13.05 godz. 19:30, Kuźniki, Sedzia: Marcin Niciński
( 0 : 1 )
Skład: Winiarski, Maciałek, Żukowski, Popek, Gołębiewski, Błaszyk, Jeziak, Holcman, Oleksy
Skład: Słonecki, Zięcina, Toczek, Bodak, Wawrzyniak, Dancewicz
17' Mikołaj Holcman
23' Wojciech Błaszyk
26' Bartosz Jeziak
27' Bartosz Jeziak
30' Wojciech Błaszyk
34' Mikołaj Holcman
37' Michał Popek
38' Bartosz Jeziak
Zawodnik meczu: Mikołaj Holcman (Bardzo aktywny przez całe spotkanie. Mikołaj kreował grę, ale również sam zagrażał bramce Astechu. Strzelił dwie bramki i zanotował asystę. Wyróżnić należy również Bartosza Jeziaka, Wojciecha Błaszyka i Kamila Zięcine. )

Na koniec 6 tygodnia zostaje nam mecz wicelidera - Astechu z zamykającym stawkę FC Perimeters. Patrząc na tabelę i na poczynania obu ekip w obecnej edycji ligi Wrocbal nawet Stevie Wonder zauważyłby, że jako faworyt typowany jest team Roberta Puchały. Dziesięć punktów więcej i bilans lepszy o 14 bramek mówią same za siebie. Ale kto zwęszy łatwy zarobek i postanowi postawić swoje pieniądze na wicelidera niech najpierw cofnie się pamięcią do października ubiegłego roku. Zawodnicy (i zawodniczka) w niebieskich strojach chyba najchętniej wymazaliby z pamięci to co wtedy zaszło. Nieszczęsny gol samobójczy (za którego bardzo przepraszam), a później "Marcin Majak show" i Perimeters zdobyło jedyne, jak się później okazało, trzy punkty w edycji jesiennej, wygrywając z Astechem aż 5:1. Czy zespół Roberta Puchały i Piotra Jakubowskiego weźmie odwet za październik i wróci na czoło stawki, wysadzając z fotela lidera zespół Łukasza Czuchraja? Czy może Marcin Majak pojawi się na boisku i sprawi podobną niespodziankę jak przez siedmioma miesiącami? Wszystko wyjaśni się już w najbliższy piątek wieczorem! Niestety ulewny deszcz spowodował, że Astech zjawił się na spotkaniu z "outsiderem" w bardzo okrojonym składzie - w sześciu!

5' Mocne uderzenie Jakuba Winiarskiego z dystansu - piłkę do boku zbija Kamil Zięcina.
6' Dawid Holcman wbiega w pole karne i oddaje strzał, który instynktownie nogami broni Zięcina.
7' Holcmana kolejna próba, tym razem z dystansu i znowu musi interweniować Zięcina, który odbija futbolówkę z wielkim trudem na rzut rożny.
9' Strzał głową oddaje Paweł Oleksy i piłkę łapie Zięcina.
13' Grzegorz Dancewicz huknął z dystansu - obok bramki.
14' Kolejny raz na bramkę strzela Dancewicz, tym razem z woleja, ale znowu "balon" przelatuje obok słupka.
15' Płaski strzał Winiarskiego z dalszej odległości i piłkę chwyta Zięcina.
17' (0:1) - Holcman dostaje piłkę w pole karne i strzałem z najbliższej odległości otwiera wynik tego spotkania.
18' Słupek po technicznym strzale Dancewicza.
21' Oleksy strzela z dystansu, tak, że futbolówkę na raty łapie Zięcina.
22' Arkadiusz Wawrzyniak dostaje podanie w pole karne i decyduje się na finalizacje tej akcji poprzez strzał z woleja - niestety próba ta jest niecelna, ponieważ przelatuje obok bramki.
23' Wojciech Błaszyk fauluje przeciwnika dosyć nierozważnie i zostaje ukarany żółtą kartką.
26' (0:2) - Bartosz Jeziak mając trochę miejsca przed polem karnym - długo się nie zastanawia i oddaje strzał, który po rykoszecie od obrońcy wpada do siatki, obok starającego się interweniować bramkarza.
27' (0:3) - Posypała się gra Astechu. Kolejna akcja tej drużyny i kolejny gol. Drugi w tym meczu w wykonaniu Jeziaka.
30' (0:4) - Krótkie rozegranie rzutu wolnego przed polem karnym Astechu. Holcman do Błaszyka, a ten precyzyjnym uderzeniem przy słupku pokonuje Zięcinę.
31' Oleksego strzał z pola karnego przelatuje obok bramki.
34' (0:5) - Trzech graczy Perimeters na jednego bramkarza rywali. Piłkę dostaje Holcman i wbiega z nią do pustej bramki.
36' Zięcina decyduje się na rozpaczliwy rajd w kierunku pola karnego rywali. Po minięciu dwóch rywali, w końcu trzeci mu ją odebrał. Mamy pustą bramkę i atakuje na nią czterech graczy przeciwników. Piłkę dostaje Konrad Maciałek i mając przed sobą metr do pustej bramki, zbyt długo zwleka, tak więc Zięcina w ostatniej chwili wybija mu piłkę spod nóg.
37' Błaszyk z woleja trafia w słupek! Po chwili znowu przed szansą na gola ten sam zawodnik, ale przegrywa pojedynek jeden na jeden z Zięciną.
37' (0:6) - Oleksy do Popka i ten oddaje płaski strzał sprzed pola karnego, który wpada do siatki obok interweniującego bramkarza.
38' Jeziak mocno uderza sprzed pola karnego i piłkę przed siebie odbija Zięcina.
38' (0:7) - Błaszyk idealnie zagrywa do Jeziaka, a ten kończy strzelanie w tym meczu - umieszczając piłkę w pustej bramce!

Grę w przewadze Perimeters wykorzystało znakomicie i gdyby nie wiele udanych interwencji bramkarza Astechu - mogłoby skończyć się nawet dwucyfrówką. Zespół Roberta Puchały tylko w pierwszej połowie nieźle poczynał sobie na boisku. W drugiej opadł już z sił, stracił chęć gry i został zdeklasowany. Jest to druga w historii wygrana Perimeters w lidze Wrocbal i to druga z Astechem. Zdobyte trzy punkty nie zmieniają pozycji Perimeters, które ciągle zajmuje ostatnie miejsce w stawce. "Niebiescy" natomiast spadają na najniższy stopień podium, doznają drugiej porażki z rzędu i nieco komplikują sobie sprawy awansowe. W przyszłym tygodniu Astech zmierzy się ze spadkowiczem - Capgemini, zaś team Michała Popka podejmie Brak Sponsora.