27.04 godz. 18:20, Kuźniki, Sedzia: Tomasz Pondel
7 : 1
( 2 : 0 )
Skład: Michalak, Paszkowski, Paraszczuk, Wilk, Karwacki, Michalak, Bakowski, Zadworny, Wojczyński
Skład: Gawłowski, Waleszczyński, Zając, Mosiej, Śliżewski, Stasiak, Dudek, Polski, Gwit
27' Krzysztof Michalak
28' Kamil Michalak
1' Piotr Zając
4' Piotr Zając
24' Lech Gwit
26' Michał Śliżewski
34' Piotr Zając
40' Michał Śliżewski
40' Piotr Zając
Zawodnik meczu: Piotr Zając (Był nieustanie pod grą, często napędzał akcje ofensywne swojej drużyny grając z pierwszej piłki. Przy lepszej skuteczności mógł zakończyć zawody z 5 bramkami, ale "skromne" 4 gole też są niczego sobie)

Dziś na pierwszy ogień pójdzie mecz Fulanito z HRI24.pl. Wystarczy rzut oka na tabelę i już wiemy komu bukmacherzy dają większe szanse na wygraną. Szachownice po trzech rozegranych spotkaniach z kompletem punktów i ładnie wyglądającym bilansem +10 zajmują pozycję wicelidera. HRI rozegrało już cztery pojedynki, ale tylko jeden z nich - z debiutantem Za bezpieczny weekend przyniósł trzy oczka. Team Michała Rychela znajduje się obecnie w strefie spadkowej i jeśli chce ją opuścić musi ugrać jakieś punkty z Fulanito. Łatwo o to nie będzie, bo Szachownice mają mocną i zgraną ekipę, solidną obronę i groźnych napastników. Czy mimo to HRI24.pl zaskoczy nas w najbliższy czwartek i utrze nosa wyżej notowanemu rywalowi?

1' (1-0) Fantastyczne otwarcie Fulanito! Na zegarze mamy dopiero 33 sekundę, a z bramki cieszy się Piotr Zając. Trzeba będzie zasięgnąć porady kronikarzy Wrocbala, ale jest to zapewne jeden z najszybszych goli strzelonych w lidze. Widać, że podopieczni Michała Ślizewskiego sumienniej przeprowadzil rozgrzewkę i teraz zbierają z tego żniwa.
4' (2-0) Zając po raz drugi ukłuł przeciwnika i w zaledwie 4 minuty praktycznie ukłożył dla swojej drużyny to spotkanie.
5' Zając poklepał z Marcinem Stasiakiem w środkowej strefie boiska. Obaj dżentelmeni po wymienia piłkarskich uprzejmości wypracowali kolejną pozycję strzelecką snajperowi Szachownic, lecz tym razem napastnik Fulanito przegrał bezpośredni pojedynek z Damianem Wojczyńskim.
7' Podopieczni Ślizewskiego nastawili się na grę z kontrataku, co przy takim wyniku jest jak najbardziej rozsądną opcją, którą by niewątpliwie pochwalił Pan Jacek Gmoch- jeden z najwybitniejszych strategów w polskiej myśli szkoleniowej. Po jednej z nich Adam Mosieja oddaje strzał z woleja, który ląduje jednak w środek bramki i Wojczyński nie ma żadnych problemów z obroną.
9' Piotr Zając po fantastycznym początku teraz trochę się snajpersko rozleniwił. Wraz ze Stasiakiem zaledwie dwoma podaniami wymanewrowli defensywę HRI i mając przed sobą tylko bramkarza nie jest w stanie skierować piłki do siatki.
10' Pierwsze poważne ofensywne harce HRI i od razu mogło to się zakończyć kontaktowym golem. Paweł Paraszczuk jednak z bliskiej odległości nie pokonał Rafała Gawłowskiego, który w tej sytuacji idealnie skrócił kąt.
11' Lech Gwit zewnętrzną częścią stopy strzela zza pola karnego, ale fantastyczną paradą popisał się Wojczyński.
12' Co za petarda! Stasiak wykonał rzut wolny, który wylądował na poprzeczce za sprawą Wojczyńskiego i jego serdecznego palca, który podobno miał w obronie kluczową rolę.
15' Gawłowski wyrzuca piłkę z ręki aż pod pole karne HRI. Wojciech Dudek gdyby dokładnie przyjął futbolówkę, to pewnie wyszedłby sam na sam z golkiperem przeciwnika. Miał aż dwie szanse, by to zrobić, lecz piłka wpadła w kozioł i zaczęła ucieczkę. W akcie desperacji Dudek próbował ją za wszelką cenę gonić, przez co zaliczył po chwili efektowną wywrotkę. Przewrót w przód z czasów lekcji wuefu z czasów podstawówki przydał się nawet po latach!
19' Szymon Jaworski wymanewrował obronę HRI i oddał groźny strzał, który Wojczyński z trudem sparował do boku. Futbolówka trafiła pod nogi Mosieja. Napastnik Fulanito już zapewne widział piłkę w siatce i swoje nazwisko na liście strzelców w dziennikach sportowych, lecz jego strzał wybronił golkiper "Czarnych". I jakby było tego mało, to po chwili otrzepał się i ponownie okazał się lepszy od Mosieja. Co za niesamowite parady. Uła!
20' Krzysztof Waleszczyński kiwką w polu karnym mógł sprowokować groźną sytuację pod własnym polem karnym. Niemniej wyszedł z tego obronną ręką mijając napastnika HRI i posyłając długą piłkę do Mosieja. Ten bez zastanowienia zgrał ją piętką do niepilnowanego Stasiaka, który tak się podjarał całą kombinacją, że zakończył akcje strzałem zmierzającym niechybnie w okno szkoły podstawowej ulokowanej nieopodal orlika.
21' To nie jest dzień Stasiaka. Otrzymał fantastyczne podanie ze skrzydła, ale wykończenie lewą nogą wyraźnie u niego kuleje.
23' Gwit po indywidualnym rajdzie i po zwrotnym podaniu z pierwszej piłki od Mosieja wpada w pole karne rywala. Obrońca HRI próbuje wybić piłkę spod nóg pomocnika Fulanito, lecz robi to na tyle niefortunnie, że ta odbija się od niego i o milimetry mija prawy słupek bramki strzeżonej przez Wojczyńskiego.
24' Zając powinien mieć już co najmniej karetę, ale po dwóch szybkich golach zaciął się. Nieczysto trafia w piłkę i z obroną jego uderzenia z bliskiej odległości nie ma problemów golkiper HRI.
24' (3-0) Gwit pokazał koledze jak powinno się kończyć akcje. Pomocnik Fulanito zastosował strzał z popularnego "kazika", którego swego czasu raczył nas Ronaldo Luis Nazario de Lima, choćby z meczu ćwierćfinałowego MŚ z Turcją, a jeżeli kazik raz dobrze wejdzie, to nie ma na niego mocnych.
26 (4-0) Zając do spółki ze Ślizewskim rozklepali obronę przeciwnika. Napastnik Fulanito najpierw z pierwszej piłki zagrał do grającego trenera drużyny, ten odwzięczył mu się podaniem zwrotnym i stanął oko w oko z Wojczyńskim. Zamiast strzelać zobaczył lepiej ustawionego Ślizewskiego, który po profesorsku ładuje futbolówkę do pustej bramki.
27' (4-1) Dość nieoczekiwanie "Czarni" zdobywają bramkę. Zamieszanie w polu karnym Fulanito wykorzystał Krzysztof Michalak.
28' Polski do Zająca, ale snajper Szachownic z 2 metrów przerzuca piłkę nad poprzeczką. Zupełnie inny człowiek niż na początku spotkania. Gdzie się podziały te dawne Zające?- tak najpewniej zaśpiewaliby kibice Fulanito tęskniący za skutecznością swojego ulubieńca.
28' HRI będą grać w osłabieniu jakby mało im było nieszczęść. Żółtą kartką umpomniany Kamil Michalak za niesportowe zachowanie. Źłośliwi twierdzą, że nie był w stanie wymienić, w której minucie Tomasz Pondel (rozjemca meczu) strzelał ostatnio bramki dla swojej ekipy (JCD- dop.red) i za to został ukarany.
31' Krzysztof Michalski przymierzył ładnie z rzutu wolnego, ale instynktownie wybronił go Gawłowski. Była to jedna z nielicznych okazji HRi w tym spotkaniu.
34' (5-1)Gawłowski nie pierwszy raz w tym starciu wyrzuca piłkę z ręki daleko przed siebie. Wcześniej brakowało precyzji, lecz teraz wszystko zagrało na tip top. Piłka trafiła do Piotra Zająca, który pozwolił piłcę pójść w kozioł, po czym kątem oka zauważył wychodzącego Wojczyńskiego i z głowki przelobował bramkarza Czarnych.
36' Krzysztof Michalak po raz drugi wykonuje rzut wolny. Futbolówka ociera się o jednego z piłkarzy rywla i o centymetry mija bramkę Gawłowskiego.
40' (6-1) Fulanito swobodnie wymienia 3 podania, a całą kombinacje zamyka Ślizewski.
40' (7-1) Strata HRI i z szybką kontrą wychodzą Szachownice. Zając wbija przeciwnikowi gwóźdź do trumny, a sam kompletuje "tylko" hat-tricka.

Parker ESSC Fulanito zasłużenie zgarnia trzy punkty będąc drużyną piłkarsko lepszą. Lepiej nastawiony celownik Piotra Zająca i HRI mogli kończyć to spotkanie z dwucyfrówką. Podopieczni Michała Rychela byli bardzo skromni w poczynaniach ofensywnych i solidarnie w każdej z połów wykreowali sobie maksymalnie dwie groźne sytuacje, z czego tylko jedna z nich została uwieńczona bramką. Fulanito już pod balonem udowodniło, że potrafi swobodnie operować piłką wymieniając z 3-4 podania, by po chwili znaleźć się już pod polem karnym przeciwnika. Patrząc na ich dyspozycję będą jednymi z głównych kandydatów do awansu. W następnej kolejce o punkty powalczą z Virtual Team, a HRI czeka ciężka przeprawa z Piorunem Zaodrze.

autor: Bartosz Tęsiorowski