Skład: Waleszczyński, Zając, Mosiej, Rumin, Śliżewski, Zając, Stasiak, Gawłowski, Polski
Skład: Wilkiewicz, Wieczorek, Dudzik, Wieczorek, Cynar, Kuźniewski, Rył
16' Artur Polski
27' Marcin Stasiak
30' Adam Mosiej
37' Artur Polski
39' Krzysztof Waleszczyński
14' Maciej Wilkiewicz
27' Jacek Wieczorek
Zawodnik meczu: Adam Mosiej (W tym spotkaniu cały zespół "Szachownic" zagrał na bardzo wysokim poziomie, lecz największy wkład w końcowe zwycięstwo miał właśnie Adam.)

Zgoła inaczej radzą sobie spadkowicze - FC Velicante Wrocław i Fulanito. Pierwsi z wymienionych mają tylko cztery punkty przewagi nad strefą spadkową i znajdują się w środku ligowej stawki. Co prawda szans na awans nie tracą, ale mają je mocno skomplikowane, co pokazują ostatnie mecze, czyli seria czterech gier bez wygranej. Ci drudzy natomiast piastują wysokie - drugie miejsce w tabeli i usilnie walczą o powrót do pierwszej ligi. "Szachownice" tej wiosny jeszcze nie przegrały i nie zamierzają tego doświadczać grając z "Velicą". Ofensywny duet Piotr Zając-Marcin Stasiak ma przyćmić ten słabiej sobie poczynający w postaci Andrzeja Cynara i Wojciecha Wieczorka. Jesienią w starciu tych zespołów lepsza okazała się ekipa Wieczorka wygrywając - 2:0. Czy teraz historia się powtórzy? Czy jednak Fulanito weźmie odwet za tą porażkę i o kolejny krok przybliży się do uzyskania promocji? Zobaczymy.

1' Między słupkami Velicante nominalny obrońca - Jarosław Kuźniewski.
3' Pierwsze minuty to wzajemne badanie rywala, jak narazie żadna z ekip nie potrafi poważnie zagrozić bramce.
4' Uderzenie Marcina Stasiaka z trudem chwyta Jarosław Kuźniewski.
5' GOL! (0-1) - Niesygnalizowane uderzenie z pola karnego Adama Mosieja i goalkeeper bez szans.
6' GOL! (0-2) - Marcin Stasiak precyzyjnym strzałem przy słupku pokonuje Kuźniewskiego i mamy dwubramkowe prowadzenie "Szachownic".
9' GOL! (0-3) - Po dograniu Stasiaka "z dużego" palca uderza Adam Mosiej i futbolówka po słupku wpada do siatki.
10' Na rzut rożny próbę Piotra Ryły paruje Rafał Gawłowski.
11' "Podcinką" do Cynara zagrywa Paduchowicz i po strzale z powietrza tego pierwszego, świetną interwencją popisuje się Gawłowski!
13' Mocne uderzenie z pola karnego Macieja Paduchowicz i ponownie kapitalną interwencją popisuje się Rafał Gawłowski.
13' GOL! (0-4) - "Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić"! Sytuacji bramkowej nie wykorzystali gracze "Biało-czarnych" z kontrą wyszły "Szachownice" i po dograniu Piotra Zająca gola zdobywa Marek Zając.
14' GOL! (1-4) - Centrostrzał Macieja Wilkiewicza zaskakuje Rafała Gawłowskiego i "Velica" zdobywa bramkę honorową. Wydatny udział przy tym trafieniu miał Andrzej Cynar, który skupił na sobie uwagę goalkeepera "Szachownic".
15' Po strzale Marcina Stasiaka piłka trafia w słupek, poczym wraca do gry!
16' GOL! (1-5) - Strzałem z woleja goalkeepera pokonuje Artur Polski.
18' Strata futbolówki przez Macieja Wilkiewicza i piłkę przejmuje Piotr Zając, który pędzi z nią na bramkę, decyduje się na uderzenie i nogą na rzut rożny tę próbę paruje Kuźniewski.
21' Zmiana w bramce "Velicy" w rolę goalkeepera "wciela się" Jacek Wieczorek.
23' Strzał Piotra Zająca pewnie łapie Jacek Wieczorek.
25' Kąśliwe uderzenie Macieja Paduchowicza na rzut rożny odbija Rafał Gawłowski.
27' Za zagranie piłki ręką przed polem karnym czerwoną kartką ukarany zostaje bramkarz - Jacek Wieczorek.
27' GOL! (1-6) - Bezpośrednio strzałem z rzutu wolnego gola zdobywa Marcin Stasiak.
28' Niestety bez zmienników grają dzisiaj gracze Velicante Wrocław, więc do końca spotkania "Pasy" będą grać w osłabieniu, spowodowanym czerwoną kartką Jacka Wieczorka.
30' Wrztuka Jacka Czarneckiego z rzutu rożnego i główką gola zdobywa Mosiej.
31' W dogodnej sytuacji nieczysto w piłkę trafia Kuźniewski i piłkę przejmują obrońcy.
32' Dwie kapitalne interwencja Andrzeja Cynara, który najpierw broni uderzenie... Macieja Paduchowicza, a po chwili na rzut rożny odbija dobitkę Piotra Zająca.
33' Kontra "Szachowic" i po dograniu Adama Mosieja w boczną siatkę trafia Piotr Zając.
35' Kapitalna interwencja Andrzeja Cynara, tym razem po strzale Mosieja.
35' GOL! (1-7) - Własnego bramkarza pokonuje Piot Rył i mamy kolejne trafienie dla Fulanito.
37' Na bezpośrednie uderzenie z rzutu rożnego decyduje się Piotra Zając i futbolówka trafia w słupek.
37' GOL! (1-8) - Kolejne trafienie dokłada Artur Polski i mamy siedmiobramkowe prowadzenie "Szachownic".
39' Z metra nad bramką uderza Maciej Paduchowicz.
39' GOL! (1-9) - Po zagraniu Adama Mosieja precyzyjnym strzałem na listę strzelców wpisuje się Krzysztof Waleszczyński.

Fulanito po ograniu spadkowicza z pierwszej ligi awansowało na pozycję lidera drugiej ligi i jest na bardzo dobrej drodze do wywalczenia złotych medali sezonu Wiosna 2016. Borykający się z kłopotami kadrowymi gracze "Pasów" nie sprostali dobrze dysponowanemu rywalowi i ponieśli bolesną klęskę... O umocnienie się na pozycji lidera "Szachownice" stoczą bój z nieobliczalnym Elektrotimem, natomiast o przełamanie "Velica" zagra z wiceliderem M.W. Trade.