17.05 godz. 21:00, Kuźniki, Sedzia: Adam Rynkowski
Skład: Szycher, Wolan, Wolan, Matuszny, Wojtusik, Provatas, Szymański
Skład: Wiktorowski, Milczanowski, Miedziński, Janowicz, Pondel, Pondel, Andrunyk, Toczek, Pondel, Czuchraj, Lepianka, Leszczyński
28' Tomasz Pondel
31' Tomasz Pondel
38' Marta Toczek
40' Karol Leszczyński
Zawodnik meczu: Tomasz Pondel (Zdecydowanie zawodnik ostatniego kwadransa, a tym samym najlepszy gracz meczu. Miał udział przy wszystkich bramkach, w tym dwie strzelił. Zabrakło nieco szczęścia by skompletował hattrick.)

Na koniec jak zwykle "truskawka na torcie", jak rzekłby Tomasz Hajto. Tydzień na Kuźnikach standardowo zakończymy meczem JaCierpieDole FC. Rywalem zespołu Łukasza Czuchraja (który w pierwszej kolejce nie wspierał swojej drużyny - przynajmniej fizycznie, przebywając w SPA w pewnej dolnośląskiej miejscowości mocząc to i owo) będzie Czarny Byk, a więc team całkiem dobrze znany graczom JCD. Obie drużyny spotykały się ze sobą juz cztery razy - w sezonie Wiosna 2016 w trzeciej lidze (remis 3:3 i wygrana 6:2 JCD), jesienią w drugiej lidze (5:2 dla JCD) i zimą w OFC (aż 12:3 dla Byków). Nieco lepiej w bezpośrednich starciach wygląda więc team Łukasza Czuchraja. Nie ma co jednak żyć wynikami sprzed niewiadomo jakiego czasu. W jakiej formie są zawodnicy obu ekip mniej więcej wiemy (Bykom w pierwszej kolejce nie poszło, JaCierpieDole wręcz przeciwnie - w końcu liderują w drugiej lidze (P.S. Tomasz Pondel - dziękuję za asystę!)), ale dyspozycję dnia zweryfikuje boisko i faworyt wcale tak oczywisty nie jest. Wielki Piątek, wielki mecz, czy czekają nas równie wielkie emocje?

3' Wszyscy są chyba w szoku, że Czarny Byk się zebrał, łącznie z zawodnikami JCD, bo póki co raczej stoją zamiast biegać po boisku.. ale spokojnie, rozgrzewa się spóźniony TP17, więc miejmy nadzieję, że będzie się działo!
5' Byk, chociaż grający gołym składem, tanio skóry sprzedać nie zamierza. Mimo, że zawodnicy JCD częściej utrzymują się przy piłce, to niewiele z tego wynika.
6' Czarny Byk zaczyna nieśmiało atakować, a konretnie Wojtusik, jednak kontra została zatrzymana przez Milkę. Widać, że Byk ma czym kopnąć!
10' Gracze JCD weszli na boisko zdecydowanie zbyt rozluźnieni, z przekonaniem, że 3 punkty przyjdą same, co postanawiają wykorzystać rywale. Brakuje jednak stuprocentowych sytuacji.
12' Zamieszanie w polu karnym robi Misza, podaje do Marty, ta jednak traci piłkę.
15' Sytuacja wraca do normy, niedokładne zagrania mnożą się po obu stronach.
18' Niewiele wskazuje się na to, by spotkanie zakończyło się gradem bramek. Brakuje okazji, brakuje zrywów.
22' W doskonałej sytuacji znajduje się Marcin Wiktorowski, jednak mając przed sobą jedynie bramkarza fatalnie chybia! Piłka przelatuje obok lewego słupka bramki strzeżonej przez Szychera. Nadal 0:0.
25' Dobry strzał, sytuacyjny strzał T. Pondla nad bramkarzem odbija się od poprzeczki i spada przed Martę Toczek, ta jednak nie daje rady skierować futbolówki do pustej bramki. Dziwne, bo ostatni piłki dotykał ulubiony asystent Marty, czyli TP17.
28' 1:0 !!! Lepiej późno niż wcale. Sprawy w swoje ręce ostatecznie wziął T. Pondel, przeprowadził solową akcję prawą stroną boiska i uderzył płasko, w długi róg bramki. Prawdziwy lider drużyny!
31' 2:0 !!! Pondel po raz kolejny! Gwiazda JCD dokłada kolejną cegiełkę do wyniku tego spotkania. Po raz drugi pokonuje bramkarza rywali.
33' Przebieg spotkania nieco się uspokoił po tej istnej burzy!
38' 3:0 !!! Po raz kolejny akcję rozgrywa Pondel, tym razem podaje, niemal z samej lini końcowej to niekrytej Marty. Ta tym razem była gotowa i udanie skierowała piłkę do bramki rywali.
40' 4:0 !!! Kolejna asysta Pondla! Cóż za zawodnik! Przenosi akcję pod opustoszałe pole karne rywali, by tam, altruistycznie wyłożyć jak na tacy piłkę Karolowi Leszczyńskiemu. Ten, ze stoickim spokojem futbolówkę przyjął i dopiero po chwili zastanowienia, z zimną krwią i bez skrupułów ustalił wynik spotkania.

Wiele można o tym spotkaniu napisać, ale na pewno nie to, że przebiegło w sposób spodziewany. Podczas gdy gracze JCD wyszli z przekonaniem, że 3 punkty wpadną im same, drużyna Czarnego Byka przez niemal 30 minut grała jak równy z równym. Miała swoje szanse, jednak pod koniec zdecydowanie zabrakło jej płuc. JCD wykorzystali przewagę zawodników rezerwowych i powoli pną się w górę tabeli. Nie można jednak powiedzieć, że zawodnicy JCD zagrali fatalne spotkanie od A do Z. W defensywie spisali się niemal bez zarzutu, jedynie z przodu potrzebowali czasu by zmęczyć rywala i wybić mu z głowy sensację.

autor: Jakub Lepianka