11.05 godz. 20:40, Kuźniki, Sedzia: Andrzej Malec
2 : 4
( 1 : 2 )
Skład: Wiktorowski, Milczanowski, Miedziński, Pondel, Pondel, Andrunyk, Baran, Toczek, Pondel, Lepianka, Leszczyński, Rajczakowski, Jagodziński
Skład: Całka, Knopik, Bąkowski, Żarczyński, Pieśniewski, Bolesta, Całka, Tomas
6' Adrian Miedziński
9' Marta Toczek
32' Karol Leszczyński
33' Piotr Baran
40' Tomasz Pondel
3' Paweł Tomas
38' Kacper Całka
38' Paweł Bolesta
Zawodnik meczu: Piotr Baran (Trudno było wybrać najlepszego zawodnika w tym meczu, ale wybór pada na Piotrka, który nie tylko był aktywny, ale przede wszystkim strzelił gola w trudnym momencie. Warto dodać, że była to pierwsza bramka Barana na Kuźnikach od 5 maja 2016! )

JaCierpieDole FC w akcji ujrzymy w tym tygodniu wyjątkowo w czwartek, a nie w piątek. Przeciwnikiem teamu Łukasza Czuchraja będą Zawsze Ostatni. Obie ekipy do tej pory nigdy ze sobą jeszcze nie grały. W obecnej kampanii lepiej spisuje się JCD, które w trzech meczach ugrało 7 punktów, ani razu nie schodząc z boiska jako przegrany. Zawsze Ostatni zdołali pokonać jedynie słabo spisujące się RedKnee, a sami trzy razy musieli przełykać gorycz porażki. Faworytem tego starcia będzie JaCierpieDole, choć nie możemy zapominać, że ostatnio team wrocbalowego kamerzysty występował w takiej samej roli przeciwko Brakowi Sponsora, a mimo to męczył się niemiłosiernie i remis w końcówce uratował Adrian Miedziński. Czy teraz też będziemy świadkami podobnych męczarni, czy może JCD powróci do taktyki z początku sezonu i zagra "na piątkę"? A może czwartek okaże się szczęśliwy dla Outsiderów? Jak zwykle więcej pytań, niż odpowiedzi, a na te musimy poczekać jeszcze parę godzin. Dopóki na boisku nie pojawi się spóźniony Tomasz Bąkowski, to między słupkami grać będzie Michał Kordas.

3' (1:0) - Co za otwarcie dla Zawsze Ostatnich! W zasadzie w pierwszej swojej akcji zdobywają gola. Zbyt dużo wolnego miejsca przed polem karnym JCD otrzymuje Paweł Tomas, który długo się nie zastanawiając oddaje strzał, po którym piłka wpada do siatki tuż przy słupku bramki strzeżonej przez Jakuba Pondla.
5' Na boisku pojawia się spóźniony Tomasz Bąkowski, który zastępuje Michała Kordasa.
6' (1:1) - Długo z prowadzenia "Outsiderzy" się nie cieszyli, bowiem po trzech minutach ich przeciwnik doprowadza do wyrównania. Misza Andrunyk zabiera się z piłką i zagrywa ją prostopadle do Adriana Miedzińskiego, a ten ze stoickim spokojem, mając przed sobą tylko golkipera pakuje piłkę do siatki - przy dalszym słupku bramki Bąkowskiego!
7' Tomas staje oko w oko z J.Pondlem i przegrywa pojedynek z dobrze wychodzącym z bramki młodziutkim golkiperem JCD.
9' (1:2) - JaCierpieDole FC idzie za ciosem i po szybkim kontrataku obejmuje prowadzenie. Akcję inicjuje Tomasz Pondel, który pojawił się na murawie kilkadziesiąt wcześniej. Zawodnik ten zagrywa futbolówkę pod bramkę w kierunku Marty Toczek, ta cudownym dotknięciem pakuje piłkę do siatki.
11' Miedziński obsługuje podaniem Marcina Wiktorowskiego, a ten mając obok siebie lepiej ustawionego Tomasza Pondla, sam decyduje się na finalizacje akcji i robi to bardzo niecelnie - uderzając wysoko nad poprzeczką!
14' Składna akcja ekipy Łukasza Czuchraja. Wiktorowski wyciągnął wnioski z poprzedniej akcjii i tym razem nie decyduje się na uderzenie sprzed pola karnego, ale odgrywa futbolówkę do lepiej ustawionego w polu karnym Andrunyka, którego strzał po ziemi o centrymetry mija dalszy słupek bramki Zawsze Ostatnich. To jednak pownien być kolejny gol dla ekipy prowadzącej!
15' Dobra kilkupodaniowa akcja Zawsze Ostatnich zakończona zostaje strzałem przez Michała Kordasa. Ten niestety jest niecelny, ponieważ futbolówką po nim ląduje tylko i wyłącznie na bocznej siatce.
16' T.Pondel zagrywa piłkę ręką przed własnym polem karnym. Ten Zawsze Ostatni rozgrywają w sposób koronkowy i całą akcje strzałem kończy Paweł Bolesta, ale jego uderzenie instynktownie nogami broni Jakub Pondel.
25' Rzut wolny przed polem karnym ZO. Do jego wykonania podchodzi Miedziński i decyduje się na strzał nie lewą, a prawą nogą. Po takowym futbolówka nie wpada jednak do siatki, a przelatuje tuż obok słupka.
27' Niefrasobliwość w defensywie JCD i stara się ją wykorzystać Arkadiusz Całka, ale jego próba strzału z linii pola karnego przelatuje tuż obok słupka bramki przeciwników.
32' Kontratak Zawsze Ostatnich i indywidualna akcja Bolesty, w której "na raz" dają się minąć odpowiednio Marek Rajczakowski i Karol Leszczyński, tyle, że ten drugi przy okazji fauluje rywala i zostaje ukarany żółtą kartką.
33' (1:3) - JCD chociaż gra w osłabieniu, to jednak zdobywa gola dającego tej drużynie nieco spokoju. Długa piłka zagrana w kierunku pola karnego rywali przez Marcina Milczanowskiego, gdzie znajduje się inny Marcin - Wiktorowski. Gracz z numerem "99" na koszulce zgrywa futbolówkę do lepiej ustawionego Piotra Barana, a ten strzałem między nogami Bąkowskiego podwyższa prowadzenie swojej drużyny. Warto dodać, że jest to pierwsze trafienie Piotrka na otwartym boisku we Wrocbalu, nie tylko w tym sezonie, ale od 5 maja 2016 roku. Wtedy to bowiem dwukrotnie znajdował sposób na pokonanie golkipera Astechu.
35' T.Pondel oddaje zaskakujący, niesygnalizowany strzał z dystansu po którym piłka ląduje na słupku bramki strzeżonej przez Bąkowskiego!
38' (2:3) - Nie popisał się cały blok obronny JaCierpieDole. Piłkę w pole karne dostaje Paweł Bolesta i sprytnym strzałem umieszcza ją między słupkiem, a nie zdołającym interweniować, nie najlepiej ustawionym J.Pondlem.
38' Kacper Całka ostro fauluje wychodzącego na dobrą pozycję T.Pondla i zostaje ukarany żółtą kartką.
39' Miedziński wystawia piłkę jak na tacy Marcie Toczek, a ta mając przed sobą pustą bramkę...po prostu do niej nie trafia - uderzając wysoko, a to wysoko nad poprzeczką! Klątwa "ciasteczka" trwa a Marta nie strzeliła jeszcze gola w JaCierpieDole po podaniu nikogo innego aniżeli Tomasza P.
40' (2:4) - Miedziński z lewej strony zagrywa piłkę do T.Pondla, a ten oddaje mocny strzał, który z trudem przed siebie odbija Bąkowski. Robi to jednak na tyle niefortunnie, że "nabija" tym samym snajpera JCD i futbolówka ląduje w sieci. Po tym trafieniu sędzia Andrzej Malec gwizdkiem oznajmia koniec spotkania i z trzech punktów mogą cieszą się Marta Toczek i jej koledzy.

Zacięte spokanie spotkanie zobaczyli kibice zgromadzeni na Kuźnikach. Lepsze o dwie bramki okazało się JaCierpieDole, które patrząc na przebieg gry - zwyciężyło zasłużenie. Dzięki tej wygranej ekipa Łukasza Czuchraja traci do miejsca premiowanego awansem zaledwie jedno oczko i ciągle jeszcze tej wiosny nie schodziła z boiska pokonana. Zawsze Ostatni ciągle zagrają poniżej oczekiwań i ciągle mają w dorobku zaledwie trzy punkty, które dają im ósme miejsce w stawce. Następny mecz JCD to pojedynek z Czarnym Bykiem. "Outsiderzy" kolejnym razem "skrzyżują rękawice" z FC Velicante Wrocław.