16.05 godz. 19:10, Kuźniki, Sedzia: Andrzej Janikowski
( 0 : 0 )
Skład: Kalman, Długozima, Łukowiak, Burzmiński, Janiszewski, Paprotny, Małecki, Garbarczyk, Kowalski
Skład: Siwko, Sikora, Warowy, Wolniewicz, Wróblewski, Olszewski, De Rosset, Jakimczyk
7' Marek Paprotny
21' Marcin Burzmiński
40' Rafał Garbarczyk
7' Andrzej Warowy
35' Jacek Jakimczyk
37' Łukasz Wróblewski
Zawodnik meczu: Rafał Garbarczyk (Jutro będzie mieć zakwasy od wykonywania stałych fragmentów gry. Każdy wolny był jego, ale nie samymi wolnymi człowiek żyje. Rafał pokazał dziś swoje dobre wyszkolenie techniczne, był aktywny i zdobył arcyważną bramkę. Brawa też dla Olszewskiego.)

Wolves Wrocław po udanym początku sezonu spuściło nieco z tonu i dwa ostatnie pojedynki (z KPO i 3M) przegrało. Tydzień numer siedem będzie jednak świetną okazją by przeprosić kibiców za te dwie porażki i wspiąć się trochę w ligowej tabeli. Team Dominika Olszewskiego ma szansę zgarnąć w tej kolejce aż sześć oczek - maszyna losująca terminarz na trzeci tydzień maja wylosowała Wilkom F.C. Nakacu i Za bezpieczny weekend. Rywale niżej notowani, w teorii przynajmniej powinno pójść więc gładko. Pierwszy z przeciwników - F.C. Nakacu pełni mało chlubną rolę czerwonej latarni ligi. Gorszą ofensywę od The Blues ma tylko ZBW, więcej bramek (23) straciło tylko HRI24.pl (ale w sześciu meczach, a nie pięciu). Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują więc, że Wilki przerwą złą passę i po dwóch porażkach z rzędu przypomną sobie jak smakuje zwycięstwo na Estadio de Sarbinowska. Czy Nakacu zrobi psikusa i wygra z wyżej notowanym przeciwnikiem uśmiercając przy okazji trochę kuponów?

1' - Mało liczna jest dzisiaj ławka rezerwowych Wolves Wrocław (zmienników dokładniesztuk jeden). Czyżby spora część drużyny wybrała świętowanie z obchodzącym dzisiaj swoje urodziny Maćkiem Piaseckim, zamiast "haratania w gałę"?
1' - Szykujacy się do najnowszej edycji Tańca z Gwiazdami Łukasz Wróblewski prezentuje nam w defensywie nową figurę taneczną. Jury ze Zbyszkiem Wodeckim w składzie daje 10/10.
4' - Dominik Olszewski z kolei ma zamiar wziąć udział w następnej edycji You Can Dance. Kółeczko, obrocik, slalomik, podanie. Jak ten słupek mógł, nie dość, że gola nie zdobędzie Wróblewski to Olszewski nie zaliczy asysty z gatunku "ciasteczko". Jury daje tylko 7/10.
7' - Końskie zaloty Warowego z Paprotnym kończy arbiter Janikowski. Zwycięzca fejsbukowego konkursu na najprzystojniejszego Wilka podobno łapał rywala tu i ówdzie, nic więc dziwnego, że ten się zdenerwował. Obaj panowie odetchną sobie dwie minuty, a na boisku zrobi się luźniej.
8' - Posiadający numer 4 na koszulce (ponoć widoczny z kosmosu) Garbarczyk posyła futbolówkę 1,5 m nad bramką wykonując rzut wolny.
10' - Wróblewski uderza z dystansu. Rezerwowe Wilki mogą iść po piłkę.
12' - Marcin "Malo" Janiszewski stosuje krioterapię na obolałą kończynę. Podobno pomogło.
16' - Piłka po płaskim strzale z 11 metrów autorstwa Jakuba De Rosseta wylatuje obok słupka.
19' - Nie zliczyliśmy ile razy padł komentarz "Ja pier..." (matematyka to nie jest nasza najmocniejsza strona). Jury za to uderzenie daje Wróblewskiemu 3/10.
20' - Olszewski wziął na zamach Paprotnego , a następnie wywalił piłkę w stronę szkoły strzałem z kazika. Akurat przerwa to można sobie zrobić wycieczkę po futbolówkę.
W przerwie spotkania pokaz freestyle'u daje arbiter Janikowski. Jury jest pod wrażeniem. 11/10.
21' - (0:1) Ładna szybka akcja Nakacu. Krzysztof Łukowiak zagrywa do Marcina Burzmińskiego, a ten strzałem z pierwszej piłki uderza w długi róg. Jury jedynie bije brawo, szkoda, bo chcieli dać 10/10 ale pogubili gdzieś tabliczki.
23' - Wolny dla Nakacu. A jak wolny to przy piłce Garbarczyk i jego kultowa koszulka (ta z numerem widocznym z kosmosu). Gdyby Burzmiński miał irokeza prawdopodobnie zamknąłby tą mięciutką wrzutkę.
2O' - Faulowany Olszewski robi fikołka (chyba była szóstka z WFu). Wolny dla Wilków na gola zamieniony jednak nie zostaje.
28' - Olszewski (czy tam "Leon") z wolnego. Może i by doleciało do bramki gdyby nie noga Garbarczyka.
29' - Ucierpiała twarz Paprotnego. Nie ma jednak co się mazać, po chwili gramy już dalej.
30' - Ileż agresji tkwi w Andrzeju Warowym. Obawiający się konkurencji w drugiej edycji fejsbukowego konkursu na najprzystojniejszego Wilka Warowy postanawia pozbyć się kontrkandydatów do tego zaszczytnego tytułu i masakruje Jakuba De Rosseta. Kuba wykuśtykuje za boisko, a że na sali jest lekarz gracz Wilków będzie żył. Duże brawa dla Rafała Kowalskiego z Nakacu, który jest fizjoterapeutą i udziela pomocy koledze. Jury jest pod ogromnym wrażeniem, 20/10, brawo Ty!
33' - MMA ciąg dalszy. Tym razem oberwała twarz Łukowiaka.
34' - "Nie ma żółtej za wjazd od tyłu?" najbardziej nurtującym pytaniem, przynajmniej dla Dominika "Leona" Olszewskiego.
35' - Za przerwanie korzystnej akcji żółtko ogląda Jacek Jakimczyk.
35' - Wolny dla Nakacu, do piłki podchodzi nie kto inny jak Garbarczyk. Ładny strzał z dystansu, parada Przemka Siwko jednak jeszcze ładniejsza.
36' - Długozima do Garbarczyka, strzał i znów górą Siwko.
37' - Wolny dla odmiany dla Wilków. "Leon" oddaje płaski strzał, nogi Kalmana dają jednak radę.
37' - (1:1) Piłkę z narożnika boiska dorzuca Olszewski, a całość idealnie zamyka głową Wróblewski. 10/10, na trzy minuty przed końcem mamy remis!
40' - (1:2) Sprytny Garbarczyk skrzętnie wykorzystuje nieuwagę wszystkich i indywidualny rajd kończy strzałem, którego nie daje rady zatrzymać Przemek Siwko!

Po meczu za kulisami mówiło się, że podobno F.C. Nakacu szykuje się do zwycięstwa w Lidze Europy w przyszłym sezonie. Nie wiemy ile w tych pogłoskach prawdy, wiemy natomiast, że The Blues zdobyło niesamowicie ważne trzy punkty, w dodatku przechylając szalę zwycięstwa na swoją stronę w samej końcówce. Ekipa Tomka Michalskiego doskoczyła do rywala na jeden punkt i mimo, że strefy spadkowej nie opuściła to zrobiła wielki krok w stronę utrzymania. F.C. Nakacu gratulujemy zwycięstwa, Maćkowi Piaseckiemu z Wolves Wrocław życzymy wszystkiego najlepszego z okazji osiemnastych urodzin i na koniec pragniemy zaserwować jeszcze ogłoszenia parafialne: w najbliższym czasie planowane są pojedynki Nakacu z KP Ogrodomanią (26.05, g. 20:15) i  Wolves Wrocław z Za bezpieczny weekend (już w czwartek o 19:10).