09.05 godz. 20:40, Kuźniki, Sedzia: Adam Rynkowski
Skład: Stefańczyk, Duda, Iwańczak, Kaleta, Biskup, Belda, Pawlaczyk, Furmanek
Skład: Olszewski, Słomiński, Brauer, Ozga, Prus, Dziuba, Sąsała, Kazubski, Mól, Tomczyszyn, Maziarz
3' Michał Biskup
34' Artur Kaleta
32' Michał Mól
Zawodnik meczu: Michał Biskup (Najaktywniejszy gracz w tym spotkaniu. Zdobywca jednego gola, kreował sytuacje dla swojej drużyny w ofensywie, a swoimi zagraniami i strzałami nękał defensywę rywali! Na wróżnienie również zasługuje golkiper Maciej Belda. )
WSOWL II    vs    Blitz Wrocław

Sytuacja WSOWL II nie maluje się w różowych barwach. Ostatnie miejsce w tabeli, cztery porażki i idący za tym zerowy dorobek punktowy, tylko dwa gole strzelone i aż 19 straconych. Na przeciwnym biegunie jest Blitz Wrocław - druga lokata, dziesięć oczek na koncie, druga najskuteczniejsza ofensywa z 15 bramkami i liderem klasyfikacji czołowych strzelców Michałem Biskupem, druga najlepsza defensywa z zaledwie czterema golami po stronie strat. Każdy inny rezultat, niż wygrana Błyskawic będzie sporą niespodzianką. Czy WSOWL II w końcu się przełamie i namiesza trochę w czołówce Superligi odbijając się przy okazji od dna? Dowiemy się tego już zaraz!

2' Strzał Dawida Olszewskiego doskonale broni golkiper Blitz Wrocław, piłka wraca pod nogi Grzegorza Słomińskiego, ten oddaje strzał i tą dobitkę również broni golkiper Maciej Belda!
3' GOL! 0:1 Doskonałe podanie Michała Furmanka na bramkę zamienia Michał Biskup!
5' Na uderzenie z prawego skrzydła zdecydował sięŁukasz Prus, piłkę w rękawice łapie golkiper.
6' Podanie Artura Kalety do niepilnowanego Michała Biskupa, a ten znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem lecz to goliper wygrywa ten pojedynek!
8' Błąd w rozegraniu piłki popełnia Dawid Olszewski, do piłki dopada Artur Kalera, strzela mocno lecz czujny golkiper Adam Ozga odbija piłkę!
10' Blitz Wrocław w ataku, podanie z autu Mariusza Iwańczaka do Michała Biskupa i strzał napastnika Blitz głową mija minimalnie światło bramki "wojskowych"
12' Rzut wolny dla Blitz Wrocław, do piłki podchodzi Artur Kaleta, który oddaje mocne uderzneie na bramkę, bramkarz odbija piłkę daleko w pole!
15' Tym razem oglądamy rzut wolny dla WSOLW, strzał ze stałego fragmentu gry autorstwa Michała Móla dobrze do boku zbija piłkę golkiper.
17' Łukasz Prus oddaje strzał zza pola karnego, minimalnie niecelne uderzenie!
19' Mariusz Iwańczak dobrze wynajduje w polu karnym Michała Biskupa, ten przyjmuje piłkę i oddaje mocny lecz niecelny strzał!
21' Drugą połowę zaczynamy od akcji Blitz Wrocław, Michał Pawlaczyk podaje do Michała Biskupa i presja obrońcy spowodowała iż Michał nie trafił czysto w futbolówkę.
23' Podanie Dominika Maziarza w pole karne rywali, lecz czujny obrońca Marcin Duda wybija piłkę daleko w pole.
25' Artur Kaleta będąc pod polem karnym WSOWL II otrzymuje dobre podanie od współpartnera, obraca się z przeciwnikiem na plecach i oddaje minimalnie niecelne uderzenie!
26' Na strzał zza pola karnego zdecydował się Dominik Maziarz lecz piłkę dobrze blokuje obrońca Blitz Wrocław.
28' Po rzucie wolnym rozgrywanym przez WSOLW II piłka po zamieszaniu w polu karnym trafia w słupek bramki Blitz!
30' Błąd w komunikacji "wojskowych", do lecącej, górnej piłki biegli obrońca i bramkarz, żaden z nich nie trafia w piłkę, a zawodnik Blitz Wrocław Artur Kaleta zrezygnował z wali o tą piłkę i teraz zapewne może tego żałować.
32' Żółtą kartkę ogląda Michał Mój za nierozważny atak w nogi Michała Furmanka.
34' GOL! 0:2 Piłkarze Blitz Wrocław wykorzystują grę w przewadze i za sprawą Artura Kalety strzelaja drugiego gola w tym pojedynku. Asystę przy tym trafieniu zalicza Michał Biskup!
36' Marcin Duda podaje do Michała Biskupa, ten strzela, a piłka przelatuje tuż obok prawego słupka bramki "wojskowych".

Piłkarze Blitz Wrocław zagrali na swoim dobrym i wyskom poziomie. Potwierdzili tym samym że w tym sezonie walczą o mistrza i tracą tylko 2 oczka do lidera. WSOWL II muszą poprawić swoją grę w obronie jeśli chcą utrzymać się na poziomie superligi. Pomóc "dwójce" miał Dominik Maziarz lecz jeśli jego współpartnerzy nie pomagają w akcjach ofensywnych to ciężko zdobywać bramki. W następnym meczu WSOWL II zagrają w derbach z "jedynką" WSOWL, a gracze Blitz Wrocław zmierzą się z Moico!

autor: Marcin Niciński