tel. 691 395 503 | @ organizator@wrocbal.pl
Drużyna Mecze Bramki Pkt.
1 . CSWIiCH 11 +27 33
2 . FC AmRest 11 +14 23
3 . JaCierpieDole FC 11 +20 22
4 . Astech 11 +12 20
5 . Capgemini 11 +9 20
6 . FC Velicante Wrocław 11 +9 20
7 . RedKnee 11 +0 11
8 . KEA FC 11 -7 11
9 . Brak Sponsora 11 -13 11
10 . Zawsze Ostatni 11 -4 8
11 . Awan-Bud Wrocław 11 -33 3
12 . Czarny Byk 11 -34 3
Więcej

WROCBAL to Amatorskie Ligi Piłkarskie, które zrzeszają ponad 100 wrocławskich drużyn. W okresie wiosenno - jesiennym organizujemy ligi piłkarskich siódemek, zimą zespoły mogą rywalizować zarówno w lidze futsalu, jak i w lidze piłkarskich szóstek na zadaszonym boisku ze sztuczną trawą.

Więcej
19.04 godz. 19:30, Kuźniki, Sedzia: Andrzej Janikowski
FC Velicante Wrocław
Czarny Byk
1 : 2
( 1 : 1 )
Skład: Wilkiewicz, Kuś, Wieczorek, Dudzik, Wieczorek, Kuźniewski, Rył, Jagła, Sokołowski, Liss, Paduchowicz, Borowiec
Skład: Wolan, Owczarek, Matura, Wolan, Matuszny, Mazurkiewicz, Roszkowski, Wojtusik, Provatas
20' Wojciech Wieczorek
34' Adrian Jagła
7' Przemysław Matuszny
Zawodnik meczu: Wojciech Wieczorek (Aktywny w ofensywie, nie raz uprzykrzył życie Roszkowskiemu. Zdobył bardzo ważnego gola wyrównującego. Wyróżnić należy także Roszkowskiego, który może i przy drugiej bramce się nie popisał, ale i tak jak na obrońcę spisywał się świetnie między słupkami.)
    vs    

Jesienią Velicante pokonało Czarnego Byka 5:1. Jest spora szansa, że i tym razem będziemy świadkami podobnego scenariusza. Pasy liderują w tabeli drugiej ligi, po zwycięstwach nad Astechem i KEA FC. Byki rozegrały tylko jedno spotkanie - z Astechem i mecz ten przegrały, przez co wylądowały na dziesiątym miejscu. O tym, czy lider nadal pozostanie liderem i po raz kolejny udowodni swoją siłę, czy może Czarny Byk odegra się za porażkę z października przekonamy się za 40 minut, jeśli w międzyczasie nie zamarzniemy z zimna.

Relacja z meczu:
1' Rozpoczęcie spotkania
1' - Na Estadio de Sarbinowska w dniu dzisiejszym warunki meteorologiczne przypominają te panujące na dalekiej Syberii. Nic dziwnego, że Byki pojawiły się w sześcioosobowym składzie i dopiero w 58. sekundzie zameldował się siódmy gracz do kompletu. Nowe stroje Velicante posiadają chyba jakieś ukryte opcje grzewcze, tak przynajmniej można przypuszczać po liczebności składu Pasów, którym niestraszny kuźnicki ziąb - naliczyliśmy aż 12 sztuk odpornych na mróz i wiatr.
3' - Pojawia się i Damian Wolan, w odniesieniu do Czarnego Byka możemy użyć już określenia ławka rezerwowych.
7' - (1:0) Nie liczy się ilość, a jakość. Byków za wiele nie ma, a i tak prowadzą. A wszystko dzięki znakomitemu podaniu z narożnika boiska Łukasza Matury wprost na opatuloną w dwa kaptury głowę Przemka Matusznego, która nie zawodzi i posyła futbolówkę do siatki.
9' - Łukasz Owczarek z magicznej torby losuje znacznik z numerem "9" (nienajgorzej, czyżby zaraz miał wpisać się na listę strzelców?). Byki mają już dwuosobową ławkę rezerwowych. Nie wnikamy co tam Tomek Mazurkiewicz nawypisywał w mailu, sprawdzając terminarz zawsze warto wejść na www.wrocbal.pl, gdzie znajdują się dokładne godziny poszczególnych spotkań i wiele wiele więcej.
11' - Maciek Paduchowicz posyła futbolówkę na piłkołap, co spotyka się z komentarzem kolegów ("Maciek! A tyle miejsca miałeś!"). Czyżby dość znajomy model obuwia (zakupiony w sklepie Vitasport?) był aż tak rozkalibrowany?
12' - Marcin Borowiec sprawdza, czy Leszek Roszkowski nie przysnął na bramce. Roszkowski łapie piłkę bez zarzutu - brawo on! W końcu tak naprawdę nie jest to golkiper a nominalny obrońca (Szycher i Bira - czyli kiperzy Byków na Sarbinowską dziś nie zawitali).
18' - Piotr Rył przegrywa pojedynek 1 na 1 z Roszkowskim. Dobitka Marcina Sokołowskiego wędruje obok słupka.
19' - Roszkowski broni strzał Wojtka Wieczorka.
19' - Ataków Velicante ciąg dalszy. Borowiec posyła futbolówkę obok słupka.
20' - Wojtek Wieczorek wpadł na genialny pomysł ("a, przelobuję sobie Roszkowskiego"). Nic z tego, obrońca Byków i zwycięzca castingu na bramkarza w jednej osobie piłki za kołnierz nie daje sobie wrzucić.
20' - (1:1) Lob nie był najlepszym rozwiązaniem, co innego precyzyjny strzał wewnętrzną częścią stopy. Wojtek Wieczorek może celebrować gola - Velica wyrównuje przed samą przerwą, limit szczęścia Roszkowskiego został właśnie wyczerpany.
20' Koniec pierwszej połowy
22' - Niezbyt udany strzał z dystansu Rafała Lissa, futbolówka wykoziołkowała za boisko mijając słupek.
24' - Tomasz Owczarek fauluje Wojciecha Wieczorka, który zaczyna lamentować w taki sposób jakby pobierał korepetycje u graczy pewnego znanego katalońskiego klubu ("Panie sędzio! Z całej siły było!"). Autor przewinienia odpowiada na zarzuty ("Jakby było z całej siły to byś gościu nie wstał!"), Andrzej Janikowski dzierżący gwizdek w swoich (a w sumie nie swoich) różowych rękawiczkach nie ma zamiaru jednak go używać i pozostaje niewzruszony na całą tę sytuację.
26' - Wojtek Wieczorek uderza z ostego kąta, dobrze przy tym wszystkim spisuje się Roszkowski, co najbardziej irytuje golkipera Velicante - Kusia ("Panowie! Takie coś musi wpadać!").
28' - Kuś zamiast komentowaniem zajmuje się bronieniem i to z całkiem niezłym skutkiem, łapiąc piłkę po kąśliwym uderzeniu Damiana Wolana.
30' - Marcin Sokołowski chciał wcisnąć futbolówkę do siatki przy samym słupku, ale nic z tego, Roszkowski dzisiaj pokazuje się z naprawdę dobrej strony.
32' - Mocny strzał Przemysława Matusznego, gola jednak nie mamy, bo skutecznie interweniuje Kuś.
34' - (1:2) Andrzej Janikowski dyktuje rzut wolny dla Velicante trzy metry za linią pola karnego. Leszek Roszkowski ustawia mur. Defensoro-kiper Czarnego Byka niestety nie zapamiętał podstawowej zasady zawartej w czwartym rozdziale ("ABC Bramkarza") i piątym akapicie ("Ustawianie muru przy stałych fragmentach gry") legendarnego opracowania ("ABC Piłkarstwa"). Jak brzmi ta zasada? "Jak ustawisz mur to się za nim nie chowaj". Warto czytać książki. Adrian Jagła opanował do perfekcji rozdział piąty ("Wykonywanie stałych fragmentów gry), akapit drugi ("Rzuty wolne") i precyzyjnym strzałem posłał piłkę do siatki.
37' - Przemysław Wojtusik z dystansu, dobrze broni to Kuś.
39' - Przemek Matuszny zdjął oba kaptury i szczęście go opuściło. Najpierw posyła piłkę obok słupka, później plany psuje mu Kuś, a kolejny strzał z głowy zaliczony zostaje do niecelnych.
40' Koniec spotkania
 
Przemysław Wotusik stwierdził po meczu - "Wszystkie gole ze spalonego". Jesteśmy w stanie zrozumieć gracza Byków, nie tylko on żyje ostatnimi wydarzeniami z Ligi Mistrzów. Liga Mistrzów Ligą Mistrzów, wracając do Wrocbalu kolejne trzy punkty dopisujemy do dorobku przewodzącego w tabeli FC Velicante Wrocław, które okazało się minimalnie skuteczniejsze od piastującego przedostatnią lokatę Czarnego Byka. Ekipa Wojtka Wieczorka w najbliższy wtorek podejmie Capgemini, Rafał Wolan i spółka postarają się zatrzymać niepokonane CSWIiCH.

autor: Marta Toczek
Zauważyłeś jakiś błąd w opisie lub statystykach? Napisz: marta@wrocbal.pl

Zawodnik meczu:

Wojciech Wieczorek (Velicante)