18.04 godz. 19:20, Kuźniki, Sedzia: Andrzej Malec
Skład: Ratajczak, Waliłko, Antczak, Wojtasik, Ozga, Węgrzynowski, Muzyka, Ciechański, Cios, Bukowiecki, Słowiński, Kornecki, Staszel
Skład: Szafarski, Adham, Zapart, Sałata, Lachowicz, Rumak, Boniecki, Radzimowski
5' Patryk Ratajczak
8' Fabian Wojtasik
40' Fabian Wojtasik
20' Łukasz Radzimowski
32' Rafał Boniecki
37' Paweł Szafarski
Zawodnik meczu: Fabian Wojtasik (Znakomite zawody w wykonaniu Fabiana, który brał udział przy każdej z trzech bramek dla swojego zespołu, raz asystując a dwa razy trafiając do siatki, w tym w ostatniej minucie meczu dając WSOWL II trzy punkty. )

Zmagania w Superlidze rozpoczną się od starcia dwóch drużyn Wyższej Oficerskiej Szkoły Wojsk Lądowych. Pierwsza drużyna WSOWL, wicelider, wygrał swoje dwa pierwsze mecze, strzelając w nich 6 bramek i nie tracąc przy tym żadnej. Młodszy zespół Wojskowych ma na swoim koncie 4 punkty, po zwycięstwie z Przyjaciółmi Tifosek i remisie z FC Zbieraniną. Kto wytoczy cięższe działa i wyjdzie zwycięstwo z bitwy? Doświadczenie i dyscyplina, czy młodość i ambicja? Odpowiedź już dzisiaj!

1' - Pierwszy gwizdek Andrzeja Malca, rozpoczynamy wojskowe derby!
2’ – Uderzenie kapitana pierwszej drużyny Wojskowych, Alana Adhama, Ozga broni nogami.
2’ – Kilkanaście sekund później akcja z drugiej strony boiska – z dystansu uderza Fabian Wojtasik, futbolówka wędruje jednak nad bramką.
3’ – Uderzenie Łukasza Lesiuka, Ozga nie daje się jednak zaskoczyć.
5’ – GOL! Prostopadłe podanie Fabiana Wojtasika do Patryka Ratajczaka, płaski strzał po ziemi i piłka w siatce! Druga drużyna Wojskowych wychodzi na prowadzenie!
8’ – GOL! Fabian Wojtasik poszedł ze środka, wjechał jak w masło w obronę WSOWL, uderzył i futbolówka po raz drugi zatrzepotała w siatce bramki strzeżonej przez Piotra Rumaka! WSOWL – WSOWL II 0:2!
12’ – Ładna klepka Bonieckiego z Lesiukiem, zakończona strzałem tego drugiego, jednak WSOWL nie łapie kontaktu z drugą drużyną Wojskowych dzięki świetnej paradzie Ozgi. Rzut rożny dla WSOWL II.
15’ – Tempo meczu jest imponujące, mamy akcję za akcję, raz z jednej raz z drugiej strony.
16’ – Rzut wolny dla WSOWL, uderza Łukasz Radzimowski, jednak piłka nie znajduje drogi do siatki.
20’ – GOL! Pierwsza drużyna Wojskowych strzela bramkę kontaktową przed samą przerwą. Po uderzeniu z lewego sektora pola karnego na listę strzelców wpisuje się Łukasz Radzimowski. WSOWL vs WSOWL II 1:2!
23’ – Od samego początku drugiej odsłony spotkania pierwsza drużyna Wojskowych stara się doprowadzić do wyrównania. Radzimowski podaje do Lachowicza, ten celuje w okienko, jednak golkiper jest czujny i mamy jedynie rzut rożny.
24’ – Odpowiedź WSOWL II – uderza Damian Waliłko, strzał jednak okazuje się niecelny.
27’ – Techniczny strzał Radzimowskiego, futbolówka nieznacznie przelatuje nad spojeniem.
28’ – Boniecki do Lachowicza, strzał z woleja i piłka wędruje obok bramki.
31’ – Łukasz Lesiuk trafia w słupek, bramkarz próbuje opanować futbolówkę jednak ma z tym problemy, ostatecznie jednak udaje mu się uprzedzić czającego się w polu karnym na dobitkę Lachowicza, w związku z czym wynik nie ulega zmianie.
32’ – Radzimowski patrząc na mecz z perspektywy ławki rezerwowych jest najwyraźniej poirytowany poczynaniami kolegów znajdujących się na murawie („ja pier…, trzecia liga paralityków!”).
32’ – GOL! Przemyślenia napastnika WSOWL najwyraźniej działają motywująco na jego kolegów, bo już po kilkunastu sekundach doprowadzają oni do wyrównania! A konkretnie czyni to Rafał Boniecki. WSOWL – WSOWL II 2:2! Możemy spodziewać się emocjonującej końcówki!
35’ – Centrostrzał Łukasza Lesiuka nie pozostaje bez echa na trybunach („co to k… było?!”)
36’ – Strzał po ziemi Wojtasika, Piotr Rumak jednak jest czujny.
37’ – Mamy derby, więc nie wypada, żeby obeszło się bez kartek. A konkretnie żółtej kartki, którą Andrzej Malec przyznał Pawłowi Szafarskiemu za faul na przeciwniku 2 m przed linią pola karnego. Wojtasik podaje do Waliłko, a piłka po strzale Damiana trafia w ręce Rumaka.
39’ – Uderzenie Adhama z pola karnego, znów skutecznie broni Ozga.
40’ GOL! Waliłko podaje do Wojtasika, a Fabian wjeżdża z piłką wprost do bramki! Co za niesamowity mecz i niesamowita końcówka! W ostatniej minucie spotkania drugi zespół Wojskowych przechyla szalę zwycięstwa na swoją stronę!

Derbowa potyczka dwóch ekip Wojskowych była zdecydowanie meczem wieczoru, jeśli nawet nie meczem kolejki na Kuźnikach. Imponujące tempo, zwroty akcji i gol w samej końcówce nie pozwoliły nikomu z obecnych piłkarzy i kibiców nudzić się chociaż na chwilę. Z bitwy zwycięsko wychodzi WSOWL II, który obejmuje pozycję lidera Superligi. Najbliższym rywalem pierwszej ekipy Wojskowych będzie FC Zbieranina, WSOWL II zmierzy się z Kuchcikiem Kuźniki.