19.05 godz. 20:05, Kuźniki, Sedzia: Adrian Miedziński
3 : 1
( 0 : 1 )
Skład: Kozioł, Tarasiewicz, Martyński, Socki, Nowak, Jędrzejak, Napierała, Mikołajec, Mircea
Skład: Duda, Zachariasiewicz, Iwańczak, Różanowski, Kaleta, Kruk, Stefańczyk, Leib, Belda, Lewalski
11' Bartłomiej Kozioł
14' Bruno Zachariasiewicz
32' Jakub Lewalski
36' Jakub Lewalski
39' Dawid Leib
Zawodnik meczu: Jakub Lewalski (Dwie bramki w kluczowym momencie spotkania. Dobry przegląd pola i pomoc w obronie. Napastnik, który świetnie wykonuje swoją robotę, a tym samym ciągnie drużynę w górę tabeli.)

ZZapowiada się niezwykle zacięte spotkanie. Z jednej strony Blitz ekipa, która w zeszłym roku zdobywała srebrne medale jednak obecnie zagubiona i Cloud, którzy mają tylko punkt przewagi nad strefą spadkową. Jedni mają chrapkę na dogonienie czołówki, drudzy nadzieję na utrzymanie w Superlidze. Jak będzie i kto zejdzie z boiska w lepszych nastrojach? Dowiemy się chwilę przed 21.00
3' Obie ekpiy sprawdzą się na początku i pierwsze minuty spokojnie bez większych zrywów
5' Mikołajec w indywidualnej akcji z środka pola wpada w pole karne, ale jego strzał za lekki i pewnie łapie Belda
7' Leib z lewego skrzydła mocny strzał z "fałsza" niestety obok słupka
9' Dobra interwencja goalkeepera Blitz po strzale Jędrzejaka z piątego metra
11' GOL! 1-0 Kozioł. Świetna akcja Mikołajca, który pędzi lewym skrzydłem po czym zgrywa w pole karne na dłuższy słupek przy którym dobrze ustawiony jest Kozioł i to on wbija piłkę do bramki praktycznie z linii bramkowej
13' Iwańczak mocno zza pola karnego po ziemi, a bramkarz wybija na róg
14' ŻÓŁTA! ZACHARIASIEWICZ. Zagranie w stylu koszykarskiej "czapy" i sędzia bez chwili zastanowienia karze zawodnika żółtą kartką
16' Mimo przewagi Cloud nie zdobył kolejnej bramki
17' Blitz w pełnym składzie stwarza coraz groźniejsze akcje
19' Szybka wymiana podań i dobra gra na obu stronach może podobać się kibicom
21' Początek drugiej części i już można zaobserwować groźniejsze ataki po stronie Blitzu
23' Stefańczyk nęka rywala indywidualnymi rajdami, lecz ostatnie podania niedokładne
24' Jedna z nielicznych w tej połowie kontr Cloud w wykonaniu Tarasiewicza i Mikołajca w której pierwszy zgrywa z lewego skrzydła w pole karne, a drugi oddaje niecelny strzał obok prawego słupka
26' Blitz nie przestaje w swoich atakach przez co obrońcy Cloud nie próznują
28' Tarasiewicz dobrze panuje nad piłką i mija kolejnych rywali jednak nie ma z kim rozegrać szybkiej kontry
30' Mircea wpada w pole karne Beldy, ale strzał z drugiego metra wysoko nad poprzeczką
32' GOL! 1-1 LEWALSKI. Mocny strzał z dystansu zaskakuje bramkarza, który wpuszcza piłkę pod prawą ręką
34' Blitz nie ustaje w atakach i coraz pewniej radzi sobie w przeprowadzaniu kolejnych akcji
36' GOL! 2-1 LEWALSKI. Gol zdobyty głową po dobrej wrzutce Stefańczyka w pole karne
38' Tym razem akcja pod bramką Blitz w, której po raz kolejny udział bierze Tarasiewicz zgyrwając piłkę z powietrza do Martyńskiego, a ten znajdując sie w polu karnym oddaje strzał z woleja obok lewego spojenia
39' GOL! 3-1 LEIB. Dobrze ustawiony Leib zamyka podanie Lewalskiego na dłuższy łupek i zdobywa trzecią bramkę dla Blitz, a tym samym trzy punkty

Szybkie tempo spotkania, wiele wymian i mnóstwo strzałów tak można opisać to spotkanie. Blitz lepiej zagrali w obronie przez co mogli wypracować sobie więcej kontr czego efektem jest zwycięstwo. Mecz mógłby potoczyć się inaczej gdyby grę w przewadzę wykorzystali gracze Cloud i w kluczowych sytuacjach oddawali lepsze strzały. Trzy punkty wpadają na konto Blitz, który po woli zbliża się do strefy medalowej.
autor: Piotr Baran