tel. 691 395 503 | @ organizator@wrocbal.pl
Drużyna Mecze Bramki Pkt.
1 . CSWIiCH 11 +27 33
2 . FC AmRest 11 +14 23
3 . JaCierpieDole FC 11 +20 22
4 . Astech 11 +12 20
5 . Capgemini 11 +9 20
6 . FC Velicante Wrocław 11 +9 20
7 . RedKnee 11 +0 11
8 . KEA FC 11 -7 11
9 . Brak Sponsora 11 -13 11
10 . Zawsze Ostatni 11 -4 8
11 . Awan-Bud Wrocław 11 -33 3
12 . Czarny Byk 11 -34 3
Więcej

WROCBAL to Amatorskie Ligi Piłkarskie, które zrzeszają ponad 100 wrocławskich drużyn. W okresie wiosenno - jesiennym organizujemy ligi piłkarskich siódemek, zimą zespoły mogą rywalizować zarówno w lidze futsalu, jak i w lidze piłkarskich szóstek na zadaszonym boisku ze sztuczną trawą.

Więcej
26.04 godz. 20:15, Kuźniki, Sedzia: Marcin Niciński
FC AmRest
RedKnee
1 : 3
( 0 : 3 )
Skład: Charzewski, Piechna, Antczak, Folta, Krupa, Bigdowski, Shkurikhin, Szewczyk, Gibała
Skład: Kaczmar, Kaczor, Leszczyński, Zawadzki, Słomiński, Skoczylas, Słomiński, Kieliszczyk, Cieślik, Szukalski
18' Damian Szewczyk
19' Arnold Charzewski
20' Damian Szewczyk
26' Robert Cieślik
Zawodnik meczu: Damian Szewczyk (Dwa z trzech goli to jego zasługa. Miał więc ogromny wkład (wynoszący prawie 67%) w zwycięstwo swojego zespołu. Do tego nie bał się dalekich wycieczek po piłkę, nawet gdy wokół szalały żywioły. Postawa godna podziwu.)
    vs    

Czerwone Pająki po trzech seriach gier zajęły ósmą lokatę, z dwoma punktami na koncie, które udało się zdobyć remisując z Capgemini i Brakiem Sposora. AmRest jest o jeden punkt i dwie lokaty lepszy - trzy oczka zapewnił sobie na starcie przeciwko Zawsze Ostatnim. Faworyta wskazać niezwykle trudno a spotkanie to zapowiada się bardzo wyrównanie. Czy będzie to oznaczać podział punktów i trzeci tej wiosny remis ekipy Roberta Leszczyńskiego?

Relacja z meczu:
1' Rozpoczęcie spotkania
1' - Robert Cieślik decyduje się na płaski strzał z dystansu. Całkiem niegłupi pomysł, biorąc pod uwagę fakt, że cały dzień pada, a piłka na mokrej murawie dostaje niezłego poślizgu. Między słupkami stoi jednak Krupa, a jemu mokre futbolówki nie straszne.
3' - Nie weszło po ziemi z dystansu, to może wejdzie po krótkim z bliższej odległości - takie założenie przyświeca Dominikowi Kaczmarowi. Kiper AmRestu z tym strzałem również doskonale daje sobie radę.
4' - Dusan Folta podcina piłkę tak, że wędruje ona dobre 6 metrów nad bramką. Zgodnie z Regulaminem Ligi Wrocbal w takim wypadku obowiązuje dobrze wszystkim znane Prawo Pascala, a więc kto kopie ten ... wiadomo co. Damian Szewczyk, jedyny rezerwowy AmRestu sprytnie schował się pod deszczochronnym namiotem, z nadzieją, że jednak ominie go wycieczka po wykopaną futbolówkę. Nic z tego, wprawne oko arbitra Nicińskiego wypatrzyło pechowca i wydało instrukcje ("Panowie! Po piłkę!"). Szewczyk chyba pogodził się ze swoim losem ("Panowie? Aaaa! To ja!") i mimo niesprzyjającej aury postanowił opuścić swoją suchą miejscówkę i jednak pójść po piłkę.
5' - Sebastian Słomiński już był w ogródku, już witał się z gąską, gdy nagle plany postanowił popsuć mu Krzysztof Piechna, który przy okazji uratował cztery litery swojemu golkiperowi - Krupie - wybijając futbolówkę z samej linii bramkowej po strzale napastnika RedKnee.
6' - Słomiński tak się poirytował tym, że piłka jednak nie wpadła do siatki, że przy kolejnym uderzeniu wyekspediował ją w stronę szkoły, przy okazji fundując wycieczkę rezerwowym Czerwonym Pająkom. Nie umknęło to uwadze Szewczyka ("Hihi! Czerwoniiii! Po piłę!!!").
11' - Na Estadio de Sarbinowska pojawia się spóźniony Charzewski. AmRest dysponuje już dwoma zmiennikami, wycieczki po wykopaną piłkę nie muszą już więc być samotne.
13' - Kolejne uderzenie z dystansu w wykonaniu Cieślika. Krupa miał z tym troszkę więcej kłopotów, niż przy wcześniejszym strzale, ale udało się ostatecznie zatrzymać piłkę i Czerwone Pająki dostają jedynie rzut rożny.
15' - Szewczyk dopingowany przez kolegów ("Jeb**j, jeb**j!") decyduje się na mocny strzał. Kuba Słomiński wybija piłkę przed siebie, dobitka Damiana zbyt celna jednak nie jest, przez co nadal mamy bezbramkowy remis.
16' - Krzysiu Szukalski najpierw wcielił się w rolę pół człowieka - pół śrubokrętu i wkręcił w ziemię Charzewskiego, a następnie zagrał podanie z gatunku "ciasteczko" do Marcina Kaczora. Pomocnik RedKnee nie zdołał jednak tego zamknąć. Dalej mamy 0:0 i powoli tracimy nadzieję, że doczekamy się dzisiaj bramek..
17' - Brak goli i idąca za tym boiskowa nuda skłania arbitra do ciekawych przemyśleń, którymi dzieli się z pracującym w pocie czoła fotografem ("Tee, Grzechu, a jakbym dwoma naraz gwizdkami gwizdał?").
18' - (0:1) Stanowcze nie boiskowej nudzie mówi Damian Szewczyk. Jednak było nam dane dzisiaj oglądać piłkę w siatce. Napastnik AmRestu precyzyjnym strzałem posyła futbolówkę do bramki przy samym słupeczku. Nie można pominąć wkładu Piotra Antczaka, który obsłużył Szewczyka doskonałym podaniem.
19' - (0:2) Jak to wcisnął do bramki Arnold Charzewski nie mamy pojęcia. W ciężkim szoku jest również jego kolega Dusan Folta, który w dwóch słowach idealnie podsumowuje tego gola - "Impossible angle!".
20' - (0:3) Zabójcza kontra AmRestu. Charzewski szybkim podaniem wypuszcza Szewczyka, a ten mając przed sobą tylko Kubę Słomińskiego zachowuje się jak prawdziwy profesor - wyczekanie, precyzyjny strzał i futbolówka trzepocze w siatce. RedKnee będzie miało co odrabiać w drugiej połowie.
20' Koniec pierwszej połowy
21' - Akcja 3 na 1, Folta mija golkipera RedKnee, później jednak traci wenę i gola numer cztery nie oglądamy.
26' - (1:3) Natchnęło za to Roberta Cieślika. Napastnik Czerwonych Pająków znajduje w końcu sposób na pokonanie Marcina Krupy, w dalszym ciągu jednak są jeszcze dwie bramki do odrobienia...
28' - Arnold Charzewski kasuje Marcina Kaczora. Ktoś tam domaga się kartki, arbitra jednak niespecjalnie ten fakt interesuje.
29' - Szewczyk posyła futbolówkę obok słupka, a to oznacza jedno - rezerwowy AmRestu musi zasuwać pod szkołę po piłkę.
34' - Niecelny strzał z dalszej odległości oddaje Arnold Charzewski.
35' - W statystykach w drugiej połowie zaistnieje także Marcin Kaczor, który oddaje równie niecelny strzał, po podaniu Sebastiana Słomińskiego z rzutu wolnego.
39' - Marcin Krupa zatrzymuje strzał Karola Zawadzkiego.
40' Koniec spotkania
 
Mecz trwał 40 minut, jednak kluczowe okazało się ostatnie 180 sekund pierwszej części spotkania. AmRest trzema mocnymi ciosami na tyle obił przeciwnika, że nie zdołał się on już podnieść. Trzy minuty dekoncentracji jednych i koncentracji drugich decydują o tym, że to AmRest w dniu dzisiejszym wzbogaca się o trzy oczka, nie zmieniając przy tym swojego położenia w tabeli, a RedKnee zostaje z pustymi rękoma i spada o jedną lokatę. Po weekendzie majowym ekipa Bartka Szandrocho o punkty powalczy z Astechem, Czerwone Pająki czeka natomiast trudne starcie z niepokonanym CSWIiCH.autor: Marta Toczek
Zauważyłeś jakiś błąd w opisie lub statystykach? Napisz: marta@wrocbal.pl

Zawodnik meczu:

Damian Szewczyk (FC AmRest)