12.05 godz. 20:50, Kuźniki, Sedzia: Andrzej Malec
( 2 : 2 )
Skład: Żmudziński, Perucki, Natalli, Strojec, Bojarski, Poleszczuk, Parossa, Rodriguez-Lovera, Targoni, Pietruszka
Skład: Duda, Zachariasiewicz, Iwańczak, Różanowski, Kaleta, Kruk, Stefańczyk, Leib, Belda, Lewalski
15' Łukasz Bojarski
19' Radosław Parossa
23' Krzysztof Targoni
30' Jakub Strojec
35' Krzysztof Targoni
37' Łukasz Bojarski
15' Jakub Lewalski
17' Artur Kaleta
35' Artur Kaleta
37' Jakub Pietruszka (Gol samobójczy)
39' Jakub Lewalski
Zawodnik meczu: Jakub Strojec (Autor "gola dnia", jeśli nawet nie gola kolejki. Na wyróżnienie zasługuje również dobrze spisujący się między słupkami Jacek Żmudziński, oraz Bojarski i Lewalski, którzy zaliczyli po dwa trafienia.)

W czwartkowy wieczór mierzyły się ze sobą ekipy Blitz Wrocław i Przyjaciół Tifosek. W październiku ubiegłego roku tryumfowały "Błyskawice" dzięki jedynej tamtego dnia bramce autorstwa obrońcy Marcina Dudy. Jak było tym razem? Czy byliśmy świadkami zaledwie jednej bramki decydującej o wszystkim, czy może rozstrzelały się nam Beckhamy, Ballacki, Nedvede, Ruty, Kalety i Stefańczyki?

7' - Piłka po uderzeniu Różanowskiego wędruje obok słupka.
11' - Faul "Błyskawic" i mamy rzut wolny dla Przyjaciół Tifosek. Radosław Parossa (czy jak kto woli Bixente Lizarazu) trafia wprost w plecy obrońców Blitzu.
13' - Odpowiedź Blitz - futbolówka znów przelatuje obok słupka po strzale Różanowskiego.
14' - Vitor Baia, zwany również Jackiem Żmudzińskim przewraca w polu karnym Jakuba Różanowskiego. Ekipa "Błyskawic" domaga się rzutu karnego, Andrzej Malec natomiast domaga się by Blitz się nie wygłupiał, w związku z czym gra toczy się dalej jak gdyby nigdy nic.
15' - GOL! 0:1 Hristo Stoichkov... wróć, Łukasz Bojarski otwiera wynik spotkania, pokonując Macieja Beldę ładnym uderzeniem z woleja!
15' - GOL! 1:1 Szybsza od TGV odpowiedź Blitzu i mamy remis! Na listę strzelców wpisuje się Jakub Lewalski!
17' - GOL! 2:1 Zrobiła nam się niezła strzelanina na Sarbinowskiej. Na 2:1 podwyższa Artur Kaleta, który pokonuje Jacka Żmudzińskiego (tudzież Vitora Baię) strzałem z 5. metra!
19' - GOL! 2:2 Nie możemy narzekać na nudę w pierwszej połowie! Remis "do szatni" zapewnia ekipie Tifosek Lizarazu-Parossa, któremu piłka spada pod nogi na 3. metrze po zamieszaniu w polu karnym i który okazję skutecznie wykorzystuje zmuszając Macieja Beldę do kapitulacji.
19' - Końcówka pierwszej odsłony spotkania jest dosyć nerwowa, Blitz poirytowany utratą prowadzenia przed samą przerwą dosadnie sugeruje arbitrowi, że taki a nie inny wynik to nie przypadek. Andrzej Malec zachowuje stoicki spokój, oskarżeniami się nie przejmuje i o dziwo, zupełnie jak nie on, nie sięga nawet do kieszeni po plastikowe kartoniki w różnych ciekawych kolorach by uspokoić towarzystwo. Chwilę później sięga natomiast po gwizdek i daje chwilkę oddechu piłkarzom obu ekip.
21' - Lizarazu-Parossa mógł wyprowadzić swój team na prowadzenie, piłka po jego strzale poszła jednak minimalnie obok słupka.
23' - GOL! 2:3 Nie dał rady Lizarazu, to dał radę Ballack! Mocne uderzenie zza pola karnego i jesteśmy świadkami pięknego gola Krzysztofa Targoni. Piłka odbija się jeszcze od słupka, a że piękne gole nigdy nie pozostają bez echa na trybunach i tym razem mamy komentarz podsumowujący to co się właśnie stało ("Ale urwał!!!!").
27' - Przemysław Stefańczyk strzela, piłka trafia w boczną siatkę.
28' - "Błyskawice" dwukrotnie próbują swojego szczęścia, najpierw po uderzeniu nogą, potem głową. Dwa razy jednak świetnie spisuje się Baia-Żmudziński, dzięki czemu nadal 3:2 prowadzą Tifoski.
30' - GOL! 2:4 Za takie bramki właśnie kochamy Wrocbal! Andrij Shevchenko, czy jak kto woli Jakub Strojec, bacznie obserwujący Macieja Beldę zauważył, że golkiper Blitzu jest mocno wysunięty. Shevchenko-Strojec zapragnął poczuć się jak Marek Citko w sezonie 96/97 w meczu z Atletico w Lidze Mistrzów i z własnej połowy władował bramkarzowi piłkę "za kołnierz". Po tym jakże urokliwym trafieniu Tifoski prowadziły już 4:2.
34' - Artur Kaleta oddaje mocny strzał, góra jednak Baia-Żmudziński.
35' - Mamy Superligę, mamy i Superemocje. Przy Sarbinowskiej zaczyna się mały fight club, na szczęście do rundy pierwszej nie dochodzi, bo w porę interweniuje Baia-Żmudziński starający się uspokoić zgromadzenie i przede wszystkim Andrzej Malec, który "podwójnym żółtkiem" (dla Kalety i Targoniego) studzi nieco emocje i opanowuje sytuację.
36' - Rzut wolny na linii pola karnego dla Blitz Wrocław. Jakub Rożanowski posyła piłkę wysoko nad piłkołapem.
37' - GOL! 3:4 Samobójcze trafienie zalicza Jakub Pietruszka, Tifoski muszą zaczynać grę od środka.
37' - GOL! 3:5 Hristo Stoichkov vel Łukasz Bojarski wpisuje się po raz drugi w tym meczu na listę strzelców!
39' - GOL! 4:5 Blitz Wrocław nie opuszcza i walczy do samego końca. Jakub Lewalski nie chcąc być gorszym od Stoichkova-Bojarskiego również strzela swojego drugiego gola w tym spotkaniu!
40' - Końcówka spotkania należy do Żmudzińskiego (czy jak kto woli Vitora Baii). Golkiper Tifosek jakimś cudem przenosi piłkę nad poprzeczką po groźnym uderzeniu Blitzu.
40' - W ramach podziękowania za udane interwencje Żmudziński-Baia zostaje jeszcze "skasowany" na koniec meczu, dzięki czemu po ostatnim gwizdku zamiast fetować zwycięstwo musi zająć się swoją twarzą, która nieco ucierpiała w starciu.

Ciekawy mecz, piękne gole i dużo emocji, czyli w kilku słowach kwintesencja Superligi Wrocbal. Trzy punkty wędrują na konto Przyjaciół Tifosek, które w następnej kolejce zmierzą się z RTV Euro AGD. Kolejnym rywalem "Błyskawic" będzie natomiast zespół Cloud Raiders