26.04 godz. 17:50, Kuźniki, Sedzia: Andrzej Malec
( 2 : 2 )
Skład: Jędryka, Bzowski, Nawrocki, Kloczkowski, Bosek, Mikiciński, Kałmuk, Woźniak, Przedpełski, Tyszkiewicz
Skład: Żmudziński, Perucki, Strojec, Szymański, Gorczyński, Bojarski, Piasecki, Pirga, Targoni
8' Łukasz Bosek
18' Patryk Przedpełski
33' Mateusz Mikiciński
6' Paweł Gorczyński
19' Maciej Szymański
27' Maciej Szymański
28' Kamil Pirga
34' Łukasz Bojarski
Zawodnik meczu: Maciej Szymański (Strzelec dwóch bramek dla Przyjaciół Tifosek! Maciek popisał się dobrą skutecznością i był najaktywniejszym zawodnikiem na boisku. Na wyróżnienie również zasługuje aktywny Kamil Pirga strzelec jednej bramki.)

Początek sezonu w wykonaniu obu zespołów pozostawiał wiele do życzenia. Jedyne trzy punkty ekipy Żmudzińskich wywalczone zostały nie na boisku, a poza nim - piątkowy rywal, Cloud Raiders, nie zebrał składu i mieliśmy walkower. Husarze również posiadają zaledwie trzy oczka wywalczone w meczu z ostatnimi w tabeli Rycerzami Ni. W pojedynku obu ekip na jesień (Husarii jeszcze pod szyldem Domino) mieliśmy 3:2 dla Przyjaciół Tifosek, a MVP spotkania został autor dwóch trafień, Korecki. Kto tym razem poprowadzi swoją drużynę do zwycięstwa? Czy Tifoski zagrają adekwatnie do nazwisk jakie noszą na koszulkach? Czy może to "Biali" udowodnią, że nazwa ich teamu jest zobowiązująca i skutecznie rozbroją szyki rywala?

2’ Złe podanie Dawida Kloczkowskiego do Mateusza Mikcińskiego będącego na prawym skrzydle i od bramki rozpoczenie golkiper Jacek Żmudziński.
3’ Pewna i dobra interwencja na przedpolu swojej bramki bramkarza Grzegorza Bzowskiego.
6’ GOL! 1:0 Podanie z prawego skrzydła Kamila Pirgi do Pawła Gorczyńskiego który spokojnie umieszcza piłkę w siatce!
8’ GOL! 1:1 Strzałem głową bramkę wyrównującą zdobywa Łukasz Bosek.
10’ Jan Purecki dobrze interweniuje w defensywie i wybija piłkę napastnikowi spod nóg na rzut z autu.
12’ Przyjaciele Tifosek spokojnie rozgrywają piłkę na własnej połowie, a gracze Husarii Bagdad dobrze przesuwają się w defensywie i czekają na szybki kontratak.
15’ W doskonałej sytuacji znalazł się Dawid Kloczkowski! Bramkarz Jacek Żmudziński wyszedł przed swoje pole karne a Dawid próbował go przelobować lecz piłka przeleciała minimalnie obok słupka!
18’ GOL! 1:2 Doskonałe podanie Łukasza Bojarskiego w pole karne do będącego bez krycia Patryka Przedpełskiego który posyła piłkę obok bezradnego Żmudzińskiego!
19’ GOL! 2:2 Piłkę w okienko bramki posyła Maciej Szymański po kapitalnym uderzeniu z okolic pola karnego!
22’ Mocny strzał Dawida Kloczkowskiego lecz minimalnie niecelny.
24’ Kamil Pirga nie trafia z 2 metrów do bramki! Piłka po jego uderzeniu zamiast znaleźć się w bramce to znalazła się pod nogami napastnika Przyjaciół Tifosek lecz i to uderzenie zostało zablokowane.
26’ Strzał z narożnika pola karnego Kamila Pirgi trafia w rękę wychodzącego z bramki bramkarza Grzegorza Bzowskiego.
27’ GOL! 3:2 Maciej Szymański wpisuje się na listę strzelców po strzale w długi róg bramki.
28’ GOL! 4:2 Kamil Pirga zdobywa gola w sytuacji „sam na sam” z bramkarzem Grzegorzem Bzowskim.
30’ Podanie w pole karne w wykonaniu Kamila Pirgi lecz bramkarz czujny dobrze „czyta grę” i łapie spokojnie piłkę.
33’ GOL! 4:3 Po dograniu w pole karne Mateusz Mikiciński spokojnie umieszcza piłkę w siatce i zdobywa bramkę kontaktową.
34’ Żółta kartka dla Łukasza Bojarskiego za przerwanie korzystnej akcji.
35’ Strzał Łukasza Boska zblokowany w polu karnym przez Jakuba Strojca!
37’ Kamil Pirga oddaje strzał z prawego skrzydła, piłka przelatuje obok słupka lecz sędzia Andrzej Malec odgwizduje faul. Do piłki podchodzi Jakub Strojec lecz jego uderzenie jest za słabe i spokojnie piłkę łapie golkiper Grzegorz Bzowski.
39’ „Sam na sam” z golkiperem  znalazł się Paweł Gorczyński który przegrywa pojedynek z bramkarzem Grzegorzem Bzowskim.

Husaria Bagdad walczyła z Przyjaciółmi Tifosek jak równy z równym lecz nie starczyło im czasu aby zdobyć bramkę wyrównującą. Zespół Jacka Żmudzińskiego popełnił jednak mniej błędów w defensywie i będąc dość skutecznym w ofensywie - zanotowali cenne zwycięstwo.
W następnym meczu Przyjaciele Tifosek zmierzą się z Rycerzami Ni, a piłkarze Husaria Bagdad zagrają z RTV Euro AGD.

autor: Marcin Niciński