tel. 691 395 503 | @ organizator@wrocbal.pl
Drużyna Mecze Bramki Pkt.
1 . Blitz Wrocław 11 +24 28
2 . Prezesi 11 +25 23
3 . WSOWL 11 +23 20
4 . Moico 11 +9 20
5 . Skleptech 11 -3 19
6 . Przyjaciele Tifosek 11 +6 18
7 . Kuchcik Kuźniki 11 +3 15
8 . WSOWL II 11 -6 15
9 . Złoty Lew 11 -9 10
10 . Klueh 11 -21 6
11 . Wratislavia-Bio 11 -22 5
12 . FC Zbieranina 11 -29 5
Więcej

WROCBAL to Amatorskie Ligi Piłkarskie, które zrzeszają ponad 100 wrocławskich drużyn. W okresie wiosenno - jesiennym organizujemy ligi piłkarskich siódemek, zimą zespoły mogą rywalizować zarówno w lidze futsalu, jak i w lidze piłkarskich szóstek na zadaszonym boisku ze sztuczną trawą.

Więcej
18.05 godz. 20:40, Kuźniki, Sedzia: Damian Pasternak
WSOWL II
WSOWL
1 : 3
( 1 : 2 )
Skład: Brauer, Ozga, Zapart, Kaczmarek, Prus, Dziuba, Sąsała, Mól, Tomczyszyn, Maziarz
Skład: Kotuła, Grzesiuk, Szafarski, Radzimowski, Lachowicz, Krajewski, Patałuch
3' Norbert Tomczyszyn
17' Marcin Brauer
32' Dominik Maziarz
2' Marcin Lachowicz
Zawodnik meczu: Dominik Maziarz (Nie można było wybrać inaczej. Wszystkie gole dla WSOWL II to jego zasługa - przy dwóch pierwszych bramkach Dominik asystował, trzeciego gola strzelił sam.)
    vs   

Spotkania derbowe zawsze budzą wiele emocji. Nie inaczej jest w przypadku derbów Wojskowych. "Jedynka" zmierzy się z "dwójką" już w najbliższy czwartek. Zespół Jarosława Patałucha występować będzie w roli faworyta, bo bo raz że jest w końcu "jedynką", a dwa, że znajduje się aż siedem miejsc w tabeli wyżej. Drużyna Jakuba Zaparta zamyka ligową stawkę z zerowym dorobkiem punktowym, team Patałucha jest piąty z ośmioma punktami na koncie, ale ostatnio formą też nie zachwyca (ostatnie zwycięstwo miało miejsce 13.04). Sezon już na półmetku, WSOWL II jeśli chce pozostać w elicie musi zacząć zbierać punkty. Czy druga ekipa Wojskowych zdoła na tyle zmobilizować się na derby, żeby pokonać wyżej notowanego rywala i odegrać się za 0:2 z jesieni?

Relacja z meczu:
"Kto dziś wygra mecz? - "WSOWL!"- słyszymy od "jedynki". "Kto dziś wygra mecz?" - "My!" - Odpowiada "dwójka". Jakby nie patrzeć wszyscy mają w tym rację.
1' Rozpoczęcie spotkania
2' - (1:0) Jarosław Patałuch podaje do Marcina Lachowicza, ten uderza z 12 metra, jeszcze mamy minimalny rykoszet i piłka ląduje w siatce! Jedynka na prowadzeniu!
3' - (1:1) Błyskawiczna odpowiedź dwójki - Dominik Maziarz podaniem obsługuje Norberta Tomczyszyna, a ten precyzyjnym strzałem z 11 metrów doprowadza do wyrównania!
5' - Piłka po strzale Maziarza mija bramkę o dobre kilka metrów.
7' - Łukasz Prus prawie przypadkowo głową zaskoczył własnego golkipera. Mateusz Kaczmarek popisał się jednak świetną interwencją i zapobiegł bramce samobójczej. Jedynka dostała jedynie rzut rożny.
10' - "Jarek, przyznaj, że wrzucałeś" - Jarek Patałuch nic nie przyznaje, uznajemy więc że był to strzał z ostrego kąta. Piłka z dużą mocą odbija się od słupka.
13' - Wolny dla jedynki na 18 metrze. Ładny mocny strzał oddaje Marcin Lachowicz, świetnie jednak broni to Mateusz Kaczmarek.
17' - (1:2) Genialne prostopadłe podanie z własnej połowy Dominika Maziarza do czającego się w okolicach pola karnego Marcina Brauera. Piłka po uderzeniu napastnika WSOWL II wpada do siatki przy samym słupku, dwójka obejmuje prowadzenie!
20' - Lachowicz głową, coś  się celownik rozkalibrowal najlepszemu strzelcowi WSOWL.
20' - Radzimowski przegrywa pojedynek 1 na 1 z Kaczmarkiem.
20' Koniec pierwszej połowy
Przed gwizdkiem obwieszczającym start drugiej połowy dowiadujemy się oczywiście, że mecz wygra WSOWL, a w ramach odpowiedzi, że to jednak "my", a nie oni zejdą z boiska jako zwycięzcy.
22' - Strzał Michała Móla nogami broni Jakub Kotuła.
26' - Mól do Brauera, pewnie byłaby bramka gdyby tylko piłka doleciała do adresata. A nie doleciała, bo świetnym wyjściem z bramki popisał się Kotuła, który ręką strącił futbolówkę.
28' - To powinien być gol Lachowicza, piłkę zblokował jednak Ozga, który w przerwie zmienił Kaczmarka.
30' - Fatalne pudło Michała Móla, "to są jaja", jak podsumował Maziarz.
31' - Ale zamieszanie pod bramką Kotuły! Najpierw techiczne uderzenie Móla ląduje na słupku, później strzał Brauera fenomenalnie broni Kotuła.
32' - (1:3) Dominik Maziarz stojąc na linii pola karnego popatrzył, przymierzył i chyba jakiś ciekawy pomysł urodził się mu w głowie, bo chwilę później piłka była już w siatce!
34' - Damian Krajewski planował wsadzić piłkę przy samym słupku, plany zniweczył jednak Ozga.
36' - Na murawe pada Marcin Lachowicz, chodzą głosy, że z "głodu się przerwaca", pełen współczucia Damian Pasternak (podobno zwolennik akcji "Pajacyk") dyktuje wolnego dla WSOWL. Lachowicz chyba nie taki głodny, mocy w strzale nie brakowało, ale celności już tak.
38' - Solidny obiad zjadł dzisiaj też Radzimowski. Piłka po jego bombie z dystansu ociera się o słupek.
40' - Lachowicz wypracował sobie przestrzeń do strzału, nie wykalibrował jednak dostatecznie nogi i posłał futbolówkę tuż obok słupka.
40' Koniec spotkania
 
Po meczu śmiało możemy stwierdzić, że obie ekipy miały rację. "Kto wygra mecz?" - wykrzyknęła druga ekipa Wojskowych, "My" - błyskawicznie padła odpowiedź. Ano Wy, nie idzie się nie zgodzić. Jedynka na okrzyk odpowiedziała "WSOWL" i też miała w tym sporo racji, w końcu wygrało WSOWL. Subtelną różnicę zrobiło tylko "II" w nazwie. WSOWL II wygrywa najważniejszy mecz sezonu - mecz derbowy. A w derbach, jak to w derbach - jest cała masa walki (tak było, potwierdzam), szybkie tempo (tak było - i to mimo pogody nastrajającej bardziej do grilla, niż meczu) i wiele ciekawych sytuacji dla obu stron (tego też nie brakowało). Widać było, że wszyscy zagrali z wielkim zaangażowaniem i za to serdecznie chcę obu ekipom podziękować (przydała się taka pobudka po trzech wcześniejszych mało porywających meczach). Trzy punkty (i to premierowe punkty!) wędrują na konto WSOWL II, które jednak mimo tego jest jeszcze dalekie utrzymania. Ekipa Jakuba Zaparta o kolejne oczka i ucieczkę z dna tabeli powalczy z Wratislavią-Bio. Jedynkę czeka natomiast ważny mecz z Moico.

autor: Marta Toczek
Zauważyłeś jakiś błąd w opisie lub statystykach? Napisz: marta@wrocbal.pl

Zawodnik meczu:

Dominik Maziarz (WSOWL II)