04.04 godz. 18:20, Kuźniki, Sedzia: Adam Rynkowski
( 1 : 2 )
Skład: Przybysławski, Obremski, Bekała, Rądlewski, Graca, Księżarek, Obremski, Zawisza, Broniszewski, Bęben
Skład: Zadorożny, Gołaczyński, Gołaczyński, Żyniewicz, Nowakowski, Topornicki, Kołodziej, Głębicki, Soroka
7' Wojciech Graca
14' Rafał Przybysławski
29' Arkadiusz Księżarek
11' Przemysław Topornicki
25' Przemysław Topornicki
Zawodnik meczu: Arkadiusz Księżarek (Poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa strzelając jednego gola i notując 2 asysyty dla swojego zespołu! Swoją aktywnością w przedniej formacji boiska nękał obronę Rycerzy NI.)

Jesienią w pierwszej lidze nie było ani Rycerzy Ni ani Azzurrobianco. Ci pierwsi robili co mogli, żeby się utrzymać w Superlidze (jak nietrudno wywnioskować - z marnym skutkiem), drudzy natomiast na koniec sezonu mogli otwierać szampany, bo złote medale powędrowały właśnie do nich, a wraz z morzem bąbelków i ślicznie mieniącymi się krążkami także awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Rycerze pewnie chcieliby wrócić skąd przyszli, ambitne Azzurrobianco grą w Superlidze też raczej by nie pogardziło. Sezon długi, punktów do zdobycia dużo, ale jeśli myśli się sukcesie na koniec trzeba walczyć i pracować na to od samego początku. Komu uda się wygrać pierwszą rundę z tej dziesięciorundowej walki dowiemy się już zaraz.

3' Złe rozegranie piłki przez napastników Rycerzy Ni i futbolówkę spokojnie łapie Łukasz Rądlewski.
5' Arkadiusz Księżarek zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i piłkę zabiera mu obrońca Rycerzy NI.
7' 0:1 Po podaniu Arkadiusza Księżarka, Wojciech Graca znalazł się w sytuacji "oko w oko" z bramkarzem i tuż obok niego posyła piłkę do bramki!
9' Strzał z rzutu wolnego Przemysława Topornickiego trafia w mur złożony z graczy Azzurrobiaco.
11' 1:1 Bramkę wyrównującą zdobywa Przemysław Topornicki po strzale zza pola karnego po podaniu Piotra Gołaczyńsiego.
12' Tadeusz Zadorożny dobrze zbija piłkę do boku boiska po mocnym strzale zza pola karnego.
14' 1:2 Piłkę do bramki z najbliższej pakuje Rafał Przybysławski. Asystę przy golu Rafała zdobywa Arek Księżarek!
16' W sytuacji sam na sam z bramkarzem na lobowanie zdecydował się Krysitan Soroka lecz piłka nieznacznie przeleciała ponad bramką Azzurrobianco.
18' Kolejna dobra parada Tadeusza Zadorożnego!
21' Słabe uderzenie zza pola karnego Wojciecha Gracy, bez problemów piłkę łapie bramkarz Tadeusz Zadorożny.
23' Dwie dobre interwencje w obronie Dariusz Zawiszy, który wybija piłkę dwa razy poza pole gry po dośrodkowaniach przeciwników.
25' 2:2 Przemysław Topornicki zdobywa swojego 2 gole w tym meczu i doprowadza do wyrównania!
27' Skuteczna parada golkipera Azzurrobiaco Łukasza Rądlewskiego po strzale z bliskiej odległości.
28' Po strzale zza pola karnego Wojciecha Gracy piłka trafia w poprzeczkę i wychodzi poza boisko!
29' 2:3 Strzałem po długim rogu popisuje się Arkadiusz Księżarek, który wyprowadza swój zespół na prowadzenie!
31' Na uderzenie z trudnej pozycji zdecydował się Kamil Bęben, piłkę do boku zbija Tadeusz Zadorożny.
32' Kolejna parada golkipera Rycerzy NI, tym razem Tadeusz broni uderzenie z bliskiej odległości.
34' Krystian Bekała znalazł się z piłką w polu karnym Rycerzny NI lecz zwlekał zbyt długo z oddaniem uderzenia i obrońca dobrze interweniuje zabierając napastnikowi piłkę.
36' Piłkę lecącą w pole karne Azzurrobianco piąstkuje bramkarz Łukasz Rądlewski, a futbolówka opuszcza pole gry.
38' Futbolówkę dośrodkowaną w pole karne Azzurrobiaco głową wybija Dariusz Zawisza.

Wyrównany pojedynek, o końcowym wyniki zadecydowała ładna bramka Arkadiusza Księżarka i to dzięki niemu zespół Azzurrobianco zgarnia 3 zasłużone punkty. W kolejnym meczu piłkarze Rycerzy Ni zmierzą się z Wolves Wrocław, a zawodnicy Azzurrobianco zagrają z F.C Nakacu.

autor: Marcin Niciński