13.04 godz. 19:10, Kuźniki, Sedzia: Andrzej Malec
6 : 1
( 0 : 0 )
Skład: Słomiński, Antczak, Brauer, Ozga, Zapart, Prus, Pochodaj, Misztuk
Skład: Łapeta, Kubiszyn, Janiak, Gosk, Biernacki, Banaś, Grześków, Zajączkowski, Szot, Kubiszyn
40' Grzegorz Słomiński
21' Filip Janiak
25' Filip Janiak
29' Dariusz Kubiszyn
32' Filip Janiak
34' Mateusz Antczak (Gol samobójczy)
35' Karol Grześków
Zawodnik meczu: Filip Janiak (Hat-trick, a do tego asysta. W fantasy premier league zdobyłby łącznie 23 punkty z bonusami. Zdecydowanie najlepszy zawodnik meczu. Gratulujemy.)

Jesień dla Skleptechu była niezwykle udana - w końcu nie często zdarza się, żeby beniaminek zdobywał mistrzostwo Superligi. Elektryczni zaliczyli tylko dwie wpadki w ostatniej edycji. Jedna wpadka nazywał się White Stars (0:1), druga wpadka traktowana może być już jednak w kategorii wtopy, a imię jej to ... WSOWL II (0:7 zgłoś się). Co prawda Skleptech grał wtedy bez składu - zaledwie sześciu graczy musiało przeciwstawić się całej armii (jak na wojsko przystało - aż 12 sztuk), no ale o tym mało kto już pamięta, a to co poszło w świat to wynik. Skleptech pokazał w pierwszej kolejce, że jest mocny i radzi sobie świetnie nawet bez Darka Kubiszyna w składzie. Czy uda się więc zrehabilitować za październikowy blamaż?

2' W drugiej minucie odnotowujemy groźny strzał Jakuba Zaparta. Pomocnik WSOWL II sprawdził dyspozycję Mariusza Banasia. Bramkarz Skleptechu prezentuje się na razie bez zarzutu.
3' Wojskowi marnują 100% szansę na gola. Mateusz Antczak do spółki z Marcinem Brauerem zabawili się w polu karnym przeciwnika, ale ten pierwszy mając przed sobą pustą bramkę uderzył zbyt lekko i obrońca "Elektrycznych" zdołał wybić piłkę z linii bramkowej!
6' Podopieczni Konrada Zajączkowskiego powoli dochodzą do siebie po znakomitym początku WSOWL II. Zamieszanie w polu karnym wojskowych i ręka Dariusza Kubiszyna wędruje w górę. Pomocnik protestuje, że jego drużynie należy się rzut karny za zagranie ręką jednego z obrońców przeciwnika. Sędzia Andrzej Malec pozostaje niewzruszony.
9' Dariusz Kubszyn wychodzi sam na sam z bramkarzem Wojskowcyh, ale uderza zbyt lekko i w środek bramki, by cieszyć się z gola.
12' Mecz po pierwszych minutach nieco zwolnił tempo i Tomek Hajto, któremu najwyraźniej spodobała się rola komentatora rozgrywek Wrocbala właśnie wymienia skład Skleptechu, który wywalczył awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Kibice "Elektrycznych" uronią nie jedną łezkę.
15' Akcj zaczepne Wojskowych są rozbijane przez skałę w postaci Piotra Bernackiego.
21' (1-0) Kubiszyn dogrywa do niepilnowanego Filipa Janiaka, a pomocnik Skleptechu bardzo dobrze wie jak wykończyć taką sytuację. Ze stoickim spokojem mija kipera przeciwnika i umieszcza piłkę do pustej bramki.
24' (2-0) Janiak ma już na swoim koncie dublet. Tomasz Zajączkowski w stylu Xaviego Hernandeza z najlepszych lat zagrywa prostopadłą piłkę pomiędzy obrońców przeciwnika, a Janiak spokojnie finalizuje całą akcję.
25' O mały włos Janiak nie kompletuje klasycznego hat-tricka.
28' Antczak ma dziś pecha pod bramką przeciwnika. Zwodem wymanewrował defensywę rywala i odpala armatę, która trafia tylko w słupek. Do piłki dopada jeszcze Daniel Misztuk, lecz jego dobitka zostaje wybita z linii bramkowej przez Biernackiego. Kibice drugiej drużyny Wojskowych łapią się za głowę zastanawiając się jednocześnie jak piłka nie znalazła drogi do siatki.
29' (3-0) Janiak tym razem w roli asystenta. Wynik podwyższa Dariusz Kubiszyn. Radość po golu przypomina bardzo tę jaką zaprezentował Eric Cantona w starciu z Sunderlandem w 1996 roku.
32' (4-0) Janiak chciał mieć hat-tricka. No to go ma! Pomocnik Skleptechu pognał prawą stroną i po profesorsku umieścił piłkę przy lewym słupku obok bezradnego Adama Ozga.
34' Czyżby manita coraz bliżej? Elektryczni coraz bardziej zaczynają zarysowywać swoją przewagę na boisku.
34' (5-0) Dla Antczaka ten mecz mógłby się już skończyć. Bilard w polu karnym WSOWL II i napastnik Wojskowych pakuje piłkę do własnej siatki. A babcia powtarzała nie raz i nie dwa, by snajpera nie wpuszczać we własne pole karne.
35' (6-0) Dariusz Kubszyn zagrywa do Karola Grześków, a ten drugi pokonuje zrezygnowanego już Adama Ozga. Z sektoru Wojskowych słychać już błagania o litość.
36' Wojskowi walczą, jak na prawdziwych żołnierzy przystało, do ostatniego zawodnika. W końcu składana akcja podopiecznych Jakuba Zaparta. Jednak jak mawia klasyk- znowu nie pykło.
40' (6-1) Grzegorz Słomiński na otarcie łez w ostatniej akcji meczu zmniejsza rozmiary porażki.

Pierwsza połowa nie zapowiadała gradu goli, a już na pewno na aż tak zdecydowaną wygraną podopiecznych Bartosza Goska. Skleptech jednak miał w swoich szeregach więcej jakości w postaci Filipa Janiaka, który rozegrał kapitalne zawody. Druga drużyna Wojskowych przed przerwą miała swoje szanse na otworzenie wyniku, a wtedy kto wie jak potoczyłyby się losy tej rywalizacji? Jedno jest pewne, że dla Mateusza Antczaka będzie to jeden z najczarniejszych dni w jego wspaniałej piłkarskiej karierze. Zmarnowane dwie dogodne okazje do zdobycia gola, oprócz jednej. Niestety tej, w której skierował futbolówkę do własnej siatki. Skleptech rozegra swój następny mecz z Przyjaciółmi Tifosek, a WSOWL II pierwszych punktów będą szukać w starciu z Prezesami.

autor: Bartosz Tęsiorowski