20.04 godz. 20:40, Kuźniki, Sedzia: Marcin Niciński
Skład: Pacholski, Piech, Bartosik, Gawlik, Konkel, Wróblewski, Jurkiewicz, Wysoczański
Skład: Kmieć, Sobański, Nowak, Jaworski, Piędel, Jaworski, Kot, Juras
3' Łukasz Nowak
14' Łukasz Nowak
23' Łukasz Nowak
Zawodnik meczu: Łukasz Nowak (Bukmacherzy już przyjmują zakłady, w którym dniu najmłodsyz syn Łukasza Nowaka zmieni ojca w trakcie gry. Dumny ojciec nie zamierza przedwcześnie iść na emeryturę, a hat-trickiem świetnie uczcił przyszłe narodziny trzeciego potomka. )

Ostatnim czwartkowym pojedynkiem w Superlidze będzie mecz FC Zbieraniny z Wratislavią-Bio. Oba zespoły najchętniej wymazałyby z pamięci kolejkę numer dwa. Dla Zbieraniny druga seria gier przyniosła "baty" od lidera - WSOWL, Wratislavia prowadząc do przerwy 2:0 zobaczyła jak wygląda prawdziwa remontada, a to właśnie graczom Piotra Piecha zaserwowali Przyjaciele Tifosek. Bezpośredni pojedynek dwóch beniaminków będzie więc szansą na rehabilitację i zatarcie niekorzystnego wrażenia jakie pozostało po drugiej kolejce. W październiku, jeszcze w pierwszej lidze, padł remis 3:3. Czy teraz też będziemy świadkami solidarnego podziału punktów?

1' Obie ekipy rozpoczęły spotkanie w mocno osłabionych składach i każda z nich ma tylko po jednym zmienniku. Kto lepiej kondycyjnie wytrzyma trudy tego starcia?
2' Łukasz Kmieć próbuje z połowy dograć piłkę do napastników, lecz jego podanie przerywa...Marcin Niciński- rozjemca tego meczu.
3' (1-0) Dominik Sobański zagrywa na wolne pole do Łukasza Nowaka, a snajper Zbieraniny z czuba nie dając szans na skuteczną interwencje Rafałowi Gawlikowi.
6' Rzut wolny dla Wratislavii-Bio. Piotr Wysoczyński ostro dośrodkowuje w pole karne przeciwnika. Piłka na jego szczęście omija defensywę rywala, ale na jego nieszczęście również kolegów z drużyny.
9' Piech zmarnował doskonałą okazje na wyrównanie. Jego strzał z główki ląduje tylko w środek bramki wprost w ręce Marka Kota.
10' Nowak mija balansem jednego z obrońców, by po chwili posłać bombę, która jednak okazała się niewypałem.
14' (2-0) Co nie udało się 4. minuty wcześniej, tak udaje się teraz. Nowak strzałem z rzutu wolnego zdobywa dublet. Napastnik Zbieraniny postawił na siłę i ten wybór okazał się najlepszym z możliwych.
16' Jurkiewicz, Piech, Bartosik i znów Piech. Piłka krąży płynie i zawodnicy Wratislavii zdążyli wymienić już cztery celne podania w jednej sekwencji. W końcu zza pola karnego na uderzenie decyduje się Bartosik, który polował na bramkę stadiony świata, ale używając terminologii popularnej gry statki- zaliczył pudło.
17' Łukasz Juras próbował zaskoczyć bezpośrednim strzałem z rzutu rożnego Gawlika. Golkiper Wratislavii jest jednak czujny.
18' Juras otrzymał kapitalne prostopadłe podanie i wychodzi sam na sam z Gawlikiem. Najwyraźniej zmęczył się jednak sprintem do piłki i słaniając się na nogach fatalnie przestrzelił!
21' Rzut rożny dla  Wratislavii zamienił się na szybką kontrę dla Zbieraniny. Juras odgrywa do Nowaka, a ten jak łania na polanie ucieka myśliwym tzn. defensywie przeciwnika i ponownie strzałem z "kazika" próbuje ustrzelić hat-tricka. Pudłuje jednak o centymetry, można nawet podciągnąć pod milimetry.
23 (3-0) Nowak z hat-trickiem! Miał przy tym furę szczęścia, ponieważ najpierw nieczysto trafił w piłkę po precyzyjnym podaniu od Kmiecia. Później obrońcy Wratislavii nie mogli dojść do porozumienia kto powinien wybić piłkę, a jak wiadomo, gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta. Nowak zdołał wygarnąć piłkę, minąć bramkarza i później dopełnił tylko formalności.
23' Co za historia. Panu Łukaszowi na dniach urodzi sie trzecie dziecko. Stąd to parcie na hat-tricka. Gratulujemy strzelcowi, a przede wszystkim jego pięknej żonie. Nie oszukujmy się. Urodzenie trójki dzieci jest zadaniem znacznie bardziej wymgającym niż zdobycie trzech bramek w jednym spotkaniu.
25' Piłka szuka Nowaka nawet po niecelnych uderzeniach kolegów z drużyny. Napastnik Zbieraniny dostawił nogę w polu karnym, ale nie sięgnął jej na tyle, by oddać celny strzał.
26' Wysoczański w odpowiedzi trafia w słupek. Najlepsza okazja do zdobycia bramki dla podopiecznych Piotra Piecha w drugiej połowie!
27' Cytat kolejki "Panowie, gramy teraz Częstochowę. Najważniejsze, że jednak gramy"- tako rzecze kapitan Łukasz Kmieć.
28' Wratislavia przejmuje inicjatywę w meczu, ale brakuje celnych strzałów. Niepewne piąstkowanie Kota nie potrafi wykorzystać Maciej Wróblewski.
30' Podopieczni Kmiecia wyraźnie opadli z sił. Defensywa złożona z kapitana drużyny, Marcina Piędela i Łukasza Jurasa raz po raz wybija centry Wratislavii taśmowo produkowane w ostatnich minutach.
33' Konkel uderza z pół obrotu i celuje w prawe okienko. Na dobrych zamiarach się jednak kończy.
36' Bartosik wjeżdża jak w masło w pole karne przeciwnika. Decyduje się na strzał z "kazika". W końcu podpatrzył u rywala, że ten sposób działa bez zarzutu. Niestety nie za każdym razem. Kmieć przywołuje do porządku swoją drużynę, że pozwalają na zbyt dużą nonszlancję w obronie w końcówce spotkania.
37' Podopieczni Piecha mają optyczną przewagę, ale za optykę nikt w amatorskiej piłkce bramek nie przyznaje.
40' Pacholski w ostatnich sekundach miał wyśmienitą okazję do zdobycia honorowego gola, ale Kot popisał się kocią zwinnością oraz refleksem.

Łukasz Nowk strzelając hat-tricka praktycznie w pojedynkę zapewnił wygraną Zbieraninie. Jego przyszły pierworodny, jak tylko dorośnie, będzie mógł przewijać na DVD i podziwiać opanowane prawie do perfekcji uderzenie "z czuba". Wratislavia-Bio miała swoje "momenty" w tym starciu, ale z ich optycznej przewagi i wrzutek nie wiele wynikało. Pozbawieni najlepszego strzelca w drużynie- Adriana Kondratowicza, nie potrafili stworzyć sobie klarownych okazji do zdobycia gola, może poza strzałami Bartosika i Wysoczańskiego. Zbieranina schowana za podwójną gardą wyprowadzała wzorowe kontry wykorzystując szybkość Nowaka. Drużyna Łukasza Kmiecia zdobywa pierwszy komplet punktów w tej rundzie, a Wratislavia na zwycięstwo musi poczekać co najmniej do następnej kolejki.

autor: Bartosz Tęsiorowski