27.06 godz. 20:40, Kuźniki, Sedzia: Marcin Niciński
Skład: Gawłowski, Waleszczyński, Zając, Czarnecki, Mosiej, Śliżewski, Stasiak, Dudek, Jaworski, Janowski
Skład: Pietruszka, Owczarek, Pniewski, Mańkowski, Kyrychenko, Durleta, Stachów
18' Piotr Zając
28' Marcin Stasiak
32' Piotr Zając
35' Mateusz Janowski
35' Adam Mosiej
28' Jakub Pietruszka
29' Bogdan Kyrychenko (Rzut karny)
36' Bogdan Kyrychenko
Zawodnik meczu: Piotr Zając (50% goli dla Fulanito to jego sprawka. Piotrek był aktywny przez całe spotkanie, przy odrobinie lepszej skuteczności mógłby zgarnąć koronę króla strzelców.)
Od wyniku tego spotkania zależeć będzie bardzo wiele. Jeśli Fulanito wygra, bądź zremisuje zostanie mistrzem pierwszej ligi. Jeśli wygra Leroy team Andysza sięgnie po brązowe medale, Szachownice skończą ze srebrem, a złoto wpadnie w ręce Pioruna Zaodrze. Do tego w dalszym ciągu szansę na koronę króla strzelców ma Piotrek Zając, który traci trzy gole do pierwszego w klasyfikacji Michała Jasioka z Pioruna i dwa do Bartka Naliwajko z Azzurrobianco. Za 40 minut będziemy wiedzieć już wszystko odnośnie medalistów i króla strzelców pierwszej ligi.

3' - Stasiak z dystansu, groźnie się zapowiadało, ale w światło bramki piłka jednak nie poszła.
6' - Zabójcza klepa Leroya, jakby tylko na koniec Mańkowski trafił w piłkę....
9' - Pietruszka z dystansu z wolnego, jakieś pięć metrów w lewo i może by coś z tego było.
14' - Pietruszka oddaje kolejny strzał z dalszej odleglości, futbolówka znów tylko wpada w piłkołap... Kuba, no weź przyjmij, wjedź w to pole karne, pokiwaj...
16' - Jęk zawodu na Pływalni na Kuźnikach. Jęczy Piorun, jęczy ławka Leroya, jęczy sam bohater akcji. Nie, to nie opis filmu porno, tylko zmarnowana sytuacja Krystiana Owczarka, któremu presja najwyraźniej zawiązała nogi na supeł.
18' - (0:1) Niewykorzystane sytuaje się mszczą  - Mosiej zagrywa do Zająca, a ten uderza z pola karnego i pokonuje Stachowa!
21' - Rajd Kyrychenki kończy się strzałem. Gawłowski wybija futbolówkę na róg końcówkami palców.
24' - Stasiak do Czarneckiego, "Czarny" decyduje się na uderzenie z pierwszej i znów wszystko zatrzymuje się na piłkołapie.
25' - Kyrychenko łapie się za głowę, czaił się na pokonanie  Gawłowskiego, a tu klops i nic z tego.
28' - (0:2) Faul na Mosieju i wolny dla Szachownic - do piłki podchodzi Stasiak i posyła ją w krótki róg!
28' - Żółtym kartonikiem ukarany zostaje Kuba Pietruszka.
29; - (1:2) Karny dla Leroya, jedenastkę na gola pewnym strzałem zamienia Kyrychenko!
30' - Zając chce przenieść piłkę nad Stachowem, a kozłująca futbolówka odbija się tylko od poprzeczki! Denerwuje się Stasiak - "Czemu mi nie dograł?!".
32' - (1:4) Piotrek Zając precyzyjnym strzałem w długi róg podwyższa prowadzenie!  Stasiak kwituje to trafienie - "I tak Ci ch... nie zapomnę!".
33' - Gawłowski robi półszpagat i skutecznie broni groźny strzał gracza Leroya.
35' - (1:4) Mosiej z dystansu posyła piłkę do pustej bramki!
35' - Żółta kartka dla Janowskiego.
36' - (2:4) Kyrychenko z wolnego, piłka w siatce!

Fulanito pokonuje ekipę Leroya Merlin Wrocław i sięga po złote medale! Niewiele zabrakło (zaledwie jednej bramki!) a po koronę króla strzelców sięgnąłby Piotrek Zając. Srebrne medale zawisną na najbliższej Ceremonii na szyjach graczy Pioruna Zaodrze, brązowe KP Ogrodomanii. Fulanito i Leroyowi dziękujemy za udział w rozgrywkach, Szachownicom przy okazji serdecznie gratulując majstra. Do zobaczenia jesienią na Kuźnikach!