20.06 godz. 17:50, Kuźniki, Sedzia: Marcin Niciński
Skład: Szczurek, Gradowski, Szczurek, Głodek, Szczurek, Dębowski
Skład: Łapeta, Kubiszyn, Gosk, Biernacki, Banaś, Zajączkowski, Byczkowski, Grześków, Janiak, Sobczyk
14' Adam Łapeta
17' Adrian Sobczyk
24' Bartosz Gosk
27' Grzegorz Byczkowski
31' Adam Łapeta
34' Bartosz Gosk
39' Dariusz Kubiszyn
Zawodnik meczu: Adam Łapeta (Najjaśniejsza postać w szeregach zwycięzców. Adam był nie do zatrzymania dla obrońców rywala i zakończył spotkanie z dwiema bramkami i dwiema asystami na koncie)

Spotkanie lidera z ostatnią drużyną w tabeli pierwszej ligi. Niepokonany jak dotychczas Skleptech podejmie Geostandard, który jak dotąd nie zaznał smaku zwycięstwa. Ekipa Bartosza Goska już dawno zapewniła sobie awans do Superligi z kolei w przypadku Geostandardu już od jakiegoś czasu było wiadomo iż nie uniknie degradacji do 2 ligi. Wobec takiej sytuacji i dotychczasowych rezultatów uzyskiwanych przez oba zespoły każdy inny wynik niż zwycięstwo Skleptechu trzeba będzie traktować w kategorii dużej niespodzianki.

1' Na boisko dotarło tylko sześciu zawodników Geostandardu w związku z tym ekipa Mariusza Szczurka przez całe spotkanie bedzie musiała grać w osłabieniu. Dodatkowo miejsce pomiedzy słupkami zajmuje nominalny obrońca Tomasz Głodek.
2' Uderzenie Zajaczkowskiego po którym piłka odbija się od poprzezczki i wychodzi poza boisko.
5' Głodek odbija piłkę po mocnym strzale Kubiszyna.
8' Głodek wybija piłkę na rzut rożny po płaskim strzale Łapety z dystansu.
10' Skleptech praktycznie nie schodzi z połowy przeciwnika jednak jak na razie nie potrafi udokumentować swojej przewagi zdobyciem bramki.
14' GOL! (1:0) - Adam Łapeta precyzyjnym strzałem z linii pola karnego otwiera wynik spotkania.
17' GOL! (2:0) - Adrian Sobczyk w sytuacji sam na sam mija goalkeepera rywali i umieszcza futbolówkę w pustej bramce.
19' Biernacki w dobrej sytucji uderza obok bramki.
20' Jedna z nielicznych akcji Geostandardu. Gradowski wygrał pojedynek z Zajączkowskim jednak jego strzał przeleciał ponad poprzeczką.
22' Płaskie uderzenie Dębowskiego o centymetry mija dalszy słupek bramki strzeżonej przez Banasia.
24' GOL! (3:0) - Łapeta przejmuje piłkę na środku boiska i zagrywa do Bartosza Goska, który nie ma problemów ze zdobyciem bramki.
25' Biernacki w sytuacji sam na sam trafia w słupek!
27' GOL! (4:0) - Grzegorz Byczkowski wykorzystuje podanie Kubiszyna i zdobywa kolejną bramkę dla Skleptechu.
31' GOL! (5:0) - Adam Łapeta powiększa prowadzenie Skleptechu precyzyjnie uderzając z linii pola karnego.
34' GOL! (6:0) - Bartosz Gosk po podaniu Łapety umieszcza futbolówkę w pustej bramce.
35' Banaś na raty łapie piłkę po strzale Dębowskiego.
39' GOL! (7:0) - Po podaniu Zajączkowskiego w pole karne Dariusz Kubiszyn spokojnie przyjmuje piłkę i umieszcza ją w bramce.

Pewne zwycięstwo Skleptechu, który tym samym potwierdził swoją dominację w obecnym sezonie 1 ligi. Obydwu zespołom dziękujemy za emocję, których dostarczali nam w kończących sie rozgrywkach a ekipie Bartosza Goska gratulujemy awansu do Superligi!

autor: Marcin Milczanowski