04.04 godz. 18:35, Kuźniki, Sedzia: Tomasz Pondel
Skład: Zając, Czarnecki, Mosiej, Rumin, Stasiak, Dudek, Gawłowski, Polski
Skład: Homa, Obremski, Bekała, Rądlewski, Graca, Maślany, Księżarek, Obremski, Biłeńkij, Andrzejczak
16' Marcin Stasiak
23' Marcin Stasiak
29' Wojciech Dudek
33' Adam Mosiej
17' Łukasz Andrzejczak
Zawodnik meczu: Piotr Zając (Wraz z Marcinem Stasiakiem stworzył duet nie do zatrzymania dla obrońców rywali. Dryblował, strzelał, podawał a spotkanie zakończył z jedną bramkę i dwiema asystami na koncie.)

Po spadku z pierwszej ligi odbudować będzie się chciało Fulanito, które po świetnym sezonie zimowym pod balonem Olimpijskim wyrasta na jednego z głównych faworytów do wygrania drugiej ligi. Wiele tej wiosny będzie zależeć od obecności takich graczy jak Marcin Stasiak, Piotr Zając czy Rafał Gawłowski. Z tą trójką "Szachownice" mogą pokonać każdego i porażka w pierwszym ligowym starciu z Azzurrobianco, będzie niemałym zaskoczeniem. "Niebiescy" w poprzedniej odsłonie rozgrywek - do końca musieli drżeć o utrzymanie, ale po raz kolejny udało im się uniknąć degradacji. Tym razem poziom drugiej ligi również nie jest niski i również trzeba będzie się niezwykle wysilić, aby pozostać wśród drugoligowców. Łukasz Homa i jego partnerzy liczą przede wszystkim na Bartosza Naliwajko, ktory wraz z Wojciechem Gracą mają dawać punkty "Ragazzim". Który duet ofensywny zapewni swojej drużynie pierwsze, ważne punkty w sezonie? Czy będzie to Naliwajko z Gracą czy może Zając ze Stasiaikiem? Przekonamy się już niebawem!

2' Płaskie uderzenie Stasiaka z dystansu po którym do zdobycia bramki zabrakło centymetrów.
8' GOL! (0:1) - Daleki wyrzut Gawłowskiego. Piłkę przejmuje Piotr Zając i pięknym lobem umieszcza ją w bramce!
10' Gawłowski dobrze interweniuje po mocnym strzale Andrzejczaka z rzutu wolnego.
11' To mogła być piękna bramka! Zając będąc na połowie boiska zauważył wysuniętego przed bramkę Rądlewskiego i zdecydował się na strzał. Piłka uderzona przez napastnika Fulanito trafiła jednak w poprzeczkę!
16' GOL! (0:2) - Rozklepana obrona Azzurrobianco. Wojciech Dudek zagrywa do Marcina Stasiaka a ten w sytuacji sam na sam precyzyjnym strzałem tuz przy słupku umieszcza piłkę w bramce!
16' Rumin dośrodkowuje na 2 metr wprost na głowę Mosieja, ten jednak mając przed sobą pustą bramkę fatalnie pudłuje!
17' GOL! (1:2) - Jak mówi stare piłkarskie porzekadło - "niewykorzystane sytuacje się mszczą"! Łukasz Andrzejczak strzałem z dystansu zdobywa bramkę kontaktową!
18' Fulanito wychodzi w sytuacji 3 na 2. Podanie do Zająca jednak jego strzał w ostatniej chwili blokuje powracający obrońca rywali.
19' Kolejna doskonała okazja dla Fulanito na zdobycie gola. Tym razem Zając będąc nieatakowanym przez nikogo na 5 metrze nieczysto trafia w piłkę, a ta przelatuje nad poprzeczką bramki Rądlewskiego.
23' GOL! (1:3) - Piotr Zając do spółki z Marcinem Stasiakiem rozklepali obronę rywali, a drugi z wymienionych płaskim strzałem obok interweniującego Rądlewskiego umieścił futbolówkę w bramce!
25' Bekała przed szansą na zdobycie bramki jednak jego strzał z 5 metrów zostaje zablokowany.
27' Mocne i precyzyjne uderzenie z woleja w wykonaniu Zająca jednak Rądlewski wybija piłkę na rzut rożny.
29' GOL! (1:4) - Zając zagrywa wysoko do Wojciecha Dudka, ten uderza głową a piłka wpada do bramki nad wysuniętym na 5 metr Rądlewskim!
33' GOL! (1:5) - Stasiak podaje do Adama Mosieja, któremu nie pozostało nic innego jak umieścić futbolówkę w pustej bramce!
36' Po płaskim strzale Czarneckiego z narożnika pola karnego piłka trafia w słupek i wychodzi poza boisko!

Pewne, przekonywujące i jak najbardziej zasłużone zwycięstwo ekipy Fulanito! Zespół Pawła Rumina był w tym spotkaniu zdecydowanie lepszy, stworzył więcej podbramkowych sytuacji od rywala czego potwierdzenie mamy w końcowym rezultacie. Nie do zatrzymania dla obrońców Azzurrobianco był duet Piotr Zając - Marcin Stasiak a przy każdej z bramek dla Fulanito swój udział miał jeden z dwójki wymienionych zawodników. W nastepnej kolejce "Szachownice" spotkają się z Wratislavią-Bio natomiast "Ragazzi" o pierwsze punkty w nowym sezonie powalczą z F.C. Nakacu.