanie ligi Wrocbal.
3' - Perucki zagrywa do Gorczyńskiego i mamy pierwszy strzał Tifosek. Za udany to on nie był.
4' - Jest i pierwsze uderzenie Klueh - Marcin Kolanowski strzałem z dystansu i posyła piłkę na boczna siatkę.
5' - (1:0) Radek Parossa uderza z 70 metrów (tak to przynajmniej wyliczył arbiter Andrzej Malec) i wrzuca piłkę mocno wysuniętemu Amadeo Siwikowi za kołnierz!
6' - Znów Parossa, znów z dystansu, tym razem jednak nie ma bramki, bo skutecznie zatrzymuje to Siwik.
8' - Szansa na gola przed Pawlem Gorczyńskim, na nieszczęście Tifosek strzał poszedł nie z tej nogi co trzeba i piłka poleciała obok bramki.
9' - Fantastyczne uderzenie Marcina Kalisza - "Kalisiak" strzałem z 12 metrów posyła piłkę na poprzeczkę! Futbolówka później odbija się jeszcze od ziemi, ale technologia goal line podpowiada nam, że o golu nie może być mowy.
10' - Uderzenie Grzegorza Deryło nogami broni Maciek Szymański.
11' - Znów w akcji Grzegorz Deryło. Nie sądziliśmy, że aż tak dobrze zna łacinę młody gracz Klueh, ale reakcja po nieudanym strzale nas nie dziwi, każdy by się wkurzył.
13' - "K... jeb..." to chyba motto Klueh. Tym razem znajomością łaciny popisuje się popularny "Kalisiak".
13' - Oślepiony ostrym majowym słońcem Amadeo Siwik odkrył właśnie jedną bardzo istotną rzecz - "Ej, ale nie było losowania w ogóle!".
14' - Próba loba z prawej strony z 25 metrów w wykonaniu Pawła Gorczyńskiego (tak, tak, Amadeo znów zwiedza przedpole). Nie udało się jednak w ten ciekawy sposób zdobyć Pawłowi gola.
15' - Kalisz zagrywa do Arnolda Siwika, ten do Kolanowskiego, mamy strał i Szymańskiego ratuje słupek.
16' - Z połowy uderza Sylwester Skalski, Siwik musi gonić za piłką (znów była wycieczka na przedpole), w końcu udaje mu się do niej dobiec i ją wybić, według Tifosek, już z bramki. Według prowadzącego zawody Andrzeja Malca jest jednak zupełnie inaczej, a niestety goal line nawalił i nie dowiemy się jak było naprawdę.
18' - Ciężko znosi starcie z Olszewskim Krzysiu Natalii.
19' - Olszewski niczym czołg rozepchał się między dwójką defensorów Tifosek, po czym uderzył z 20 metrów i zmusił Szymańskiego do sporego rozciągnięcia.
20' Młody Deryło używa swojego ulubionego stwierdzenia ("K.. jeb..."), a Andrzej Malec na to hasło używa gwizdka i kończy połowę.
21' - Zmiana między słupkami Pingwinów. Amadeo w końcu będzie mógł sobie pozwiedzać, bo na bramce melduje się Olszewski.
22' - Fatalne pudło Arnolda Siwika, miał przed sobą tylko Szymańskiego, a posłał piłkę wysoko nad bramką.
24' - Kolanowski oddaje strzał na aut. Pada dość istotne pytanie - "Kolano gdzie masz lewą?". Olszewski ma teorię - "w tramwaju", autor tego mało udanego uderzenia rozwiewa jednak wszystkie wątpliwości - "w Fifie mi została".
26' - (1:1) Olszewskiemu też już znudziło się na bramce, robi więc wycieczkę na drugą stronę boiska. A że jest to wycieczka all inclusive nie dość, że świeżo upieczony kiper Klueh załapuje się na drinka z palemką to jeszcze z wojaży przywozi bramkę, bo udaje mu się strzałem z linii pola karnego zaskoczyć Szymańskiego.
28' - Arnold Siwik uderza z pola karnego, możemy odnotować dobrą interencję "golkipera" Tifosek.
29'- Wycieczka numer dwa Olszewskiego, zachciało się drugiego drinka z palemką. Gdyby nie dobra interwencja Szymańskiego "Cukier" miałby asystę, bo całkiem groźny strzał oddał Kolanowski.
31' - Parossa z dystansu, wystarczyło trochę lepiej przymierzyć i by wpadło, bo bramka była pusta (tak, tak, Olszewski znów na wycieczce).
33' - (1:2) Klueh pograł sobie w polu karnym rywala, Kalisz podał Siwikowi (Amadeo), a ten strzałem w krótki róg zaskoczył Szymańskiego!
33' - (2:2) Błyskawiczna odpowiedź Tifosek - strzał z powietrza z pierwszej piłki Radka Parossy nie daje żadnych szans Olszewskiemu!
35' - Perucki z wolnego płasko do Parossy, ten stojąc 2 m przed bramką chciał piętką zaskoczyć Olszewskiego, ale "Cukier" akurat stał tam gdzie powinien (ponoć kasa na wycieczki się skończyła) i gola nie oglądamy.
36' - (3:2) Ale piękna bramka! Olszewki nie miał tutaj nic do gadania! Sylwester Skalski udetzył z prawego narożnika pola karnego i wsadził piłkę w samo okno!
38' - (3:3) Klueh wyrównuje! Piłkę w siatce strzałem z 9 metrów umieszcza Grzegorz Deryło!
39' - Parossa do Tkacza, okazja pierwsza klasa, ale nie przyłożył się do strzału napastnik Tifosek.
40' - Arnold Siwik fauluje Radka Parossę, Andrzej Malec nie ma wątpliwości - mamy karnego i żółty kartonik dla gracza Klueh!
40' - (4:3) Do wykonania karnego podchodzi sam poszkodowany i pewnym strzałem posyła pilkę obok Olszewskiego!

Bardzo ciekawe spotkanie zaserwowali nam gracze obu ekip. Wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie i na dobrą sprawę do końca nie było wiadomo kto wyjedzie z Kuźnik z trzema punktami w kieszeni. Wszystko rozstrzygnęło się dopiero w ostatniej minucie za sprawą karnego, którego pewnie na bramkę zamienił najlepszy gracz tego spotkania - Radek Parossa. Klueh znajduje się w dość nieciekawym położeniu (zwanym także strefą spadkową). Szansa na poprawę tego stanu rzeczy stanie przed zawodnikami Marcina Żala za dwa tygodnie - rywalem Klueh będzie wtedy Złoty Lew. Przyjaciele Tifosek wskoczyli na piątą lokatę, a następną ekipę jaką mają na rozkładzie jest Kuchcik Kuźniki.