09.05 godz. 20:05, Kuźniki, Sedzia: Andrzej Malec
0 : 2
( 0 : 1 )
Skład: Duda, Zachariasiewicz, Iwańczak, Różanowski, Kaleta, Szczepanik, Stefańczyk, Leib, Lewalski
Skład: Ratajczak, Waliłko, Antczak, Lipiński, Ozga, Węgrzynowski, Kornecki
13' Marcin Kornecki (Gol samobójczy)
38' Artur Kaleta
Zawodnik meczu: Artur Kaleta (Po takim meczu ciężko wybrać MVP, dlatego tytuł trafia w ręce najskuteczniejszego strzelca. Aktywny z przodu, polował na bramki, uderzając z różnych pozycji. Na listę strzelców wpisał się pod koniec spotkania.)

Młodszy zespół Wojskowych upodobał sobie cyfrę 8 - taką właśnie lokatę zajmuje w tabeli, tyle też ma punktów na swoim koncie i zaledwie tyle razy w tym sezonie zawodnicy WSOWL II trafiali do siatki (na chwilę obecną daje to najgorszą ofensywę w lidze, tak mało bramek strzeliła jeszcze tylko jedna drużyna - ostatni w stawce Rycerze Ni). Wicemistrz sezonu jesiennego jest piąty, lecz ma zaledwie jedno oczko więcej od drugiej ekipy Wojskowych. Mamy spory ścisk w środku ligowej tabeli, a tydzień numer sześć może przynieść spore przetasowania w tym temacie.

3’ Dużo walki na boisku, jak na razie Oba zespoły grają niedokładnie.
5’ Damian Waliłko w ofensywnej akcji próbował się przecisnąć przez obronę Blitz Wrocław lecz Mariusz Iwańczyk wybija futbolówkę spod nóg Damiana.
7’ Niecelnie podanie w pole karne WSOWL II autorstwa Jakuba Różanowskiego i od bramki rozpocznie bramkarz Adam Ozga.
8’ Dobra interwencja na przedpolu swojej bramki golkipera Blitz Wrocław Marka Szczepanika.
9’ Mocne lecz niecelne uderzenie z lewego skrzydła Dawida Leiba.
11’ Zablokowane uderzenie Jakuba Lewalskiego przez Damiana Waliłko i piłka znalazła się poza polem gry.
13’ GOL! 0:1 Strzał zza pola karnego Jakuba Różańskiego i na torze locie piłki niefortunnie znalazł się Marcin Kornecki który swoją interwencją obronną skierował piłkę do własnej bramki!
15’ Marek Węgrzynowski źle przyjmuje piłkę w środku pola  i z szybką kontrą mogli wyjśc gracze Blitz Wrocław lecz złe podanie zawodnika Blitz przechwytują gracze „wojskowych”.
18’ Końcowe minuty meczu to dużo chaotycznej gry ze strony obydwu zespołów.
23’ Strzał Jakuba Lewalskiego zablokowany przez Marka Węgrzynowskiego i piłka ląduje poza polem gry.
24’ Mateusz Antczak w ofensywnym ataku na prawym skrzydle zatrzymany przez Marcina Dudę który wybija piłkę na rzut rożny.
25’ Podanie Jakuba Lewalskiego w pole karne do Mateusza Iwańczyka który nieznacznie się pomylił w uderzeniu piłki i od bramki rozpocznie bramkarz Adam Mozga.
27’ Obrońca Blitz Wrocław wybija piłkę głowa na tyle niefortunnie że ta spada pod nogi niepilnowanego Damiana Waliłko który przyjmuje futbolówkę i oddaje mocny lecz niecelny strzał na bramkę Marka Szczepanika.
29’ Strzał z linii pola karnego Artura Kalety w środek bramki i spokojnie futbolówkę łapie golkiper Adam Ozga.
30’ Przemysław Stefańczyk znalazł się z piłką na lewym skrzydle i próbował zaskoczyć bramkarza strzałem w krótki róg lecz uderzenie to było niecelne.
32’ Dawid Leib oddaje strzał z prawego skrzydła w słupek bramki WSOWL II.
35’ Zamieszanie w polu karnym Blitz Wrocław wyjaśnia bramkarz Matek Szczepanik.
36’ W sytuacji „sam na sam” górą bramkarz WSOWL II Adam Ozga!
38’ GOL! 0:2 Podanie przed pole karnym otrzymuje Artur Kaleta który obraca się w kierunku bramki i umieszcza piłkę w długi róg bramki!
39’ Trójkowa akcja Waliłko-Antczak-Ratajczak zakończona minimalnie niecelnym strzałem tego ostatniego.

Bardzo zacięte starcie w którym emocji nie brakowało, a główną domeną była niedokładność. Wojskowi postawili w II części meczu wszystko na jedną kartę lecz nie udało im się zdobyć bramki a na 2 minuty przed końcem meczu stracili gola i wiadomo było że przegrają w dzisiejszym pojedynku. Pojedynek ten był wyrównany, lecz skuteczniejsi pod bramką rywala byli gracze Blitz Wrocław. W następnym meczu Husaria Bagdad będzie przeciwnikiem WSOWL II, a piłkarze Blitz Wrocław zmierzą się z Przyjaciółmi Tifosek!

autor: Marcin Niciński