tel. 691 395 503 | @ organizator@wrocbal.pl
Drużyna Mecze Bramki Pkt.
1 . Prezesi 11 +21 26
2 . Kuchcik Kuźniki 11 +20 26
3 . Przyjaciele Tifosek 11 +3 22
4 . WSOWL 11 +6 19
5 . Blitz Wrocław 11 +4 18
6 . Hectas 11 +2 15
7 . RTV Euro AGD 11 -5 12
8 . WSOWL II 11 -11 12
9 . Cloud Raiders 11 +3 11
10 . Rycerze Ni 11 -7 10
11 . FC Zbieranina 11 -10 9
12 . Husaria Bagdad 11 -26 6
Więcej

WROCBAL to Amatorskie Ligi Piłkarskie, które zrzeszają ponad 100 wrocławskich drużyn. W okresie wiosenno - jesiennym organizujemy ligi piłkarskich siódemek, zimą zespoły mogą rywalizować zarówno w lidze futsalu, jak i w lidze piłkarskich szóstek na zadaszonym boisku ze sztuczną trawą.

Więcej
14.06 godz. 18:35, Kuźniki, Sedzia: Marcin Niciński
Prezesi
Husaria Bagdad
2 : 5
( 2 : 2 )
Skład: Paukszt, Brzoza, Karpiński, Jaskólski, Smok, Worożański, Bordulak, Rudziński, Hajdamowicz, Skowroński, Czajkowski
Skład: Jędryka, Bzowski, Bosek, Mikiciński, Kałmuk, Woźniak, Leszczyński
12' Konrad Hajdamowicz
15' Grzegorz Paukszt
29' Konrad Hajdamowicz
31' Grzegorz Paukszt
32' Sebastian Rudziński
4' Mateusz Mikiciński
16' Łukasz Bosek
30' Marcin Kałmuk
Zawodnik meczu: Grzegorz Paukszt (Pomocny w defensywie, bardzo aktywny w ofensywie. Swój świetny występ ukoronował dwoma ładnymi trafieniami. Na wyróżnienie zasługuje również drugie utrapienie Bzowskiego tego dnia - Konrad Hajdamowicz.)
    vs    

Granie w Superlidze zostanie zakończone właśnie w 11 tygodniu. Poznamy ostatecznie mistrza i dowiemy się kto sięgnie po medale jakiego koloru. Dowiemy się również kto się z najwyższą klasą rozgrywkową pożegna. Husaria Bagdad, aby zapewnić sobie utrzymanie musi pokonać lidera - Prezesów i liczyć na to, że Rycerze Ni i WSOWL II przegrają swoje mecze. Patrząc na kłopoty kadrowe jakie nękają "Husarzy" i fakt, że ostatnio właśnie z tego powodu musieli oddać mecz walkowerem - nie wróży to niczego dobrego. Zespół Karola Smoka ma wszystko w swoich rękach - musi ograć ostatnich w stawce rywali. Wtedy sięgnie po pierwszy w historii tytuł mistrzowski w lidze Wrocbal. Czy zatem zobaczymy koronację Prezesów i ich kolejną wygraną? Czy może Grzegorz Bzowski i jego koledzy znajdą sposób na takie gwiazdy amatorskiej piłki jak Mateusz Jaskólski, Grzegorz Paukszt czy Konrad Hajdamowicz i sprawią największą sensację sezonu?

Relacja z meczu:
1' Rozpoczęcie spotkania.
1' - Paukszt do Hajdamowicza, Hajdamowicz do Bordulaka i mamy pierwszy strzał w tym spotkaniu. Grzegorz Bzowski specjalnie wysilać się jednak nie musiał, bo piłka powędrowała obok bramki.
2' - Kolejne uderzenie Prezesów, tym razem w wykonaniu Paukszta, który otrzymał podanie od Hajdamowicza. Futbolówka ponownie przelatuje obok bramki, jednak nieco bliżej, niż minutę wcześniej, co nie umyka uwadze golkipera "czarno-białych", Piotra Worożańskiego ("Blisko było Grzesiu, ładnie!").
4' - GOL! 1:0 Atakowali Prezesi, a gola strzeliła Husaria. Znajdujący się w obrębie pola karnego Mateusz Mikiciński ładnie obrócił się z piłką, uderzył i zmusił Piotra Worożańskiego do kapitulacji!
6' - Jędryka znajduje się w wyśmienitej sytuacji na podwyższenie prowadzenia (w czym duży udział ma podający Mikiciński), szansa na drugą bramkę dla Husarii i pierwszą asystę dla Mikicińskiego zostaje jednak zaprzepaszczona, gdyż Mieszko posyła piłkę nad poprzeczką.
8' - Rzut wolny zaraz za linią pola karrnego dla Prezesów podyktowany przez Marcina Nicińskiego za faul na Hajdamowiczu. Piłka po uderzeniu Jaskólskiego trafia prosto w mur.
10' - Prezesi cały czas atakują, jednak póki co z oblężenia bramki Bzowskiego niewiele wynika. Golkiper Husarii skutecznie broni uderzenie Hajdamowicza.
12' - GOL! 1:1 Jednak coś wynikło z ciągłych ataków zespołu Maćka Smoka. Jaskólski zagrywa do Hajdamowicza, a ten precyzyjnym uderzeniem wewnętrzną częścią stopy z linii pola karnego pokonuje Grzegorza Bzowskiego i doprowadza do wyrównania!
14' - Uderzenie Pawła Brzozy, piłka w rękach Bzowskiego.
15' - GOL! 1:2 W dogodnej sytuacji na pokonanie Bzowskiego znajduje się Paukszt. Pomocnik Prezesów sprytnie podcina piłkę i posyła ją nad bezradnym golkiperem Husarii wyprowadzając swój zespół na prowadzenie! Nie może oczywiście obejść się bez komentarza Worożańskiego (Brawo Grzesiu! Wiedziałem, że teraz wejdzie brama!").
16' - GOL! 2:2 Prezesi długo z prowadzenia jednak się nie cieszą, bo już minutę później Husaria doprowadza do wyrównania! Na listę strzelców wpisuje się defensor Husarzy - Łukasz Bosek!
20' Koniec pierwszej połowy.
22' - Komunikacja pomiędzy Worożańskim i Pauksztem jest godna podziwu. Pomocnik Prezesów dostaje jasne instrukcje od swojego golkipera ("Jeb...!"), które posłusznie wykonuje. Futbolówka nie jest jednak skora do współpracy i wędruje nad bramką.
23' - Strzał Hajdamowicza i dobra interwencja Grzegorza Bzowskiego.
25' - Klepkę Prezesów wyjaśnia Łukasz Bosek.
27' - Hajdamowicz strzela, piłka odbija się jeszcze od nóg obrońców Husarii i mamy jedynie rzut rożny.
27' - Kolejny strzał Paukszta, znów jednak niecelny.
28' - "Jasny ch...!" - reakcja Konrada Hajdamowicza na swoje uderzenie wydaje się być jak najbardziej zrozumiała. Piłka po strzale napastnika "czarno-białych" trafia wprost w Bzowskiego.
29' - GOL! 2:3 Hajdamowicz szybko wyciąga wnioski ze swoich błędów - kolejny strzał, tym razem po długim a nie w bramkarza, kończy się już golem! Asystę zalicza Sebastian Rudziński.
30' - Żółty kartonik za faul ogląda Marcin Kałmuk.
31' - GOL! 2:4 Grzegorz Bzowski kapituluje po uderzeniu z rzutu wolnego swojego imiennika - Paukszta. Oczywiście nie obywa się bez pochwały Worożańskiego ("Brawo Grzesiu!").
32' - GOL! 2:5 Bzowski nie otrząsnął się jeszcze po bramce Paukszta, a już znów musiał schylać się do siatki po piłkę. Tym razem pokononany został płaskim strzałem po ziemi Rudzińskiego. Asystę zaliczył Konrad Hajdamowicz.
34' - Strzał głową z najbliższej odległości w wykonaniu Łukasza Boska, futbolówka minimalnie przelatuje nad bramką.
37' - Uderzenie Jaskólskiego i poprzeczka!
40' Koniec spotkania.

Wtorkowe spotkanie było ostatnim w sezonie wiosennym zarówno dla Husarii, jak i Prezesów. Husarze żegnają się z Superligą i na jesień zobaczymy ich w pierwszej lidze. Prezesi natomiast po raz pierwszy w swojej historii sięgają po mistrzostwo ligi Wrocbal i w pełni zasłużenie mogą otworzyć szampany, bo złote krążki wędrują właśnie do nich!

autor: Marta Toczek
Zauważyłeś jakiś błąd w opisie lub statystykach? Napisz: marta@wrocbal.pl
Zawodnik meczu:

Grzegorz Paukszt (Prezesi)