tel. 691 395 503 | @ organizator@wrocbal.pl
Drużyna Mecze Bramki Pkt.
1 . Prezesi 11 +21 26
2 . Kuchcik Kuźniki 11 +20 26
3 . Przyjaciele Tifosek 11 +3 22
4 . WSOWL 11 +6 19
5 . Blitz Wrocław 11 +4 18
6 . Hectas 11 +2 15
7 . RTV Euro AGD 11 -5 12
8 . WSOWL II 11 -11 12
9 . Cloud Raiders 11 +3 11
10 . Rycerze Ni 11 -7 10
11 . FC Zbieranina 11 -10 9
12 . Husaria Bagdad 11 -26 6
Więcej

WROCBAL to Amatorskie Ligi Piłkarskie, które zrzeszają ponad 100 wrocławskich drużyn. W okresie wiosenno - jesiennym organizujemy ligi piłkarskich siódemek, zimą zespoły mogą rywalizować zarówno w lidze futsalu, jak i w lidze piłkarskich szóstek na zadaszonym boisku ze sztuczną trawą.

Więcej
06.06 godz. 19:20, Kuźniki, Sedzia: Andrzej Malec
Przyjaciele Tifosek
FC Zbieranina
4 : 4
( 1 : 1 )
Skład: Żmudziński, Perucki, Natalli, Strojec, Padiasek, Szymański, Gorczyński, Poleszczuk, Piasecki, Parossa, Pirga
Skład: Kmieć, Sobański, Nowak, Rokita, Jędrzejewski, Kropidłowski, Jaworski, Piędel, Sapeta, Wandzel
11' Jakub Strojec
35' Maciej Padiasek
36' Radosław Parossa
39' Marcin Poleszczuk
2' Waldemar Rokita
23' Mateusz Sapeta
26' Arkadiusz Kropidłowski
28' Mateusz Sapeta
33' Marcin Piędel
39' Marcin Piędel
Zawodnik meczu: Jakub Strojec (Główny konstruktor akcji w szeregach Przyjaciół Tifosek. Dobrze dogrywał partnerom, kilka razy groźnie uderzał na bramkę, a swój dobry występ zakończył z jednym trafieniem na koncie)
    vs   

Tydzień dziesiąty w Superlidze rozpocznie się od bardzo ważnego spotkania. Naprzeciw siebie staną Przyjaciele Tifosek i FC Zbieranina, będzie to więc pojedynek drużyn mających zgoła odmienne cele. Ekipa Żmudzińskich walczy o mistrzostwo i póki co jest na najlepszej drodze do jego zdobycia - po dziewięciu rozegranych meczach zajmuje pierwszą lokatę z przewagą punktu nad drugimi Prezesami. Zbieranina walczy natomiast o ligowy byt i z ośmioma oczkami na koncie jest na dziesiątym miejscu. Dla drużyny Łukasza Kmiecia będzie to ostatni mecz w sezonie i to mecz z cyklu "być albo nie być". W przypadku porażki "Czerwone Pasy" pożegnają się z Superligą. Remis utrzymanie dałby tylko wtedy, gdy druga ekipa Wojskowych przegrałaby oba swoje mecze i miała gorszy bilans bramek niż Zbieranina (obecnie jest on taki sam - minus 10). Łukasz Kmieć i spółka muszą więc ten mecz wygrać i do tego trzymać kciuki za korzystne z ich perspektywy wyniki w meczach Cloudu, RTV i WSOWL II. Beckham, Ronaldo i spółka jeśli pragną, aby na ich szyjach zawisły złote krążki nie powinni stracić punktów w meczu z teoretycznie słabszym przeciwnikiem, bo Prezesi i Kuchcik depczą im po piętach i mają równie duże parcie na mistrza. Czy drużyna Żmudzińskich wygra ósmy mecz z rzędu i spuści do pierwszej ligi Zbieraninę? Czy jednak "Czerwone Pasy" sprawią niespodziankę i po pokonaniu Hectasu i RTV zaliczą trzecią wygraną z rzędu dającą nadzieję na pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej?

Relacja z meczu:
1' Rozpoczęcie spotkania.
2' GOL! (1:0) - Silne uderzenie Waldemara Rokity, po którym piłka przełamuje ręcę Żmudzińskiego i wpada do bramki!
5' Płaski strzał Strojca o centymetry mija dalszy słupek bramki strzeżonej przez Jędrzejewskiego.
6' Jędrzejewski odbija piłkę po strzale Parossy a po chwili w znakomitym stylu broni dobitkę Pirgi z 5metrów!
8' Żmudziński odbija piłke nogami po mocnym strzale Wandzela.
11' GOL! (1:1) - Rokita traci piłkę przy linii bocznej na rzecz Pirgi. Po chwili napastnik Tifosek zagrywa na środek pola karnego do Jakuba Strojca , który piękną podcinką nad interweniującym Jędrzejewskim umieszcza futbolówke w bramce!
13' Strojec przyjął piłke na klatkę i natychmiast uderzył jednak Jędrzejewski nie dał się zaskoczyć i odbił piłke na rzut rożny.
15' Jędrzejewski świetnie interweniuje po strzale Gorczyńskiego z 10 metrów.
20' Koniec pierwszej połowy.
23' GOL! (2:1) - Jaworski zagrywa do wbiegającego w pole karne Mateusza Sapety, który uderza w pełnym biegu a piłka wpada do bramki obok interweniujacego Żmudzińskiego.
25' Jaworski w doskonałej sytuacji uderza ponad bramką.
26' Arkadiusz Kropidłowski ukarany żółtą kartką za faul na Kamilu Pirdze.
26' Rzut wolny dla Tifosek tuż przed polem karnym. Uderzenie Parossy na raty łapie Jędrzejewski.
28' GOL! (3:1) - Wandzel wymanewrował przy linii bocznej rywala i zagrał na 10 metr do Mateusza Sapety, który niepilnowany przez nikogo mocnym strzałem pod poprzeczkę umieścił piłkę w bramce!
31' Zagranie Strojca w pole karne po którym uderzał  Padiasek jednak obok bramki.
33' GOL! (4:1) -  Marcin Piędel w sytuacji sam na sam pokonuje Żmudzińskiego!
35' GOL! (4:2) - Maciej Padiasek mocnym strzałem z dystansu zdobywa bramkę zmniejszając tym samym dystans do rywala!
36' GOL! (4:3) - Radosław Parossa zdobywa bramkę kontaktową! Czy Tifoski będzie stać na doprowadzenie do remisu???
38' Po strzale Nowaka Szymański wybija piłke z linii bramkowej!
39' GOL! (4:4) - Marcin Poleszczuk mocnym strzałem z 15 metrów umieszcz piłkę w bramce doprowadzając tym samym do remisu! Cóż za końcówka spotkania w wykonaniu Przyjaciół Tifosek!
40' Marcin Piędel ukarany żółtą kartka za faul na Jakubie Strojcu.
40' Rzut wolny dla Tifosek z 12 metrów. Do piłki podchodzi Strojec i mocno uderza jednak trafia w rywala.
40' Koniec spotkania.

Cóż to był za mecz!!! Siedem minut przed końcem FC Zbieranina prowadziła juz 4:1 i wydawało się, że nic nie odbierze jej upragnionego zwycięstwa. Tak się jednak nie stało bowiem Przyjaciele Tifosek zanotowali fantastyczny finisz i zdołali doprowadzić do remisu. Taki rezultat jednak z pewnością nie zadowala żadnej z drużyn. Dla FC Zbieraniny oznacza on iż przed spadkiem z Superligi uratuje ją już tylko cud jakim z pewnością byłby dla nich korzystny układ wyników innych drużyn w pozostałych do rozegrania meczach. Przyjaciele Tifosek natomiast kompikują sobie sprawę mistrzostwa. Ekipa Żmudzińskich musi teraz liczyć na potknięcia Prezesów i  Kuchcika Kuźniki, jeśli jednak tak się nie stanie przed ostatnią kolejką sezonu spadną oni na trzecie miejsce w tabeli. Dla FC Zbieraniny był to ostatni mecz w tej edycji natomiast przed Tifoskami jeszcze jedno spotkanie, w którym zmierzą się z Kuchcikiem!

autor: Marcin Milczanowski
Zauważyłeś jakiś błąd w opisie lub statystykach? Napisz: milka@wrocbal.pl
Zawodnik meczu:

Jakub Strojec (Przyjaciele Tifosek)