23.06 godz. 20:05, Kuźniki, Sedzia: Marcin Niciński
Skład: Girulski, Przybysławski, Chrzan, Kozaczuk, Sitek, Rojek, Rzepczyński, Kot, Dembowski
Skład: Jakiel, Rasel, Nadgrodkiewicz, Kahlert, Kokociński, Jastrzębski, Rabel, Węcławski, Hawryluk
16' Andrzej Rojek
33' Wojciech Sitek
4' Szymon Jastrzębski
22' Michał Rabel
39' Michał Rabel
Zawodnik meczu: Marek Kot (Gdyby nie jego świetna postawa KPO wygrałoby paroma trafieniami więcej. Goalkeeper "Czarnych" dwoił się i troił, lecz nie uchroniło to Pivoszy przed porażką.)

Obie drużyny mają jeszcze matematyczne szanse na pozostanie na zapleczu Superligii. Drużyna Roberta Jakiela traci punkt do pierwszej bezpiecznej lokaty, na której znajduje się obecnie 3M. Pivosze mają tyle samo punktów co KPO, jednak gorszy bilans bramkowy. Wiele zależeć będzie też od wyników meczów Auto Trucku z KEĄ i White Stars z 3M. Jak zakończy się wiosna dla KPO i Pivoszy? Czy na jesień obejrzymy oba zespoły w drugiej lidze, czy może którejś z ekip dopisze szczęście i zdobycie 13 punktów na koniec zmagań pozwoli pozostać na zapleczu Superligi? Jedno jest pewne - remis dla jednych i drugich oznacza spadek, więc spodziewać się możemy zaciętej potyczki!

2' Po obróceniu się z rywalem na plecach strzał oddaje Damian Kokociński i piłkę na rzut rożny odbija Marek Kot.
4' Uderzenie "piętką" Karola Węcławskiego z wielkim trudem odbiaja Kot, a po chwili ten sam gracz kiksuje.
4' GOL! (1-0) - Wynik spotkania precyzyjnym strzałem otwiera Szymon Jastrzębski.
6' Obok bramki przelatuje próba z dystansu Damiana Kokocińskiego.
8' Minimalnie chybiony strzał z ostego kąta Roberta Girulskiego i zabrakło naprawdę niewiele, abyśmy mieli remis.
10' Mało brakowało, aby prowadzenie podwyższyli "Niebiescy", lecz w dogodnej sytuacji akcji nie zamknął Jastrzębski.
12' Świetna interwencja Marka Kota po uderzeniu głową Michała Rabela.
14' Na rzut rożny próbę Rabela paruje goalkeeper Pivoszów.
15' Tylko na bocznej siatce zatrzymuje się groźne uderzenie zza pola karnego Daniela Kahlerta.
16' Wrzutka Roberta Jakiela wprost na głowę Szymona Jastrzębskiego, lecz pomocnik KPO oddaje niecelny strzał.
16' GOL! (1-1) - Po dograniu Krzysztofa Rzepczyńskiego obrońcę mija Andrzej Rojek i uderzeniem "z dużego" palca doprowadza do wyrównania.
18' Mocno, lecz niecelnie z pola karnego strzela Szymon Jastrzębski, a po chwili na słupku zatrzymuje się próba Marcina Dembowskiego.
22' GOL! (2-1) - Kontra KPO i po podaniu Szymona Jastrzębskiego futbolówkę do "pustaka" pakuje Michał Rabel.
24' Strzał głową Damiana Kokocińskiego trafia w poprzeczkę, a po chwili dobitkę Rabela piąstkuje Marek Kot.
26' W dogodnej sytuacji bardzo niecelnie uderza Szymon Jastrzębski.
28' Kontra KPO zmarnowana przez Michała Rabela, którego próba z dystansu okazuje się bardzo nieudana.
30' Na rzut rożny strzał Rzepczyńskiego przenosi Rafał Rasel.
32' Kolejna kapitalna interwencja Marka Kota, który nogami odbija uderzenie głową Damiana Kokocińskiego.
33' GOL! (2-2) - Podanie "z dużego" palca Andrzeja Rojka odnajduje w polu karnym Wojtka Sitka, a ten uderzeniem przy słupku doprowadza do wyrównania.
35' Dembowski zagrywa z rzutu rożnego do Rzepczyńskiego, a ten głową uderza niecelenie.
36' Z trudem próbę Girulskiego na rzut rożny paruje Rasel.
38' Z woleja obok bramki uderza Damian Kokociński.
38' Kontra KPO i tuż obok słupka przechodzi strzał z pierwszej piłki Łukasza Nadgrodkiewicza.
39' Fenomenalna interwencja Marka Kota, który nogami odbija strzał z najbliższej odległości Michała Rabela.
39' GOL! (3-2) - Zwycięstwo Ogrodomanii daje Michał Rabel, który wykorzystuje dogranie Nadgrodkiewicza i z najbliższej odległości pakuje futbolówkę do bramki.
40' Koniec spotkania.

Porażka oznacza, żę ekipa Marka Kota żegna się z pierwszą ligą, natomiast "być albo nie być" KPO zależne jest od wyniku jutrzejszej potyczki "Panter" z Diabłami. Jeśli ekipa "Czerwonych" ogra team Pawła Turka, wtedy w pierszej lidze pozostanie właśnie Ogrodomania. Dla obu ekip był to ostatni mecz w sezonie wiosna 2016. Za wspólnie spędzone chwilę serdecznie dziękujemy i zachęcamy do udziału w nastepnych edycjach ligi Wrocbal!

Zauważyłeś jakiś błąd w opisie lub statystykach? Napisz: t.pondel@wrocbal.