24.04 godz. 19:10, Kuźniki, Sedzia: Damian Pasternak
( 0 : 0 )
Skład: Kmieć, Sobański, Nowak, Rokita, Jaworski, Piędel, Juras
Skład: Żmudziński, Perucki, Natalli, Grzesiczak, Padiasek, Szymański, Gorczyński, Bojarski, Rodriguez-Lovera, Zabłocki, Tkacz, Makieła
34' Łukasz Nowak
33' Paweł Gorczyński
Zawodnik meczu: Waldemar Rokita (Waldek był zaporą nie do przejścia dla rywali. Z ogromnym spokojem podejmował każdą boiskową decyzje. Nieźle wyprowadzał piłkę, a akcje przeciwnika "niszczył" w zarodku. Wyróżnić należy także pełniącego funkcję bramkarza Zbieraniny - Łukasza Kmiecia. )

Przyjaciele Tifosek zaliczyli falstart w pierwszej kolejce dostając lekcję futbolu od WSOWL. Później było już tylko lepiej - najpierw remontada z Wratislavią, która zaowocowała tytułem drużyny tygodnia, a później kolejny dobry mecz i zaskakująca wygrana nad mistrzami - Skleptechem. Po takich dwóch pojedynkach zespół Jacka Żmudzińskiego czuje się bardzo pewnie, a dobre nastawienie psychiczne to podstawa sukcesu. FC Zbieranina nie będzie mieć więc łatwego zadania z Cruyffami i Stoiczkowami. Ekipa Łukasza Kmiecia do Tifosek traci jednak tylko dwa punkty, wygrana pozwoliłaby więc zamienić się w tabeli miejscami. W ostatniej kolejce z bardzo dobrej strony pokazał się Łukasz Nowak. Czy w tym tygodniu też strzelanie przyjdzie mu z taką łatwością? Obrona Tifosek i magiczny palec Jacy zrobią wszystko, żeby pokrzyżować mu plany, nagroda za czyte konto jest na tyle kusząca, że warto dołożyć starań, aby zatrzymać atak Zbieraniny. Beniaminek zagra dzisiaj bez zmian i bez nominalnego bramkarza, którego zastępować będzie...Łukasz Kmieć.

2' Radosław Jaworski z prawej strony centruje piłkę w pole karne, gdzie Jacek Żmudziński zbija ją przed siebie. Do odbitej futbolówki dopada w porę Dominik Sobański i kończy akcje strzałem, ale w ostatniej chwili zostaje zablokowany przez jednego z obrońców.
4' Składna akcja, a może bardzo dobrze wyprowadzona kontra przez Zbieraninę. Łukasz Nowak prostopadle zagrywa piłkę do Jaworskiego. Ten odgrywa ją do swojego kolegi, ale ten nieudanie przyjmuje futbolówkę. Ta spada jeszcze pod nogi Łukasza Jurasa, który finalizuje całą akcje strzałem - obok słupka.
7' Arkadiusz Zabłocki przedziera się przez "zasieki" obronne beniaminka, wpada z piłką w pole karne i w zamieszaniu oddaje strzał, który nieznacznie mija bramkę strzeżoną przez Łukasza Kmiecia.
8' Jaworski zabiera się z futbolówką na własnej połowie, mimo, tego, że jest naciskany przez dwóch graczy Tifosek, to i tak dochodzi do sytuacji strzeleckiej. Niestety jak wspaniale udało mu się wypracować okazje, tak też wspaniale udało mu się ją zmarnować, uderzając zbyt mocno w piłkołap za bramką Żmudzińskiego.
10' Marlon Rodriguez Lovera mając trochę miejsca przed polem karnym przeciwnika decyduje się na uderzenie. Te jest dość kąśliwe, ale przelatuje tuż obok bramki.
12' Fatalna strata Zabłockiego przed własnym polem karnym. Piłkę przechwytuje Nowak i kończy całą akcje strzałem - znowu niecelnym.
13' Rodriguez Lovera dostaje piłkę za plecy obrońców i decyduje się na uderzenie po którym instynktownie broni Kmieć, nogą wybijając piłkę na rzut rożny!
13' Wrzutka Macieja Padiaska z narożnika boiska jest bardzo dobra. Dopada do niej niepilnowany przez nikogo Łukasz Bojarski i oddaje strzał z główki, po którym futbolówka mija bramkę Zbieraniny. To mógł, a nawet powinien być gol dla Przyjaciół Tifosek! Ciągle mamy 0:0 i ogrom zmarnowanych sytuacji.
14' Ile to już Nowak oddał strzałów z dystansu? Oj niezliczona jest to ilość. Niestety jakość tych uderzeń pozostawia wiele do życzenia i po raz kolejny za wszystko obrywa biedny piłkołap za bramką Tifosek.
15' Marcin Piędel należał do tych śmiałków, którzy postanowili zatrzymać rozpędzonego Bojarskiego. Niestety ta sztuka się nie udała i obrońca Zbieraniny po zderzeniu z przeciwnikiem doznaje kontuzji kostki i musi opuścić boisko. Miejmy nadzieje, że szybko na nie wróci, a tymczasem jego koledzy będą musieli radzić sobie w sześciu.
17' Po centrze Macieja Szymańskiego z rzutu rożnego do kolejnej sytuacji strzeleckiej dochodzi Bojarski, ale znowu uderza obok bramki.
18' Po kilku minutach odpoczynku na boisko wraca Piędel i chociaż lekko "kuśtyka" to jednak trzeba powiedzieć, że jest "twardziel", bo niewielu po zderzeniu z pociągiem towarym - byłoby w stanie jeszcze grać w piłkę.
19' Jaworski strzałem z główki jest bliski przelobowania Żmudzińskiego, ale ten ma sporą dozę szczęścia i przed utratą bramki ratuje go ofiarną interwencją - Mateusz Tkacz. To jeszcze nie koniec akcji. Piłka spada bowiem pod nogi Jurasa, który mocno strzela na bramkę, ale nie jest w stanie pokonać ofiarnie interweniującego Żmudzińskiego!
21' Kontratak Tifosek zakończony potężnym strzałem przez nikogo innego, jak Bojarski. Bomba posłana w kierunku bramki rywala przez gracza z numerem "8" zostaje rękoma przekierowana przez Kmiecia do boku. Na jego nieszczęście tam jest Jan Perucki, ale jego uderzenie z pierwszej piłki, z powietrza przelatuje tuż obok słupka!
25' Grzesiczakowi spada piłka pod nogi po złym wybiciu jednego z obrońców. Gracz Tifosek długo się nie zastanawia i zamierza sprawdzić czujność Kmiecia, który w poniedziałkowy wieczór zachowuje chłodną głowę i wcale nie widać po nim, że na co dzień nie gra na pozycji bramkarza.
27' Przyjaciele grają dzisiaj naprawdę po przyjacielsku. W ofensywie jakby nie chcieli zrobić krzywdy osłabionemu rywalowi. W defensywie z kolei również koleżeńscy. Szymański nonszalancko zagrywa piłkę do Żmudzińskiego, ale robi to niedokładnie. Futbolówkę przechwytuje Jaworski i bez zastanowienia uderza wprost w poprzeczkę!
29' Grzesiczak z lewej strony strzelając stara się zaskoczyć Kmiecia, ale ten po raz kolejny udanie interweniuje nogami. Nie można jednak co się dziwić. Wrocbalowi bukmacherzy uważają go bowiem za najlepiej grającego nogami golkipera i w tym meczu to potwierdza.
33' (1:0) - Szarża Bojarskiego lewą stroną. Zawodnik ten będąc w okolicy pola karnego po ziemi centruje piłkę na "drugi metr". Tam kapitalnie odnajduje się Paweł Gorczyński, dokłada nogę i tym samym może cieszyć się z gola!
34' (1:1) - Długo z prowadzenia się Tifoski nie cieszyły i nie zachowają dzisiaj czystego konta. Szybki atak Zbieraniny. Piłkę otrzymuje Nowak i strzałem przy słupku obok wychodzącego z bramki Żmudzińskiego, doprowadza do wyrównania.
37' Dawid Makieła z lewej strony wrzuca piłkę w pole karne i udanym piąstkowaniem po tej centrze popisuje się Kmieć.
39' Kmieć zbyt lekko wybija piłkę z własnego pola karnego. Ta pada łupem Bojarskiego, który ustawia ją sobie na strzał i uderza z woleja, tak, że futbolówka niemalże ociera się o słupek bramki beniaminka. To mógłbyć gol dający prowadzenie - zabrakło naprawdę niewiele.
39' Po krótko rozegrany rzucie rożnym piłka spada pod nogi Makieły, który oddaje sytucyjne uderzenie z pola karnego. Gola jednak nie zobaczymy, ponieważ piłka przelatuje nieznacznie obok słupka. Oj nie mają dzisiaj szczęścia podopieczni Jacka Żmudzińskiego!
40' Jak mawia klasyk - "niewykorzystane sytuacje lubią się mścić".  Na szczęście Tifosek - nie zostaną oni skarceni za swoją strzelecką indolencję. Strzał Nowaka z rzutu wolnego ląduje na murze. Po chwili piłka wraca pod nogi snajpera Zbieraniny i a ten w zamieszaniu przed polem karnym, finalizuje akcje strzałem w...słupek!

Grająca bez ani jednej zmiany i nominalnego bramkarza Zbieranina pokazała charakter. Zespół Łukasza Kmiecia zremisował z jednym z faworytów i choć dopisywało mu wiele szczęścia, to jednak wcale nie był gorszy od Tifosek. Te zagrały bardzo niemądrze, niewykorzystały swojego potencjału kadrowego (pięciu graczy na rezerwie) i mogą pluć sobie w brodę, bo jeżeli chce się walczyć o najwyższe cele - takie spotkania trzeba wygrywać. Następne pary meczowe obu tych ekip to: Złoty Lew - Przyjaciele Tifosek oraz FC Zbieranina - Skleptech.