25.05 godz. 18:40, Kuźniki, Sedzia: Andrzej Malec
Skład: Miedziński, Pondel, Czuchraj, Pondel, Andrunyk, Bronowicki, Kasprzyk, Leszczyński
Skład: Purtak, Stokłosa, Król, Syrek, Zając, Kuś, Konkel, Serwata
16' Tomasz Pondel
19' Tomasz Pondel
28' Tomasz Pondel
32' Tomasz Pondel
32' Karol Leszczyński
34' Adrian Miedziński
39' Tomasz Pondel
29' Mateusz Konkel
Zawodnik meczu: Tomasz Pondel (Tomek ma patent na Capgemini. W dwóch meczach strzelił im 10 bramek i robi kolejne kroczki w kierunku tytułu króla strzelców. Zawodnik ten strzelił dzisiaj 5 goli i zanotował dwie asysty. Wyróżnić trzeba Mateusza Kasprzyka i Michała Pondla. )

W poprzednim starciu obu tych drużyn JCD rozbiło "Białych" - 11:0, ale teraz będzie im niezwykle trudno o powtórzenie tego rezultatu, bowiem spadkowicz się rozegrał i jeżeli przegrywa to nieznacznie - jedną bramką. Kto będzie zatem bohaterem środkowego widowiska? Czy będzie to Tomasz Pondel, który ostatnio pięcokrotnie znajdował sposób na pokonanie Łukasza Króla? Czy raczej będący w gazie ofensywny duet przeciwników - Michał Stokłosa i Krzysztof Samson? Przekonamy się!

Obie ekipy do tego spotkania podchodziły w bardzo okrojonym składzie, w szeregach "JCD" zabrakło m.in. Marcina Milczanowskiego (pauzującego za czerwoną kartkę), kontuzjowanego Piotra Barana oraz filaru defensywy - Macieja Pondel. Natomiast Tomasz Purtak nie mógł skorzystać z usług: Tomasza Sowady oraz bramkostrzelnego Krzysztofa Samsona.

Od samego początku lepiej prezentowali się gracze w granatowych koszulkach, lecz nieskutecznością w polu karnym rywala raził Tomasz Pondel. Najpierw lider strzelców uderzył obok słupka, a po chwili... nie trafił do pustej bramki. W odpowiedzi spustoszenie pod polem karnym rywala siał Michał Stokłosa, lecz Jego uderznia skutecznie bronił Misza Andrunyk.

Mimo paru dogodnych sytuacji po obu stronach na pierwsze trafienie musieliśmy czekać do 16 minuty, kiedy to po indywidualnej akcji Jakub Króla pokonał Tomasz Pondel. Chwilę później ten sam zawodnik ponownie wpisał się na listę strzelców wykorzystując asystę Miszy Andrunyka. Tuż przed przerwą stan rywalizacji powinien podwyższyć Mateusz Kasprzyk, lecz w dogodnej sytuacji uderzył wysoko nad bramką strzeżoną przez Króla.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie, a stroną dominującą byli gracze JaCierpieDole, lecz ponownie nieskutecznością raził Tomasz Pondel, ale o tym za chwilę. W 23 minucie z kontrą wyszedł wspominany Pondel, zagrał do Adriana Miedzińskiego, który wyłożył piłkę "do pustaka" koledze, lecz... T.Pondel fatalnie przestrzelił.... Chwilę później ten sam gracz podawał zamiast strzelać i nadal mieliśmy dwubramkowe prowadzenie nowego lidera trzeciej ligi. Osiem minut po wznownieniu drugiej połowy drużyna JCD wywalczyła rzut rożny. Do futbolówki podszedł Karol Leszczyński i precyzyjną wrzutką wprost na głowę T.Pondla zaliczył asystę przy trafieniu gracza z numerem "17". Na utraconą bramkę błyskawicznie odpowiedzieli "Biali", którzy za sprawą Mateusza Konkela zdobyli trafienie honorowe! Końcówka spotkania to popis ofensywy ekipy Łukasza Czuchraja, którzy czterokrotnie znajdowali sposób na pokonanie Jakuba Króla.

Najpierw trójkową akcję Miedziński-T.Pondel wykończył Karol Leszczyński, który zamienił na gola dogranie T.Pondla, a po chwili "TePe17" po minięciu goalkeepera zdobył czwarte trafienie dzisiejszego wieczoru. Przy tej bramce asystę zaliczył Adrian Miedziński, który dostrzegł lepiej ustawionego kolegę i kapitalnem podaniem otworzył mu drogę do zdobycia kolejnej bramki. Dwie minuty później Miedziński strzałem "z dużego" palca pokonał bezradnego Króla i ekipa JCD prowadziła już pięcioma trafieniami! Tuż przed końcowym gwizdkiem Arbitra, dalekim wrzutem grę od własnej bramki wznowił Misza Andrunyk, a po dograniu goalkeepera piłka spadła na nogi T.Pondla, który uderzeniem "przewrotką" po raz piąty pokonał Króla! Chwilę po tej akcji gwizdek Pana Andrzeja Malca zabrzmiał po raz ostatni i trzy punkty trafiły na konto ekipy Łukasza Czuchraja.

Porażka powoduje, że drużyna Tomasza Purtaka przerywa serię trzech spotkań bez straty punktów, zaś dla JaCierpieDole trzy oczka sprawiają, że powrócili Oni na pozycję lidera trzeciej ligi! Następnym rywalem "Biało-niebiesckich" będzie Czarny Byki, natomiast JCD w najbliższej kolejce zmierzy się z coraz lepiej radzącymi sobie FC Perimeters.