04.05 godz. 20:15, Kuźniki, Sedzia: Andrzej Malec
7 : 3
( 1 : 2 )
Skład: Polańczyk, Stopka, Kopyś, Pawłowski, Kozaczewski, Podsędek, Szozda, Zaborowski, Głuszczak, Suchecki
Skład: Siwik, Konopka, Kalisz, Padziński, Izydorczyk, Deryło, Siwik, Olszewski, Siwik
13' Dariusz Polańczyk
20' Dariusz Polańczyk
34' Łukasz Kopyś
12' Amadeusz Siwik
21' Marcin Kalisz
25' Amadeusz Siwik
31' Marcin Kalisz
36' Michał Padziński
38' Marek Olszewski
38' Robert Konopka
Zawodnik meczu: Marcin Kalisz (Był wszędzie, strzelał często, biegał wiele. Można rzec prawdziwy wojownik swojej drużyny z dobrym przeglądem pola i wyczuciem sytuacji podbramkowych. Zdobywca dwóch bramek.)

Hectas będący jeszcze kilka lat temu dostarczycielem punktów w drugiej lidze wyrasta powoli na czarnego konia rozgrywek, co pokazała ostatnia niespodziewana wygrana beniaminka z obrońcami tytułu - WSOWL. "Ertefałowcy" odkąd zasilili swoje szeregi Sucheckim i Stasiakiem idą jak burza, wygrywając mecz za meczem. Czego możemy się spodziewać w najbliższą środę? Kto zejdzie z boiska z kompletem punktów? Czy Przemysław Stasiak po raz kolejny udowodni nam, że mecz bez hat-tricka to mecz stracony? Emocje w meczu Hectas - RTV mamy gwarantowane!

2' Pierwszy groźny strzał w wykonaniu zawodnika RTV Kopysia mija prawe spojenie
5' Początkowy okres gry zdecydowanie dla zawodników RTV
8' Składną akcję przeprowadza Hectas jednak wykończenie Olszewskiego nieskuteczne
10' RTV nie pozwala rozwinąć skrzydeł rywalowi, a akcje zawodników tejże drużyny nie dają chwili wytchnienia obronie Hectasu
12' GOL! 1-0 Rzut rożny dla Hectasu po, którym zamieszanie w polu karnym najlepiej wykorzystuje Amadeusz Siwik doskakują do bezpańskiej piłki i umieszczając ją w siatce przeciwnika
13' GOL! 1-1 Niecodzienna sytuacja po rzucie wolnym dla RTV w której obrońca Hectasu Suchecki wybija piłkę, a ta odbija się od nóg nieczego nie spodziewającego się Polańczyka i wpada do bramki
15' Chaotyczne akcje z obu stron, lecz wydawać się może że to RTV kontroluje gre
18' Składna akcja graczy RTV lecz strzał daleko nad poprzeczką
20' GOL! 1-2 Rzut pośredni po złym wznowieniu przez bramkarza Hectasu świetnie wykonuje drużyna RTV, a dokładnie Polańczyk po zgraniu od kolegi z przedpola przełamuje ręcę bramkarza
21' GOL! 2-2 Początek drugiej połowy i Kalisz daje o sobie znać. Tym razem jego precyzyjny lob nad bramkarzem obija poprzeczkę w miescu spojenia i ląduje w siatce
23' RTV rusza z kolejnymi atakami jednak widać że gracze Hectasu weszli na drugą połowę z jeszcze większą motywacją i doskonale radzą sobie z naporem rywali
25' GOL 3-2 Amadeusz Siwik zdobywa swoją drugą bramkę, tym razem zza pola karnego mocnym precyzyjnym strzałem po ziemi w krótki róg
27' Pierwsze minuty zdecydowanie pod dyktando Hectasu, który coraz lepiej poczyna sobie na boisku
28' Kalisz z kolejną dobrą sytuacją jednak tym razem jego strzał mija prawy słupek bramki strzeżonej przez Głuszczaka
31' GOL! 4-2 Piękny rajd od środka boiska w wykonaniu Kalisza, który w końcowej fazie zwodem położył bramkarza i dopełnił formalności na "pustaka"
32' Sporadyczne ataki RTV nie przynoszą efektu bramkowego
34' GOL! 4-3 Kopyś oddaje mocny strzał w środek bramki, lecz był on na tyle silny że po rękach można by się spodziewać dobrze ustawionego do tej obrony bramkarza piłka wpada do siatki
35' Szybkie akcje obu drużyn, które jak można zauważyć podkręciły tempo w końcowej fazie spotkania
36' GOL! 5-3 Padziński wpada w pole karne i oddaje strzał, który zamienia na bramkę dla Hectasu
38' GOL! 6-3 Najładnieszy gol tego spotkania w wykonaniu Olszewskiego, który na klatę przyjmuje piłkę zagraną od własnego obrońcy i "przewrotką" z drugiego metra pokonuje zaskoczonego Głuszczaka
38' Napór na bramkę RTV nie ustaje, a kolejnym graczem który wpisuje się na liste strzelców po "rozklepaniu" obrony RTV i strzale na "pustaka" jest Konopka

P Początek wskazywał na zdecydowaną przewagę RTV, którzy kontrolowali przebieg spotkania, jednak z minuty na minutę gracze Hectasu się rozkręcali, a wynik końcowy potwierdza zasadę "Nie ważne jak zaczynasz! Ważne jak kończysz"
autor: Piotr Baran