17.06 godz. 21:00, Kuźniki, Sedzia: Andrzej Malec
3 : 3
( 1 : 2 )
Skład: Trojan, Bienas, Koch, Gubański, Jastrzębski, Dyczkowski, Sikora, Kalajew, Gmerek
Skład: Waleszczyński, Zając, Czarnecki, Mosiej, Śliżewski, Stasiak, Dudek, Gawłowski, Polski
11' Łukasz Dyczkowski
17' Bartosz Sikora
22' Bartosz Sikora
7' Piotr Zając
24' Adam Mosiej
25' Piotr Zając
28' Artur Polski
Zawodnik meczu: Rafał Gawłowski (Gdyby nie kilka kluczowych interwencji golkipera "Szachownicy" trzy punkty mogłyby powędrować na konto ForceGSM. Na wyróżnienie zasługują również strzelec dwóch goli dla Fulanito - Piotr Zając i ofensywny duet GSM Sikora-Dyczkowski.)
Hitem 11 tygodnia w drugiej lidze będzie pojedynek lidera - Fulanito z czwartym w stawce ForceGSM. "Szachownica" awans ma już pewny, a teraz zamierza sięgnąć po tytuł mistrzowski. Do tego niewątpliwie potrzebna jest wygrana z teamem Łukasza Dyczkowskiego, który również marzy o awansie do wyższej klasy rozgrywkowej. GSM nie może pozwolić sobie na stratę punktów, bowiem tuż za ich plecami czai się RedKnee. Czy defensywie dowodzonej przez Marka Kocha uda się powstrzymać ofensywny duet przeciwników, czyli Marcina Stasiaka i Piotra Zająca i zgarnąć cenne oczka? Czy może ekipa Pawła Rumina znowu pokaże dobrą piłkę i przybliży się do wywalczenia mistrzostwa drugiej ligi?

3' - Sikora z fałsza, piłka wędruje obok słupka.
6' - Sikora z narożnika boiska do Dyczkowskiego, a ten strzałem z głowy posyła piłkę minimalnie nad poprzeczką.
7' - GOL! 1:0 Atakowało ForceGSM, a gola strzeliło Fulanito! Piłka trafiła do Piotra Zająca, który przebiegł z nią kilka metrów i uderzeniem po długim pokonał golkipera GSM!
10' - Rzut wolny dla Fulanito za faul na Stasiaku. Piłka po uderzeniu Waleszczyńskiego trafia wprost w nogi obrońców tworzących mur i mamy kontrę w wykonaniu Force.
11' - GOL! 1:1 A że "najgorsze są gole z kontry" jak stwierdził Marcin Stasiak, nastroje w zespole "Szachownicy" uległy nieco pogorszeniu po mocnym uderzeniu Łukasza Dyczkowskiego zza pola karnego, które zmusiło do kapitulacji Rafała Gawłowskiego!
15' - Stasiak z rożnego dogrywa do Waleszczyńskiego, ten oddaje strzał z głowy, ławka Fulanito zgodnie stwierdza "Patrz, siedzi!", ale jednak nie siedzi, bo futbolówka trafia w poprzeczkę!
15' - Dyczkowski głową przedłużył do Sikory i być może byłoby 2:1, gdyby nie dobra interwencja Gawłowskiego, który w porę uprzedził napastnika GSM.
17' - GOL! 1:2 Gubański przejął piłkę, wyłożył ją do Sikory, a ten mocnym uderzeniem z pola karnego pokonał Gawłowskiego i wyprowadził Force na prowadzenie!
19' - Gubański do Jastrżębskiego, atomowy strzał Karola okazuje się jednak niecelny.
21' - Jacek Czarnecki z głowy, piłka leci nad bramką.
21' - Bomba Dyczkowskiego, świetna interwencja Gawłowskiego, poprawka Sikory i znów górą golkiper Fulanito.
22' - GOL! 1:3 Co za akcja Sikory! Napastnik Force ruszył od narożnika boiska, powkręcał w ziemię defensorów "Szachownicy", a następnie sprytnie podciął futbolówkę nad bezradnym Gawłowskim!
24' - "O Jezu, przepraszam!" - piłka po uderzeniu Stasiaka z rzutu wolnego szybuje wysoko nad bramką.
24' - Żółtą kartką za skasowanie rywala ukarany zostaje Adam Mosiej.
25' - GOL! 2:3 Fulanito łapie kontakt z Force, za sprawą trafienia Piotra Zająca!
28' - GOL! 3:3 Trzy minuty, które odwróciły losy meczu - z dwubramkowego prowadzenie Force robi nam się remis! Gola na 3:3 zdobywa Artur Polski, który pokonuje Trojana strzałem z kilku metrów!
28' - Gubański nad bramką.
29' - Strzał po ziemi Czarneckiego, broni Trojan.
30' - Dyczkowski z 15 m obok słupka.
30' - Ręka Gubańskiego, rzut wolny dla Fulanito. Do piłki podchodzi Stasiak, ławka rezerwowych jest pełna wiary ("Zmieści!"), futbolówka trafia jednak prosto w mur
32' - Nie "zmieścił" również Czarnecki, kolejny wolny i znów piłka trafia w mur.
35' - Piotr Zając zagrywa do Wojciecha Dudka, piłka po uderzeniu tego drugiego zamiast wylądować w siatce melduje się na pobliskim boisku do koszykówki.
38' - Piłka meczowa Wojciecha Dudka. Pomocnik Fulanito znajduje się w wyśmienitej sytuacji na przechylenie szali zwycięstwa na stronę "Szachownicy", zamiast bramki mamy jedynie rzut rożny dla Fulanito i komentarze jego kolegów ("Tak się właśnie wygrywa mecze...") oraz samego "bohatera" akcji ("Chciałem po długim, ale się zesr..."; "No ale przynajmniej kontry z tego nie było!").
40' - Marcin Stasiak zza pola karnego, nad bramką.

Spotkanie zapowiadane jako "hit kolejki" nie zawiodło i na nudę nie mogliśmy narzekać. Obie ekipy pokazały swój ofensywny charakter, co przełożyło się na ciekawe widowisko ukoronowane sześcioma trafieniami. Mecz kończy się podziałem punktów, który wydaje się być dość sprawiedliwym rezultatem. W ostatniej kolejce Fulanito zagra o złote medale z liderującym M.W. Trade, mające duże szanse na awans ForceGSM skrzyżuje rękawice z Azzurrobianco.