24.06 godz. 20:15, Kuźniki, Sedzia: Marcin Niciński
2 : 4
( 0 : 3 )
Skład: Białecki, Tutak, Drabicki, Dzwonek, Jędra, Bembenek, Ziobrowski, Lewicki, Symanowicz, Kiełkowski
Skład: Świerczek, Świerk, Laśkiewicz, Jędras, Kasperek, Młynarczyk
2' Grzegorz Kiełkowski
3' Karol Symanowicz
19' Jacek Dzwonek
39' Grzegorz Kiełkowski
24' Rafał Świerczek
29' Mateusz Świerk
Zawodnik meczu: Grzegorz Kiełkowski (Grzesiek był bardzo aktywny przez całe spotkanie. Spotkanie zakończył zdobyciem dwóch bramek. Wyróżnić należy Jacka Dzwonka i całą drużynę White Stars, która grając w osłabieniu - do końca była w grze o ligowe punkty. )

Zaraz po Białych Panterach oglądać będziemy Białe Gwiazdy. Rywalem drużyny Mateusza Świerka będzie 3M. White Stars szans na mistrzostwo już nie ma, bowiem złoto powędrowało już w ręce Skleptechu, ma za to pewien awans i duże szanse na srebrne medale. Do osiągnięcia tego celu wystarcza im remis. Zespół Jacka Nosewicza nie jest jeszcze pewny utrzymania. Co prawda w strefie spadkowej w tej chwili się nie znajduje, jednak jeśli Ogrodomania wygra z Pivoszami, bądź White Panthers z Diabłami, 3M będzie musiał zdobyć komplet w meczu z White Stars żeby pozostać na zapleczu Superligi. Zdecydowanym faworytem będzie White Stars, od którego skuteczniejszą ofensywę i bardziej szczelną defensywę ma tylko mistrz tej edycji - Skleptech. Drużyna Jacka Nosewicza może jednak grać w piątek z "nożem na gardle" o być albo nie być w pierwszej lidze, a w takich meczach wszystko jest możliwe. Czy srebro trafi do White Stars? Czy 3M się utrzyma? Wszystko okaże się już dziś! White Stars rozpocznie mecz w pięciu, z kolei 3M chociaż posiada dobry skład, to jednak walczyć będzie musiał bez swoich liderów - Tomasza Bałagi, Pawła Wejmana i Jacka Nosewicza.

2' (1:0) - Grzegorz Kiełkowski strzałem przy słupku zaskakuje  Pawła Laśkiewicza.
3' (2:0) - Karol Symanowicz huknął z dystansu i piłka wpada do siatki niemalże w samo okienko.
6' Świerk sprzed pola karnego uderza - obok bramki.
8' Jacek Dzwonek staje oko w oko z Laśkiewiczem i uderza wprost w niego!
12' Na boisku melduje się spóźniony Mateusz Młynarczyk - White Stars gra już w sześciu.
14' Z przewrotki na bramkę uderza Grzegorz Kiełkowski, ale piłka po jego próbie przelatuje obok bramki.
15' Strzał Dawida Kasperka z dystansu przelatuje obok słupka.
17' Mateusz Świerk z rzutu wolnego wrzuca piłkę w pole karne, a ta przelatuje obok słupka.
19' (3:0) - Jędra w tempo zagrywa do Dzwonka, a ten wpisuje się na listę strzelców.
24' (3:1) - Rafał Świerczek zmiejsza dystans do rywala.
27' Młynarczyk z "czuba" strzela minimalnie obok słupka.
28' Kiełkowski w sytuacji sam na sam z bramkarzem - okazuje się gorszy od golkipera White Stars.
29' (3:2) - Świerk z wolnego strzela idealnie przy słupku i mamy już tylko jedną bramkę przewagi.
35' Po wrzutce Świerka udanie piłkę przed siebie piąstuje Białecki. Napór White Stars trwa!
39' (4:2) - Kiełkowski mija rywala i technicznym strzałem przy słupku pokonuje Laśkiewicza.
40' Koniec spotkania.

3M wykorzystało fakt, że rywal grał w bardzo okrojonym składzie i odniósł niezwykle cenną wygraną, która dała w ostatecznym rozrachunku - utrzymanie w pierwszej lidze. Zespół Mateusza Świerka zagrał ambitnie i przy odrobinie szczęścia - mógł nawet zapunktować. Ta sztuka się jednak nie udała i "Białe Gwiazdy" doznając porażki - kończą sezon na najniższym stopniu podium. Dla obu ekip był to ostatni mecz w sezonie wiosna 2016. Za wspólnie spędzone chwilę serdecznie dziękujemy i zachecamy do udziału w nastepnych edycjach ligi Wrocbal!