16.05 godz. 20:50, Kuźniki, Sedzia: Andrzej Malec
Skład: Waleszczyński, Zając, Czarnecki, Mosiej, Rumin, Śliżewski, Stasiak, Dudek, Gawłowski, Polski
Skład: Paszkowski, Karwacki, Ciura, Rychel, Wilk, Wojczyński, Marciniszyn, Matyla, Nowak, Kłys, Michalski
34' Artur Polski
40' Marcin Stasiak
10' Patryk Karwacki
17' Rafał Nowak
19' Krzysztof Matyla
Zawodnik meczu: Rafał Gawłowski (Zanotował kilka udanych interwencji, wychodził zwycięsko pojedynków sam na sam z rywalami czym walnie przyczynił się do zdobycia przez "Szachownice" kompletu punktów)

Na dobrej drodze do awansu do pierwszej ligi jest Fulanito, które zajmuje drugie miejsce w tabeli i tej wiosny nie doznało jeszcze goryczy porażki. Nie będzie chciało również poznać tego mierząc się z beniaminkiem - Hoist Finance. Ekipa Michała Rychela skupiona jest na zaciętej walce o utrzymanie i posiada punkt przewagi nad strefą spadkową. To oznacza, że grając z "Szachownicami" zrobią wszystko, aby zwyciężyć. Pytanie tylko czy uda się im zatrzymać niesamowiecie grających w tym sezonie - Piotra Zająca i Marcina Stasiaka? Zobaczymy.

3' Płaskie uderzenie Zająca o centymetry mija bramkę strzeżoną przez Wojczyńskiego.
10' GOL! (1:0) - Kłys przejmuje piłkę na środku boiska, zagrywa do Patryka Karwackiego, który mocnym strzałem pod poprzeczkę otwiera wynik spotkania!
12' Kłys zszedł z piłką do środka i mocno uderzył a futbolówka o centymetry minęła bramkę strzeżoną przez Gawłowskiego.
15' Zagranie w pole karne do Zająca, ten mija rywala i uderza obok bramki.
16' Zając ponownie uderza na bramkę i ponownie do szczęścia zabrakło kilku centymetrów.
17' GOL! (2:0) - Rafał Nowak w sytuacji sam na sam kieruje piłkę do bramki!
19' Krzysztof Matyla ukarany żółtą kartką za faul
22' Gawłowski odbija piłkę po mocnym strzale Kłysa.
24' Kontra w wykonaniu graczy Hoist Finance. Kłys zagrywa do Nowaka, ten jednak przegrywa pojedynek sam na sam z Gawłowskim.
27' Dośrodkowanie Nowaka z rzutu rożnego, strzał głową Kłysa po którym Gawłowski wybija piłkę na rzut rożny.
28' Minimalnie niecelne uderzenie Zająca zza pola karnego.
29' Fatalne zagranie Rychela przed własnym polem karnym. Piłkę przejmuje Zając i uderza z 7 metrów jednak po raz kolejny w tym meczu nie trafia w bramkę.'
31' GOL! (2:1) - Wojciech Dudek płaskim strzałem zza pola karnego zdobywa bramkę kontaktową.
33' Wojczyński świetnie interweniuje po strzale Dudka z 5 metrów.
34' GOL! (2:2) - Czarnecki dośrodkowuje z linii autowej a pieknym strzałem głową popisuje się Artur Polski! Fulanito doprowadza do wyrównania!
37' Indywidualna akcja Dudka, który ruszył z własnej połowy, minął trzech rywali i z 10 metrów uderzył tuz nad poprzeczką.
40' GOL! (2:3) - Kłys traci piłkę na środku boiska, przejmuje ją Zając i zagrywa do Marcina Stasiaka, który pakuje futbolówkę do pustej bramki! Dramat graczy Hoist Finance, którzy tracą bramkę a zarazem cenny punkt w ostatniej sekundzie spotkania!

Po pierwszej polowie pachniało sporą niespodzianką, za jaką z pewnością należałoby uznac zwycięstwo Hoist Finance jednak w drugiej odsłonie spotkania ekipa Fulanito wróciła na właściwe tory i zainkasowała kolejny trzy punkty w obecnych rozgrywkach.Ekipa Michała Rychela pretensje po tym spotkaniu może miec tylko i wyłącznie do siebie gdyż najpierw prowadząc dwoma bramkami pozwoliła rywalowi doprowadzić do wyrównania a następnie dosłownie w ostatniej sekundzie meczu zdobyć zwycięską bramkę. W następnej kolejce Fulanito zagra z Velicante natomiast Hois Finance spotka się z besporednim rywalem w walce o utrzymanie czyli z FC Nakacu.

autor: Marcin Milczanowski