04.05 godz. 18:40, Kuźniki, Sedzia: Andrzej Malec
( 1 : 2 )
Skład: Koczan, Charzewski, Jarząb, Piechna, Antczak, Bigdowski, Szewczyk, Łaski, Pruchnik, Szandrocho, Rozpędowski, Leśniowski, Vevrinec
Skład: Milczanowski, Miedziński, Pondel, Pondel, Pondel, Andrunyk, Sobolewski, Baran, Jagodziński, Ławicki
10' Damian Szewczyk
17' Damian Leśniowski
20' Krzysztof Piechna
36' Łukasz Łaski
37' Damian Leśniowski
19' Piotr Baran
28' Tomasz Pondel
39' Tomasz Pondel
Zawodnik meczu: Konrad Bigdowski (Ostoja defensywy "Czerwono-białych", momentami nie do przejścia przez napastników rywali. W kluczowym momencie wyprowadził kontrę swojego zepołu, która pozwoliła ponownie wyjśc na prowadzenie i nie oddać go do końca.)

W najniższej klasie rozgrywkowej rozegrane zostaną trzy spotkania, w których ujrzymy pięć zespołów. Na początek zmierzą się ze sobą zawodnicy JaCierpieDole FC i FC AmRestu, a więc drugiego i trzeciego zespołu w ligowej tabeli. Końcowego rezultatu nie są w stanie przewidzieć nawet magiczne karty tarota sławetnego wróżbity Macieja z EZO TV. Obie ekipy zaczęły sezon wyśmienicie, AmRest wygrał swoje dwa pierwsze mecze, JCD trzy. Ostatnie potyczki obu drużyn zakończyły się jednak bez punktów. Zespół Bartosza Szandrocho po thrillerze z karnymi w rolach głównych musiał uznać wyższość Astechu, team Łukasza Czuchraja niespodziewanie uległ 3:5 Brakowi Sponsora. I jedni i drudzy będą chcieli powrócić na ścieżkę zwycięstw i zgarnąć komplet w środę. Komu się to uda? Kto podkręci swoje statystyki i dołoży kolejne trafienia? Marcin Milczanowski, Piotr Baran i Tomasz Pondel? A może Konrad Bigdowski, Damian Leśniowski, bądź Damian Szewczyk? Zamiast wróżenia z fusów i telefonów do jasnowidzów polecam obecność w środę wieczorem na Sarbinowskiej. Tak wszystko okaże się jasne i dowiemy się kto postawił większy krok w kierunku awansu do drugiej ligi.

Przez pierwsze minuty spotkania gracze w czerwonych koszulkach musieli sobie radzić bez swoich najlepszych graczy - Rozpędowskiego, Szewczyka oraz Leśniowskiego. Na szczęście dla AmRestu w tym okresie fatalną nieskutecznością razili zawodnicy "JCD" i do 7 minuty mieliśmy wynik remisowy. Po tym okresie na placu boju zameldowali się brakujący gracze beniaminka i mieliśmy dominację "Czerwonych". Dziesiąta minuta to dwa ważne wydarzenia na boisku! Pierwsze to bramka zdobyta przez Damiana Szewczyka, który wykazał się największą przytomnością w polu karnym rywala i z zimną krwią pokonał bezradnego J.Pondla. Drugie to kontuzja Michała Pondla, który ucierpiał w starciu z Piotrem Antczakiem i jego występ w dalszej części spotkania był wielką niewiadomą...
Z biegiem czasu zarysowywała się coraz większa przewaga AmRestu, który niemal całkowicie zdominował swojego rywala! W 17 minucie spotkania byliśmy świadkami nielicznej kontry JaCierpieDole, którą faulem przerywa Damian Leśniowski i mamy żółtą kartkę dla gracza "Czerwonych". Grę w przewadze wykorzystują "Niebiesko-błękitni" i po dograniu Adriana Miedzińskiego, a raczej interwencji Dominika Rozpędowskiego gola zdobywa Piotr Baran! Gdy wydawało się, że remisem zakończy się pierwsza odsłona na uderzenie z dystansu zdecydował się Krzysztof Piechna i futbolówka po głowie T.Pondla wpada do siatki bezradnego najmłodszego z braci P.

Druga połowa to nieco lepsza gra "JCD", lecz świetnie własną defensywą kierował Konrad Bigdowski, który raz po raz wygrywał starcia z Miedzińskim, T.Pondel oraz Marcinem Milczanowskim. W 28 minucie spotkania po dwójkowej akcji Jagodzińskiego z T.Pondlem byliśmy świadkami remisu. Kapitalne dogranie "piętką" popularnego "Jagody" strzałem w długi róg na gola zamienił najlepszy strzelec trzeciej ligi - Tomasz Pondel. Gdy wydawało się, że wicelider po tym trafieniu zacznie kontrolować mecz, "piąty bieg" wrzucili gracze AmRestu i to oni dwukrotnie pokonywali Miszę Andrunyka. Najpierw świetną kontrę Konrada Bigdowskiego na gola zamienił Łukasz Łaski, a po chwili niepewną interwencję w obronie T.Pondla strzałem z dystansu wykorzystał Damian Leśniowski i mieliśmy dwubramkowe prowadzenie debiutanta! Kolejne minuty to zmasowane ataki "JCD" i po jednym z nich T.Pondel znalazł sposób na pokonanie Dominka Rozpędowskiego. Asystę przy tym trafieniu zanotował Marcin Milczanowski, którego uderzenie trafiłow w nogi Pondla, a ten po obróceniu się z futbolówką wpakował piłkę do siatki. To trafienie było ostatnim w tym spotkaniu i po bardzo dobrym występie "Czerwonych" trzy punkty trafiają na konto nowego wicelidera trzeciej ligi!

Po imponującym początku w wykonaniu graczy JaCierpieDole przyszły dwa słabsze mecze i o przełamanie ekipa Łukasza Czuchraja powalczy z liderem trzeciej ligi - Astechem. O kolejene trzy oczka i pozycję lidera drużyna Bartosza Szandrocho zmierzy się z Capgemini i jeśli "JCD" ogra swojego rywala, a "Czerwoni" swojego wtedy FC AmRest wskoczy na fotel lidera! Czy tak się stanie? Przekonamy się za parę dni!