08.04 godz. 19:30, Kuźniki, Sedzia: Marcin Niciński
( 1 : 4 )
Skład: Milczanowski, Miedziński, Pondel, Pondel, Maternia, Czuchraj, Pondel, Andrunyk, Bronowicki, Sobolewski, Baran, Pondel, Leszczyński
Skład: Wolan, Wolan, Mazurkiewicz, Barczak, Strykowski, Roszkowski, Wojtusik
3' Tomasz Pondel
8' Leszek Roszkowski (Gol samobójczy)
13' Piotr Baran
19' Tomasz Pondel
23' Karol Leszczyński
40' Tomasz Pondel
14' Michał Strykowski
33' Rafał Wolan
Zawodnik meczu: Tomasz Pondel (Motor napędowy JaCierpieDole. Tomka trudno było zatrzymać defensorom Czarnego Byka, a więc najczęściej zawodnik ten znajdował się w sytuacjcach podbramkowych. Strzelił On hattricka i zanotował asystę. )

Patrząc na kadrę debiutanta - JaCierpieDole można się zastanawiać "czy z tej mąki będzie dobry chleb". Zespół wrocbalowego "kamerzysty" - Łukasza Czuchraja na papierze wygląda nieźle. Są w nim znani z występów w Tomtexie, czy wcześniej w WrSporcie - bracia Pondel - Tomasz i Michał. Jest piłkarski obierzyświat, bramkostrzelny - Adrian Miedziński grający w ostatnim czasie w Wybrańcach FC. Mamy również innego niezłego napastnika Piotra Barana (wcześniej Tomtex i WrSport.pl) oraz solidnego Marcina Milczanowskiego, który ogniś reprezentował barwy Astechu czy też White Panthers. Ci zawodnicy na poziomie trzeciej ligi mogą robić różnice, ale głównie chcą skupić się na dobrej zabawie. Debiut tej drużyny przypada na spotkanie z doświadczonym i nieprzewidywalnym Czarnym Bykiem. Ekipa Rafała Wolana i jej siła jest uzależniona od jednego człowieka. Tym jest Michał Strykowski - najlepszy zawodnik trzeciej ligi z sezonu jesiennego i jej król strzelców. Czy defensywie dowodzonej przez wcześniej wspomianego Łukasza Czuchraja uda się powstrzymać bramkostrzelnego napastnika i zwyciężyć na inauguracje? Przekonamy się! Byk dzisiaj bez podstawowego bramkarza i mocno okrojony kadrowo.

1' Techniczny strzał Michała Strykowskiego pewnie łapie Michał Andrunyk.
2' Łukasz Maternia zagrywa do Tomasza Pondla, który będąc w polu karnym oddaje strzał z dość ostrego kąta, a ten przelatuje obok dalszego słupka bramki Czarnego Byka.
2' Marcin Milczanowski uderza z dystansu - obok bramki.
3' (0:1) - Adrian Miedziński zabiera piłkę obrońcy Byka. Zagrywa w tempo do Karola Leszczyńskiego, który odgrywa jeszcze do T.Pondla, który pakuje piłkę do pustej bramki.
5' Daleka piłka na pole karne JaCierpieDole, za plecy obrońców - trafia wprost pod nogi Mateusza Bartczaka, który z bliska trafia w dobrze wychodzącego do niego Andrunyka!
6' T.Pondel podaje do środka do Milczanowskiego, który huknął z dystansu, tak, że futbolówkę z trudem na rzut rożny zbija Leszek Roszkowski.
7' Kontra JCD. T.Pondel wystawia piłkę Miedzińskiemu, a ten przymierzył sprzed pola karnego, lecz przeniósł futbolówkę nad bramką.
8' (0:2) - Rajd prawą stroną Leszczyńskiego zakończony dośrodkowaniem, które po niepewnej interwencji Roszkowskiego wpada do siatki. To jest gole samobójczy!
9' Maternia do T.Pondla, a ten oddaje kolejny strzał i kolejny niecelny - obok bramki.
10' Kolejny kontratak debiutanta. Pondel ze skrzydła centruje w pole karne do Piotra Barana, po drodze z piłką mija się bramkarz, ale napastnik JCD - nie wykazał się czujnością i nie skorzystał z faktu, że bramka była totalnie pusta.
13' (0:3) - Składna akcja JaCierpieDole. Maciej Sobolewski zagrywa do T.Pondla, ten odgrywa jeszcze do lepiej ustawionego Barana, który z najbliższej odległości pakuje piłkę do pustej bramki.
14' (1:3) - Strykowski bez problemów mija obrońcę rywala i oddaje mocny, a zarazem precyzyjny strzał przy słupku, nie dając tym samym żadnych szans Andrunykowi.
17' Miedziński z prawej strony centruje w pole karne, a tam przed siebie piłkę z trudem odbija Roszkowski.
18' Strykowski mija dwóch obrońców JCD i oddaje kolejny mocny strzał, który tym razem świetnie nogami broni Andrunyk!
19' Płaski strzał T.Pondla pewnie łapie Roszkowski.
19' (1:4) - Miedziński w tempo zagrywa do niepilowanego przed bramką T.Pondla, który idealnym strzałem przy słupku zaskakuje bramkarza Czarnego Byka.
20' Baran pograł z Miedzińskim, ale ten drugi oddaje strzał, który przelatuje tuż nad poprzeczką.
21' Strata Milczanowskiego przed polem karnym, piłkę w "szesnastkę" zagrywa pomocnik Byka, a w niej fatalnie pudłuje Mateusz Barczak - przenosząc futbolówkę wysoko nad poprzeczką.
23' (1:5) - Baran z lewego skrzydła zagrywa piłkę w pole karne do Leszczyńskiego, który uderzeniem z najbliższej odległości - pokonuje Roszkowskiego.
26' Strykowski "nawija" obrońcę i oddaje mocne uderzenie, które instynktownie przed siebie nogami odbija Jakub Pondel.
28' Szybka kontra Czarnego Byka. Rafał Wolan uderza z pola karnego, ale piłkę nad poprzeczkę dobrze przenosi J.Pondel.
29' Odpowiedź JaCierpieDole. Sobolewski w tempo do T.Pondla, który staje oko w oko z bramkarzem i trafia wprost w niego!
30' Dwa groźne strzały zawodników Byka. Najpierw Barczak obok dalszego słupka. Po chwili po indywidualnej akcji Strykowski - również obok bramki.
32' Kolejna próba T.Pondla z dystansu i piłkę na raty łapie Roszkowski.
33' (2:5) - Wolan z pola karnego oddaje strzał w kierunku dalszego słupka, a ten pechowo przepuszcza J.Pondel, po którego rękach futbolówka wpada do siatki. Nie popisał się w tej sytuacji bardzo młody golkiper "gości".
36' Kontra drużyny Łukasza Czuchraja. Baran podaje do Sobolewskiego, ale tego w porę pewnym wyjściem z bramki uprzedza Roszkowski.
39' Płaskie uderzenie Damiana Wolana - pewnie łapie J.Pondel.
39' Milczanowski oddaje kolejny mocny strzał z dalszej odległości, a ten przed siebie z trudem odbija bramkarz rywali.
39' W odpowiedzi Czarny Byk. Strykowski ze skrzydła do Barczaka, który z najbliższej odległości trafia w ofiarnie interweniującego golkipera JCD.
40' Szybki kontratak debiutanta. T.Pondel do Milczanowskiego, który odgrywa mu futbolówkę piętką, a takową pewnym strzałem pod poprzeczkę pakuje zawodnik z numerem "17".
40'  - Koniec spotkania.

Udany debiut drużyny Łukasza Czuchraja w lidze Wrocbal, która gdyby była bardziej skuteczna - pokonałaby swojego przeciwnika w wyższym stosunku. Zwycięstwo 6:2 zasłużone, dające JCD - pozycję wicelidera trzeciej ligi. Co do Byka to znowu walczył z kłopotami kadrowymi i znowu pokazał się z niezłej strony, stawiając opór swojemu rywalowi. Następne pary meczowe obu tych ekip to: Capgemini - Czarny Byk oraz JaCierpieDole FC - Capgemini.