09.05 godz. 17:50, Kuźniki, Sedzia: Andrzej Malec
( 2 : 0 )
Skład: Kalisz, Padziński, Izydorczyk, Deryło, Siwik, Olszewski, Siwik, Siwik, Kolanowski
Skład: Żmudziński, Perucki, Natalli, Gorczyński, Bojarski, Piasecki, Parossa, Pirga, Targoni
17' Marcin Kalisz
33' Marcin Kolanowski
37' Amadeusz Siwik
38' Adrian Deryło
6' Radosław Parossa
12' Paweł Gorczyński
26' Kamil Pirga
34' Łukasz Bojarski
Zawodnik meczu: Łukasz Bojarski (Najaktywniejszy zawodnik w tym meczu. Zdobywca jednej bramki dla swojego zespołu, kreował sytuacje dla swojej drużyny w ofensywie, a swoimi zagraniami i strzałami nękał defensywę rywali.)

Zespół Żmudzińskich po "falstarcie" na początku rozgrywek nie zawodzi i trzy ostatnie mecze zakończył z kompletem punktów. Zespół Marcina Żala wyrasta na rewelację edycji wiosennej - po minimalnej przegranej w pierwszej kolejce z Prezesami przyszła pora na cztery zwycięstwa i to nie z byle kim, bo m.in. z mistrzem (WSOWL) i wicemistrzem (Blitz) sezonu jesiennego. Kto będzie kontynuował zwycięską passę? Czy Jackowi Żmudzińskiemu uda się zatrzymać najlepszą ofensywę Superligi? Czy może Pingwiny udowodnią po raz kolejny, że zasługują w tym sezonie na miano "Wrocbalowego Leicesteru City" i będą kontynuować marsz w górę tabeli?

2’ Dośrodkowanie w pole karne z prawego skrzydła Marka Oloszewskiego do Arnolda Siwika lecz strzał głową Arnolda przelatuje daleko obok bramki.
3’ W odpowiedzi strzał Kamila Pirgii również z prawego skrzydła lecz to uderzenie bardzo niecelne.
5’ Kamil Pirga przyjmuje piłkę z boku pola karnego Hectasu, robi zwód do środa pola i oddaje strzał lecz golkiper Armand Siwik spokojnie łapie piłkę w rękawice.
6’ GOL! 1:0 Podanie wzdłuż pola karnego w wykonaniu Łukasza Bojarskiego do Radosława Parossy który spokojnie umieszcza piłkę w pustej bramce.
8’ Mocny strzał Krzysztofa Targoniego zablokowany przez obronę Hectasu.
10’ Marcin Kalisz strzela mocno na bramkę Jacka Żmudzińskiego lecz bramkarz dobrze interweniuje i łapie piłkę.
12’ GOL! 2:0 PawełGorczyński wpisuje się na listę strzelców po umieszczeniu piłki w pustej już bramce po podaniu od współpartnera.
14’ Strzał zza linii pola karnego autorstwa Amadeusza Siwika lecz uderzenie to zostało zablokowane przez Krzysztofa Targoniego.
15’ Złe podanie w pole karne Hectasu w wykonaniu Kamila Pirgii i obrona dobrze interweniuje wybijając piłkę w pole gry.
16’ Kamil PIrga trafia w słupek !
17’ Żółta kartka dla Marcina Kalisza za nierozważny atak w nogi przeciwnika.
19’ Tym razem w słupek bramki Hectasu trafia Łukasz Bojarski!
22’ Hectas rozpoczyna II połowę od mocnego uderzenia w wykonaniu Amadeusza Siwika lecz to uderzenie przelatuje minimalnie obok bramki Jacka Żmudzińskiego.
24’ Dobra interwencja golkipera Jacka Żmudzińskiego po mocnym uderzeniu w długi róg!
25’ Niecelnie uderzenie z okolic 10 metra na wprost bramki autorstwa Łukasza Bojarskiego.
26’ GOL! 3:0 Jan Perucki podaje wzdłuż pola karnego do niepilnowanego Kamila Pirgii który posyła futbolówkę do pustej bramki.
27’ Strzał Marcina Kolanowskiego w słupek bramki Przyjaciół Tifosek!
29’ Mocne uderzenie Łukasza Bojarskiego w długi róg bramki, dobrze interweniuje golkiper Hectasu.
31’ Kolejna dobra parada bramkarza Armanda Siwika po uderzeniu z lewej strony pola karnego.
33’ GOL! 3:1 Bramkę kontaktową zdobywa Marcin Kolanowski po dobiciu piłki odbitej przez golkipera Przyjaciół Tifosek.
34’ GOL! 4:1 Szybka odpowiedź Przyjaciół Tifosek! Łukasz Bojarski wpisuje się na listę strzelców po strzale z linii pola karnego w długi róg bramki.
36’ Podanie Kamila Pirgii do niepilnowanego Pawła Gorczyńskiego który ma problemy z przyjęciem piłki i obrońca wybija futbolówkę poza pole gry.
37’ GOL! 4:2 Strzał z prawego skrzydła Amadeusza Siwika znajduje drogę do bramki pomiędzy nogami Jacka Żmudzińskiego!
38’ Żółtą kartkę za krytykę orzeczeń sędziego zostaje ukarany Adrian Deryło.
39’ Znakomita interwencja Jacka Żmudzińskiego który w sytuacji „sam na sam” z napastnikiem Marcinem Kolanowskim obija piłkę nogą na rzut rożny!

Bardzo dobre zawody zaprezentowały nam obie ekipy, w których zwycięzcą okazała się ekipa, która popełniła mniej błędów. Piłkarze Państwa Żmudzińskich popełnili mniej błędów i zgarniają 3 punkty. W 33 minucie meczu gracze Hectasu zdobyli bramkę i wydawało się że mogą jeszcze nawiązać rywalizację z przeciwnikami lecz szybka odpowiedź Łukasza Bojarskiego dobiła graczy Hectasu! W następny meczu Przyjaciele Tifosek zmierzą się z Blitz Wrocław, a piłkarze Hectasu zagrają z Kuchcikiem Kuźniki.

autor: Marcin Niciński