05.05 godz. 20:50, Kuźniki, Sedzia: Marcin Niciński
( 0 : 0 )
Skład: Kmieć, Sobański, Nowak, Rokita, Jędrzejewski, Jaworski, Sapeta, Markowski
Skład: Duda, Zachariasiewicz, Różanowski, Kaleta, Kruk, Biskup, Stefańczyk, Leib, Belda
25' Waldemar Rokita
33' Maciej Jędrzejewski
22' Jakub Różanowski
32' Michał Biskup
34' Przemysław Stefańczyk
39' Jakub Różanowski
Zawodnik meczu: Jakub Różanowski (Starał się przez całe spotkanie, biegał szarbał i dobrym słowem napędzał swoich kolegów do większego wysiłku. Na wyróżnienie zasługuje również Dawid Leib oraz Przemysław Stafańczyk. )

W ostatnim czwartkowym meczu w Supelidze spotkają się ze sobą Blitz Wrocław i FC Zbieranina. "Błyskawice" po czterech meczach zajmują dopiero ósme miejsce. Beniaminek pod wodzą Łukasza Kmiecia także nie radzi sobie najlepiej tej wiosny - świadczy o tym przedostatnia lokata i seria trzech porażek z rzędu. Każda passa jednak się kończy, również ta zła. Czy Arkadiusz Kropidłowski, Łukasz Nowak i Radosław Jaworski zmuszą Macieja Beldę do kapituacji i wyciągną "Czerwone Pasy" z kryzysu, czy może to Maciej Jędrzejewski częściej będzie musiał schylać się do siatki? Wszystko zweryfikuje boisko.

3' Golkiper Zbieraniny wybija piłkę na rzut rożny po strzale Biskupa.
6' Stefańczyk strzela z ostrego kąta, piłka po rękach bramkarza wychodzi na rzut rożny.
9' Kontra Blitz, Leib pomknął lewą stroną zagrał do Stefańczyka, Przemek przepuscił piłkę a ta trafiła do Kalety, strzał z pierwszej piłki Artura przeleciał obok bramki.
11' Rokita zagrywa w tempo do Nowaka, Łukasz strzela na bramkę, piłka przeleciała obok słupka.
13' Dużo walki dziś na boisko, Blitz mimo iż częściej są przy piłce nie potrafia zamienić to na zdobycz bramkową, ekipa Kmiecia dobrze radzi sobie w defensywie.
15' Dośrodkowanie z rzutu rożnego Kalety sprawiło sporo problemów bramkarzowi, na jego szczęście bez konsekwiencji.
18' Udane wyjście z bramki Jędrzejewskiego, powstrzymał groźny atak rywali.
22' (1:0) - Leib wpada w pole karne, poprzepychał się z obrońcami i oddał strzał w słupek, piłka wpada mu jeszcze pod nogi, druga próba została zablokowana przez obrońców, futbolówka ostatecznie wędruje do Różanowskego, Kuba był na tyle precyzyjny że bez problemów umieścił piłkę w siatce.
25' (1:1) - Źle rozegrany rzut wolny przez Blitz, Rokita przejął futbolówke, pomknął na bramkę i uderzył nie do obrony.
27' Udane wyjście z bramki Beldy, przerwał groźną akcję rywali.
28' Rokita powalczył w środkowej strefie boiska, zagrał do Markowskiego, strzał Marka został zablokowany przez obrońców.
30' Składna akcja Blitz, Leib zagrywa z bocznego sektora, Kruk strzela na bramkę, golkiper wybja piłkę na rzut rożny.
32' (2:1) -  Po dośrodkowaniu Leiba z rzutu rożnego bramkę dla Blitz zdobywa Maciej Biskup.
33' - Jędrzejewski wychodzi z bramki i fauluje wychodzącego na czystą pozycje Leiba, sędzia Niciński słusznie pokazuje czerwoną kartkę. Między słupkami staje Sapeta.
34' (3:1) - Rzut wolny,  Kruk podaje do Stefańczyka, Przemek strzela na bramkę i trafia do siatki.
36' Strzał zza pola karnego Biskupa pewnie broni Sapeta.
38' Zbieranina uzupełnia skład, już są w kompecie.
39' (4:1) - Podanie Kruka do Różanowskiego, ten strzela zza pola karnego i podwyższa prowadzenie.

Blitz dziś było zespołem zdecydowanie lepszym, ekipa dowodzona przez Kubę Różanowskiego załużenie zgarnęła komplet punktów grajac dość równo i skutecznie. Każdy z zawodników zagrał na równym poziomie, nie było słabego ogniwa. FC Zbieranina wciąż bez zwycięstwa, jeżeli tak dalej pójdzie z utrzymaniem będzie ciężko. W kolejnym spotkaniu Blitz zagra z WSOWL II, FC Zbieranina podejmie w kluczowym meczu Husarię Bagdad.