21.04 godz. 20:05, Kuźniki, Sedzia: Marcin Niciński
1 : 3
( 1 : 1 )
Skład: Adham, Zapart, Lachowicz, Rumak, Grzesiuk, Boniecki, Lesiuk, Radzimowski
Skład: Kmieć, Kaban, Sobański, Nowak, Rokita, Jędrzejewski, Kropidłowski, Jaworski, Piędel, Sapeta, Wandzel
16' Alan Adham (Rzut karny)
21' Łukasz Radzimowski
24' Jakub Grzesiuk
30' Alan Adham (Rzut karny)
14' Łukasz Nowak
15' Arkadiusz Kropidłowski
25' Łukasz Kmieć
30' Dominik Sobański
Zawodnik meczu: Alan Adham (Lider zespołu, który po raz kolejny pokazał że jest pewnym punktem zarówno w obronie jak i w zdobywaniu bramek. Pewnie wykonane dwa rzuty karne pomogły w odniesieniu sukcesu pierwszej drużynie wojskowych)

Mistrzowie jesieni kolejne ze spotkań rozegrają w najbliższy czwartek, a ich rywalem będzie FC Zbieranina. Zespół Łukasza Kmiecia ma już za sobą mecz z drugą drużyną WSOWL zakończoną remisem 2:2. Identycznym rezultatem zakończyło się spotkanie Zbieraniny z Kuchcikiem Kuźniki. Czy w meczu z najbardziej utytułowaną drużyną Wrocbalu również dojdzie do podziału punktów? W piłce nożnej zdarzyć się może wszystko, jednak złoty medalista sezonu jesiennego zrobi raczej wszystko, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę i to właśnie WSOWL jest typowane przez bukmacherów jako kandydat do zwycięstwa w meczu z beniaminkiem.

2'- Początek meczu i piłkarz WSO Grzesiuk mocnym strzałem zagraża bramce rywala
4'- Kolejna akcja pod bramką Zbieraniny, której dobrze broni Jędrzejewski
5'- Jędrzejewski wślizgiem poza polem karnym wybija piłkę po podaniu gracza WSO, która wpada pod nogi Lachowicza i ten niecelnie na pustą bramkę
8'- Lesiuk z dwóch metrów w dobrze dysponowanego bramkarza Zbieraniny, który instynktownie prawą ręką wybija piłkę na rzut rożny
10'- WSO od początku meczu przejeło inicjatywę na boisku
12'- Obrona Częstochowy w wykoniu bramkarza Zbieraniny, który do tej pory jest najlepszym zawodnikiem swojej drużyny
13'- Jedna z nielicznych kontr Zbieraniny, która mogła zakończyć się powodzeniem lecz Rumak na posterunku
14'- Rzut rożny dla Zbieraniny i z woleja piłkę w bramce wojskowych umieszcza Nowak
16'- Akcja wojskowych zakończona faulem w polu karnym Kropidłowskiego, który otrzymuje żółtą kartkę, a 11 na bramkę zamienia Adham
20'- Wandzel w indywidualnej akcji mija dwóch zawodników wojskowych, a jego strzał obija prawy słupek bramki
21'- Radzimowski znajduje się w sytuacji sam na sam z Jędrzejewskim i nie daje szans bramkarzowi Zbieraniny
24'- Akcje drużyny Zbieraniny przynoszą efekt w postaci żółtej kartki dla gracza rywali, a zostaje nią ukarany Grzesiuk
25'- Kropidłowski z koła środkowego oddaje mocny strzał, który zatrzymuje się na spojeniu bramki strzeżonej przez bramkarza WSO
25'- Na boisku melduje się Kmieć, który w pierwszej swojej sytuacji zgarnia żółtą kartę i od razu wraca odpocząć
28'- Mocne spięcia, niebiezpiecznie sytuacje, ake sędzia jak na razie nie wyciąga kolejnych kartek
30'- Zagranie piłki ręką w polu karnym przez Sobańskiego odbija się na osłabieniu Zbieraniny po tym jak sędzie pokazuje "czerwo"
30'- Adham po raz kolejnym pewnie z rzutu karnego
33'- WSO dzięki przewadze na boisku stwarza kolejne groźne sytuacje, które mimo wszystko nie przynoszą kolejnych goli
35'- Zbieranina sporadycznymi atakami próbuje swoich sił w ofensywe jednak bez skutku
38'- WSO kontroluje spotkanie i w oczekiwaniu na końcowy gwizdek rozgrywa swoje ostatnie ataki

PMecz w którym wojskowi okazali się lepsi i zgarnęli trzy punkty nie obył się bez walki. Mimo iż Zbieranina lokuje się w dolnej części tabeli to jej zawodnicy stawiali dzielny opór Liderowi

autor: Piotr Baran