Skład: Zając, Rumin, Śliżewski, Stasiak, Dudek, Gawłowski, Polski
Skład: Sirek, Kalman, Szajda, Burzmiński, Cieślik, Aniołek, Badora, Pajares Nunez, Łukowiak
33' Piotr Zając
34' Artur Polski
36' Wojciech Dudek
22' Michał Aniołek
31' Krzysztof Łukowiak
Zawodnik meczu: Piotr Zając (Najaktywniejszy gracz w tym spotkaniu. Zdobywca trzech bramek dla swojego zespołu, kreował sytuacje dla swojej drużyny w ofensywie, a swoimi zagraniami i strzałami nękał defensywę przeciwników.)
Po dwóch tygodniach zmagań lepiej prezentuje się drużyna "Szachownic", zajmująca 3. pozycję z 4 punktami na koncie uzyskanymi za wygraną z Azzurrobianco i remis z Wratislavią. The Blues nie zdobyli w tym sezonie jeszcze ani jednego oczka - w pierwszej kolejce musieli uznać wyższość ForceGSM, w drugiej po ambitnej walce przegrali z Azzurrobianco. Faworytem spotkania będzie spadkowicz z pierwszej ligi, jednak jeśli F.C. Nakacu zagra tak ambitnie i walecznie jak w ostatnim meczu z "Ragazzi" piłkarze Pawła Rumina nie będą mieli łatwej przeprawy.

3’ Brzydki faul Michała Śliżewskiego na Marcinie Burzmińskim i sędzia Malec odgwizduje faul około 13 metrów na wprost bramki Fulanito.
4’ Dobra interwencja w defensywie Manuela Pajareusa Nuneza który uprzedza Piotra Zająca przed oddaniem strzału.
5’ Dobra pierwsza interwencja bramkarza Rafała Gawłowskiego który paruje uderzenie do boku.
7’ Mocny strzał z prawego skrzydła autorstwa Tomasza Badory lecz bramkarz dobrze skoncentrowany spokojne łapie piłkę.
9’ GOL! 0:1 - Piękna bramka Piotra Zająca. Strzał z woleja Piotra po rykoszecie wpada do bramki!
11’ GOL! 0:2 - Piotr Zając znów pokonuje bramkarza F.C Nakacu Adriana Kalmana i wpisuje się na listę strzelców.
13’ Dobrze w defensywie spisuje się Marcin Stasiak który odbiera piłkę na lewym skrzydle Marcinowi Burzmińskiego.
14’ Z Lewego skrzydła w pole karne przeciwników zagrywa Piotr Zająca do Marcina Stasiaka który źle układa stopę i futbolówkę spokojnie łapie bramkarz Adrian Kalman.
16’ Faul Stasiaka na Burzmińskim i mamy rzut wolny z połowy boiska.
18’ Podanie Stasiaka góra do Zająca znajdującego się w polu karnym F.C Nakacu lecz Piotr minimalnie przestrzelił i od bramki rozpocznie bramkarz Adian Kalman.
22’ GOL! 1:2 - Bramkę kontaktową zdobywa Michał Aniołek strzałem po długim rogu.
25’ Inicjatywę przejęli gracze F.C Nakacu, dochodzą co chwilę do sytuacji podbramkowych.
27’ Strzał z popularnego szpica oddaje Piotr Zając lecz to uderzenie blokuje Michał Sirek.
29’ Marcin Stasiak niecelnie podaje z lewego skrzydła do współpartnera w polu karnym F.C Nakac.
31’ GOL! 2:2 - Po podaniu z lewego skrzydła współpartnera do Marcina Burzmińskiego lecz Marcin nie sięga piłki, a futbolówka dolatuje do niepilnowanego Kamila Łukowiaka który doprowadza do wyrównania.
33’ GOL!  2:3 - Ależ mecz!  Fulanito na prowadzenie wyprowadza niezawodny snajper Piotr Zając.
34’ GOL! 2:4 - Piękny strzał główką po długim rogu autorstwa Artura Polskiego i Fulanito znów na dwubramkowym prowadzeniu!
36’ GOL! 2:5 - Podanie wzdłuż pola karnego do Wojciecha Dudka który nie miał problemów z umieszczenie futbolówki w pustej bramce.
38’ Zając podaje do Dudka który zamiast przyjmować futbolówkę oddaje bardzo niecelny strzał na bramkę Adriana Kalmana.

Oglądaliśmy szalony mecz! W 31 minucie spotkania gracze F.C Nakacu doprowadzili do wyrównania lecz drużyna Pawła Rumina szybko się otrząsnęła i zdobyła kolejne gole który poprowadziły ich do zgarnięcia 3 punktów w tym pojedynku! W kolejnym meczu gracze Fulanito zmierzą się z Wybrańcami FC, a gracze F.C Nakacu zagrają z FC Velicante Wrocław.

autor: Marcin Niciński