04.05 godz. 19:30, Kuźniki, Sedzia: Andrzej Malec
( 1 : 2 )
Skład: Gołębiewski, Błaszyk, Godlewski, Holcman, Oleksy
Skład: Wolan, Owczarek, Mazurkiewicz, Strykowski, Roszkowski, Bira
7' Wojciech Błaszyk
10' Wojciech Błaszyk
30' Paweł Oleksy
17' Damian Wolan
34' Tomasz Owczarek
37' Michał Strykowski
40' Tomasz Mazurkiewicz
Zawodnik meczu: Michał Strykowski (Wyróżniał się na tle nie tylko swojego zespołu, ale był najaktywniejszym graczem tego spotkania. Zdecydowane akcje indywidualne jak i dobre rozgrywanie piłki dały efekt w postaci zwycięstwa.)

Obie drużyny w tabeli umiejscowione są w chwili obecnej tak jak na koniec sezonu jesiennego - Byki są przedostatnie, a ich rywal zamyka stawkę trzecioligowców. Statystyki przemawiają za piłkarzami Rafała Wolana. W obecnej batalii stracili oni dwa razy więcej bramek, niż strzelili (bilans 7:14), Perimeters natomiast tracą aż cztery razy więcej goli niż strzelają (4:16). Jesienią Byki dwukrotnie udowadniały swoją wyższość wygrywając najpierw 8:1, a później 7:2. Zmorą zespołu Michała Popka w obu przypadkach był Michał Strykowski, który w jednym i drugim spotkaniu strzelał po cztery bramki. Czy jutro ponownie będziemy świadkami popisów napastnika Czarnego Byka? Czy może na boisku pojawi się w końcu Marcin Majak i to on poprowadzi swoją drużynę do zwycięstwa?

3' Strykowski wrzuca z rzutu rożnego na głowę Roszkowskiego, lecz ten oddaje strzał obok słupka
4' Błaszyk wrzuca piłkę w pole karne drużyny Czarnego Byka, ale bramkarz paruje piłkę na rzut rożny
5' GOL! 0-1 Błaszyk przeprowadza kontrę lewą stroną boiska i po strzale z pola karnego w krótszy róg bramki pokonuje bramkarza
6' Perimeters od pierwszej minuty kontroluje przebieg spotkania
7' Rwane akcje w wykonaniu Byka nie przynoszą zmiany rezultatu
10' GOL! 0-2 Drugą bramkę mocnym strzałem z dystansu zdobywa Błaszyk i Perimeters prowadzi dwoma trafieniami
13' Strykowski raz po raz nęka obrońców Perimeters jak na razie jego indywidualne akcje nie przynoszą bramki
15' Rzut rożny Byków wykonuje Roszkowski, lecz jego wrzutka mija wszystki graczy w polu karnym
17' GOL! 1-2 Wolan przy współudziale bramkarza rywali zdobywa gola kontaktowego i tym samym jest już tylko 2-1 dla Perimeters
19' Końcówka pierwszej połowy to zmasowane ataki Czarnego Byka, które zostają rozbite przez obrońców
22' Holcman wykłada piłkę na przedpole do Błaszyka, którego strzał zatrzymuje obrońca
24' Aktywny na boisku Holcman nęka obronę Byka swoimi indywidualnymi popisami
26' Zawodnicy Czarnego Byka zrywają się do ataków i coraz cześciej zagrażają bramce Perimeters
30' GOL! 1-3 Oleksy z najbliższej odległości wślizgiem wbija piłkę do bramki Czarnego Byka i podwyższa na 3-1 dla swojej drużyny
32' Perimeters zapędza się większą liczbą graczy pod bramkę Byka co stwarza tym drugim szansę na szybkie kontry
33' Strykowski przeprowadza swoją kolejną indywidulaną akcję po, której oddaje niecelny strzał
34' GOL! 2-3 Dokładne podanie z środka boiska do Owczarka i ten dopełnia formalności strzałem z 5-ego metra
36' Zachęceni dobrą grą gracze Czarnego Byka coraz doważniej poczynają sobie na boisku, a ich akcje raz po raz wykańczane są strzałami
37' GOL! 3-3 Strykowski popisuje się mocnym strzałem zza pola karnego po, którym bramkarz nie ma nic do powiedzenia
39' Kolejne strzały i dobry przegląd pola przez Strykowskiego daja nadzieję drużynie Byków na zdobycie kolejnych bramek
40' GOL 4-3 Ostania akcja tego meczu i ostatni, ale jakże ważńy gol w wykonaniu Mazurkiewicza, który to daje prowadzenie Czarnemu Bykowi i tym samym 3 punktyw tym meczu

Początek zdecydowanie pod kontrolą Perimeters, którzy szybko wyszli na prowadzenie,a w drugiej połowie jeszcze podwyższyli. Jednak doświadczenie i dobra gra w obronie, a szczególnie gra Strykowskiego przyczyniła się do końcowego zwycięstwa Czarnego Byka, który po cieżkim meczu zgarania komplet punktów.

autor: Piotr Baran