09.06 godz. 21:00, Kuźniki, Sedzia: Andrzej Malec
3 : 2
( 1 : 1 )
Skład: Wilkiewicz, Kuś, Dudzik, Wieczorek, Kuźniewski, Rył, Jagła, Irski, Sokołowski, Liss
Skład: Wiktorowski, Miedziński, Janowicz, Pondel, Pondel, Andrunyk, Baran, Toczek, Pondel, Czuchraj, Leszczyński
17' Marcin Sokołowski
28' Marcin Sokołowski
19' Adrian Miedziński
39' Misza Andrunyk
40' Tomasz Pondel (Rzut karny)
Zawodnik meczu: Tomasz Pondel (Tytuł MVP otrzymuje za to, że na zabawie weselnej najlepiej tańczył Fokstrota. A także za zachowanie zimnej krwii przy rzucie karnym. Aktywny w ofensywie zapewnił JCD trzy oczka.)

Źle się dzieje i to nie wcale w państwie duńskim, a w ekipie wrocbalowego kamerzysty - JaCierpieDole FC. Zespół Łukasza Czuchraja przegrał trzy ostatnie starcia - z AmRestem, CSW i Astechem. Porażkę z AmRestem można by zwalić na klątwę, w końcu jest to zespół ewidentnie "nie leżący" JCD. Porażkę z Centrum Szkolenia Wojsk można by zwalić na to, że z nimi przecież każdy przegrywa, nie wypadało więc wychodzić przed szereg. Porażkę z Astechem można by na siłę tłumaczyć niesłusznie podyktowanym rzutem karnym. Jak widać zawsze wymówka się znajdzie. Ale po co szukać wymówek, nie lepiej w końcu wziąć się do roboty i zacząć grać tak jak w pierwszej części sezonu? Co z tego, że w Velicante ma najlepszą obronę w lidze (pozdrowionka dla Jacka Wieczorka), co z tego, że gra tam Adrian Jagła, z którym nawet sam Puyol sobie chce zrobić selfie, co z tego, że Wojtek Wieczorek czasem wciela się w Zlatana, a piękne gole z woleja potrafi strzelać Piotrek Rył. JaCierpieDole FC też ma kim postraszyć - o Tomasza Pondla biją się już czołowe europejskie kluby (ponoć Tomtex rząda niebotycznych kwot od Polonii Jaksonów), Adrian Miedziński rozdaje ciasteczka na lewo i prawo i też sam całkiem nieźle je pochłania (już 6 w tym sezonie zjadł), a fotografie Łukasza Czuchraja krążą po lokalnej prasie. O Marcinie Wiktorowskim i mojej skromnej osobie nie wspominam (autografy będę rozdawać po meczu). Wszystkich zainteresowanych tym niezwykle ciekawie zapowiadającym się starciem (zainteresowanych autografami również) serdecznie zapraszam w najbliższy piątek na Estadio de Sarbinowska!

1' Rozpoczynamy wielkie partizado. Oglądanie w akcji JaCierpieDole zawsze dostarcza rozrywki, nawet nie czysto piłkarskiej.
2' Lepiej w mecz weszli podopieczni Wojciecha Wieczorka. Napastnik "Pasów" oddał strzał z popularnego kazika, ale Misza Andrunyk był na posterunku.
4' Tomek Pondel zagrał w poprzek pola karnego przeciwnika do Piotra Barana. Ten pewnie by zakończył akcję golem, ale jeden z obrońców Velicante przeciął w ostatniej chwili podanie.
6' Baran strzelał z lewego skrzydła, piłka odbija się od pleców obrońcy i minimalnie mija lewy słupek bramki Bartłomieja Kusia.
9' Przy głośnym tumulcie na plac gry wchodzi prawdziwy Marcin Wikotorowski, który zmienia Martę Toczek. Obrona "Pasów" może teraz spać spokojnie, bo po stronie strat nie powinno się u nich nic zmienić.
12' Rzut wolny dla JCD. T. Pondel rozegrał go z wbiegającym Michałem Janowiczem, który zdecydował się na uderzenie z pierwszej piłki. Futbolówka zmierzała do bramki, ale wybił ją obrońca "Pasów" z linii bramkowej.
15' Adrian Miedziński strzela po ziemi, ale jego strzał pewnie wyłapuje Kuś.
16' Velicante częściej ostrzeliwuje bramkę Andrunyka, le ich uderzenia są albo za słabe albo blokowane przez szczelną defensywę dyrygowaną przez Łukasza Czuchraja.
17' (0-1) Zamieszanie w polu karnym JCD. Piłka ostatecznie trafiła do Marcina Sokołowskiego, który nie miał najmniejszych problemów ze zdobyciem gola. Velicante udokumentowało swoją przewagę golem. Jak na to zareaguje drużyna Czuchraja?
19 (1-1) Jeszcze przed przerwą JCD doprowadza do remisu. Jakub Pondel napędził akcje drużyny zagrywając do Miedzińskiego, ten wykorzystał naturalną ścianę zwaną inaczej Marcinem Wiktorowskim obijając go piłką i ta po chwili wróciła pod jego nogi, by ostatecznie znaleźć swoją przystań w siatce.
20' Koniec pierwszej połowy
21' Tomasz Pondel techniczny strzał z dystansu, ale było za mało tej techniki użytkowej i piłka o milimetry mija prawy słupek.
23' Baran "kąśliwym" strzałem w aut daje czas na ustawienie szeregów obronnych swojej drużyny.
24' Tomasz Pondel wali z uporem maniaka w bramkę Kusia, ale jego celownik jest dzisiaj rozlegulowany. Podobno był ostatnio na weselu i być może to spowodowane jest jego gorszą dyspozycją strzelecką.
26' (1-2) Velicante z cichacza znów na prowadzeniu. Arkadiusz Irski zagrał ciasteczko na głowę Sokołowskiego, a ten z bliska i z dyńki wpakował piłkę przy krótkim słupku Miszy.
28' Miedziński chytrym zwodem uwolnił się spod opieki obrońcy, ale jego strzał był za wolny i za spokojny, by zmusił Kusia do większego wysiłku.
30' Kolejna kontra "Pasów", ale Michał Pondel powalił na ziemię Adriana Jagła, który już prawie hasał w polu karnym JCD. Sam poszkodowany strzela z rzutu wolnego, ale minimalnie chybił.
32' Jagła w kolejnej próbie, ale jego strzał odbija się rykoszetem od obrońcy JCD i mija prawy słupek.
34' Miedziński kropnął zza szesnastki i zabrakło milimetrów do pełni szczęścia.
37' Tomek Pondel finezyjnie z przewrotki obok lewego słupka. Doceniamy jego ułańską fantazję i wykonanie.
39' (2-2) Nie strzela Wiktorowski (co żadną nowością nie jest), zaciął się Pondel, Toczek także nie ma swego dnia, więc sprawy w swoje ręce wziął bramkarz JCD, który doprowadza do remisu. Misza wrzucał piłkę w pole karne ta skozłowała przed Kusiem, który po chwili musiał wyciągnąć ją z siatki.
39' Co za historia! W polu karnym faulowany jest Miedziński i JCD staje przed ogromną szansą na wywalczenie kompletu punktów!
40' (3-2) Tomek Pondel podszedł do jedenastki i pewnym strzałem w środek zapewnia swojej drużynie wygraną!
40' Koniec spotkania

JaCierpieDole rzutem na taśmę przerwało serię meczów bez wygranej. Wszystko za sprawą ich goalkeepera, który przy drugim straconym golu mógł zachować się lepiej, ale nadrobił to z nawiązką bramką dającą remis, która wlała nadzieję w serc fanów JCD na wygraną. Ta stała się faktem dzięki zimnej krwii Tomka Pondela przy strzale z rzutu karnego. Velicante sami są sobie winni porażki, bo w końcowych minutach zbyt skupili się na obronie własnej bramki za co zostali skarceni. W następnej serii gier JCD podejmie Awan-Bud Wrocław- czerwoną latarnię ligii , a "Pasy" zmierzą się z CSWIich- liderem rozgrywek.

autor: Bartosz Tęsiorowski