19.05 godz. 21:00, Kuźniki, Sedzia: Andrzej Malec
( 1 : 1 )
Skład: Koczan, Charzewski, Antczak, Szandrocho, Pruchnik, Krupa, Bigdowski, Shkurikhin, Perez, Szewczyk
Skład: Wiktorowski, Miedziński, Pondel, Pondel, Baran, Toczek, Pondel, Czuchraj, Lepianka, Leszczyński
1' Damian Szewczyk
12' Konrad Bigdowski
16' Carlos Perez
23' Damian Szewczyk
33' Bartosz Szandrocho
16' Adrian Miedziński (Rzut karny)
Zawodnik meczu: Damian Szewczyk (Damian sprawiał wiele problemów defensywie JCD. Zawodnik ten często zagrażał bramce Jakuba Pondla, a spotkanie zakończył zdobyciem dwóch bramek. Wyróżnić należy także Marcina Krupe i Tomasza Pondla. )

JaCierpieDole w tygodniu numer siedem dwukrotnie wybiegnie na murawę Estadio de Sarbinowska. W środę ekipę Łukasza Czuchraja czeka przełożony pojedynek z Czarnym Bykiem (pierwotnie spotkanie miało się odbyć 14.04), na koniec tygodnia los przyniesie potyczkę z chyba najbardziej niewygodnym rywalem - FC AmRestem. Można już chyba mówić nawet o "klątwie AmRestu". Na wiosnę na Kuźnikach (jeszcze w trzeciej lidze) JCD odniosło dwie porażki - 3:4 i 2:5, jesienią już w drugiej lidze padł remis 1:1, zimą pod balonem wygrał AmRest 3:1. Dokładając do tego "klątwę ciasteczka" (wybacz mi Miedziu za tą spartoloną setkę ostatnio, powinieneś mieć asystę) i wszystkie inne plagi nawiedzające JaCierpieDole możemy być pewni, że łatwej przeprawy zespół wrocbalowego kamerzysty mieć nie będzie. Czy mimo tego JaCierpieDole uda się jednak pokonać niewygodnego przeciwnika i wszelkie historie o klątwach wsadzić między bajki? O tym przekonamy się już za moment! JCD zagra dzisiaj bez Marcina Milczanowskiego, Michała Janowicza i Miszy Andrunyka. AmRest bez Bartłomieja Czopa, ale za to z Damianem Szewczykiem i Konradem Bigdowskim.

1' (0:1) - Coś nieprawdopodobnego! Już w 7 sekundzie meczu AmRest obejmuje prowadzenie! Evgenii Shkurikhin ze wznowienia zagrywa piłkę do Damiana Szewczyka. Ten oddaje płaski strzał z połowy boiska jeszcze przed doskakującym Wiktorowskim, piłka przetoczyła się pod nogą Tomasza Pondla, leci, płacze w kierunku bramki, odbija się od słupka i wpada do siatki tuż obok zaskoczonego Jakuba Pondla.
3' Tak szybko stracony gol nieco podłamał JCD, które pozwala rywalowi przeprowadzić kolejny dobry atak. Szewczyk z łatwością na lewej stronie mija Łukasza Czuchraja i oddaje płaski strzał, po którym J.Pondel na raty wyłapuje piłkę.
5' Szybka akcja JaCierpieDole. Z piłką na lewej stronie przedziera się Karol Leszczyński, wpada z nią w pole karne i oddaje strzał, po którym Marcin Krupa zbija piłkę na boczną siatkę.
6' T.Pondel mając dużo miejsca przed polem karnym oddaje strzał, o którym chciałby jednak jak najszybciej zakończyć, bo piłka po nim przelatuje wysoko nad poprzeczką!
8' Szybka kontra AmRestu. Szewczyk zagrywa do niekrytego pod bramką Carlosa Pereza, a ten oddaje strzał z bliskiej odległości, który ofiarnie broni J.Pondel. Będziemy mieli tylko rzut rożny!
9' Po rzucie rożnym przed szansą na drugiego gola w tym spotkaniu Szewczyk, który z bliska uderza w bramkarza. Po chwili piłka spada pod nogi Arnolda Charzewskiego, a ten oddaje strzał, po którym piłkę z linii bramkowej ofiarnie wybija Michał Pondel.
12' Tomek Pondel i Konrad Bigdowski skaczą do piłki, do której pierwszy dopada gracz JaCierpieDole i fauluje swojego przeciwnika. Za to przewinienie sędzia Andrzej Malec karze gracza AmRestu żółtym kartonikiem!
14' Uderzenie Bartosza Szandrocho z prawej strony - nieznacznie mija dalszy słupek bramki przeciwników.
16' (1:1) - Jedna z nielicznych, składnych akcji JCD i piłkę ręką we własnym polu karnym zagrywa Carlos Perez. Mamy rzut karny i żółty kartonik dla gracza "czerwonych". Do futbolówki ustawionej na "wapnie" podchodzi Adrian Miedziński i pewnym strzałem po ziemi pokonuje Krupę! Mamy remis!
18' Miedziński staje przed szansą na drugiego gola, ale jego uderzenie za pola karnego pewnie chwyta Krupa.
20' Po kolejnym strzale Szewczyka znowu udanie interweniuje J.Pondel.
23' (1:2) - Piłkę na 15 metrze od bramki rywala źle przyjmuje Wiktorowski tracąc ją na rzecz Szewczyka, który pędzi w kierunku bramki JCD. Zawodnik ten przebiega z piłką kilkanaście metrów mijając zawodnikó JCD jak tyczki po czym zagrywa piłkę na skrzydło do Bigdowskiego. Ten staje oko w oko z J.Pondlem, ale zamiast samemu finalizować akcje, woli odegrać futbolówkę w pole karne, gdzie Szewczyk urywa się M.Pondlowi i Leszczyńskiemu i...pakuje ją do pustej bramki!
25' Mocny strzał T.Pondla sprzed pola karnego i piłkę z trudem do boku odbija Krupa.
27' Kolejny atak JaCierpieDole po szybkiej kontrze. Miedziński mogąc oddać strzał zaa pola karnego, nie robi tego, a odgrywa do nabiegającego Wiktorowskiego, lecz jest to podanie za plecy napastnika JCD i Krupa rozpocznie grę od własnej bramki.
30' Długa piłka za plecy obrońców. Dopada do niej Szewczyk i mając przed sobą tylko bramkarza - trafia tylko i wyłącznie w słupek!
32' Potężny strzał T.Pondla z "dużego palca" i piłkę nad poprzeczkę przenosi bramkarz AmRestu!
33' Za faul na jednym z przeciwników ukarany żółtą kartką zostaje Szandrocho.
35' Marta Toczek zgrywa piłkę do Miedzińskiego. Ten wpada z nią w pole karne i przegrywa pojedynek jeden na jeden z Krupą!
36' Kolejny strzał T.Pondla i piłkę w ekwilibrystyczny sposób chwyta golkiper "czerwonych".
38' Po rzucie rożnym dla JCD. Futbolówka spada na przedpole do Lepianki. Ten zgrywa ją do M.Pondla, który oddaje mocny, ale niecelny strzał obok bramki.
39' Uderzenie Szewczyka z główki do koszyczka pewnie chwyta J.Pondel.
40' Kontra JCD, w której Piotr Baran zamiast podać do któregoś z partnerów, sam decyduje się uderzenie za 20 metra, po którym piłkę bez większych problemów łapie Krupa.

JaCierpieDole FC się nie przełamało i znowu musiało uznać wyższośc AmRestu. Z przebiegu spotkania najbardziej sprawiedliwym rezultatem byłby remis, ale to ekipa Bartosza Szandrocho strzeliła jednego gola więcej, po graniu bardzo prostej piłki. Długie zagrania golkipera na środkowego napastnika i szybkie kontry poskutkowały i "czerwoni" zbliżyli się do JCD na jedno oczko. Team Łukasza Czuchraja zagrał bardzo słabe zawody, podejmował multum złych decycji i grając zbyt statycznie ułatwił zadanie swojemu przeciwnikowi. Tym samym Tomasz Pondel i spółka przegrali premierowy mecz tej wiosny, ale nadal pozostają w strefie premiowanej awansem. JaCierpieDole następnym razem zmierzy się z CSWIiCH zaś AmRest "skrzyżuje rękawice" z Awan-Bud Wrocław.