14.06 godz. 20:05, Kuźniki, Sedzia: Marcin Niciński
0 : 1
( 0 : 0 )
Skład: Jakiel, Rasel, Nadgrodkiewicz, Kahlert, Kokociński, Jastrzębski, Sikora, Węcławski, Hawryluk
Skład: Pastuszek, Schroeder, Pastuszek, Kadyło, Wójcik, Luchowski, Szczepański
35' Damian Kokociński
Zawodnik meczu: Damian Kokociński (Autor gola na wagę trzech punktów (a może i nawet sześciu jeśli uda się KPO utrzymać w lidze). Na wyróżnienie zasługują również obaj bramkarze.)

Ostatnio z ligowego podium spadły Diabły, które uległy wysoko - 0:4 - Skleptechowi. Teraz zespół Dariusza Pastuszka ma zamiar powrócić na swoje dawne miejsce, a do tego jest niezbędna wygrana z Ogrodomanią. Ogrodomanią, która znajduje się w strefie spadkowej i potrzebuje punktów niczym tlenu, aby się w pierwszej lidze utrzymać. Przy pomyślnych wiatrach wygrana teamu Roberta Jakiela da wyjście ze strefy spadkowej, ale trzeba pamiętać, że "czerwoni" posiadają na tyle jakości, że KPO musiałoby wznieść się na wyżyny swoich umiejętności, aby ich zaskoczyć. Czy defensywa dowodzona przez Rafała Resela znajdzie sposób na zatrzymanie ofensywnego tercetu przeciwników - Mirosława Motykę, Bartłomieja Matyję i Jarosława Wójcika?

1' - Atak Ogrodomanii, Kokociński trafia jednak wprost w bramkarza Diabłów.
6' - Uderzenie Krzysztofa Kadyło, interwencja Rafała Rasela i rzut rożny dla Diabłów.
8' - Dobra okazja Damiana Kokocińskiego, futbolówka jednak wędruje nad bramką.
8' - Uderzenie z linii pola karnego Jarosława Wójcika, Rasel broni i znów jedynie korner dla ekipy Dariusza Pastuszka.
12' - Bardzo ładne uderzenie z woleja w wykonaniu Dariusza Pastuszka i świetna interwencja Rasela przekłada się na pochwały i dla jednego i dla drugiego ("Dobre Daro, dobre!"; "Brawo Rafał, zajeb...!') oraz na rzut rożny dla Diabłów. Po dośrodkowaniu piłki z narożnika boiska strzał oddaje Maciej Luchowski, a kolejną dobrą interwencją popisuje się Rasel, co skutkuje jeszcze jednym rzutem rożnym dla Diabłów.
16' - Strzał Szymona Jastrzębskiego z 17. metra po ziemi, Rafał Szczepański skutecznie interweniuje nogami.
24' - Spore zamieszanie w polu karnym Ogrodomanii. Piłkę z linii wybija Daniel Kahlert, co spotyka się z komentarzem z trybun - "To nie mogło nie wejść!". No cóż, jednak mogło nie wejść, nadal mamy 0:0.
30' - Strzał Kahlerta zostaje zablokowany, poprawka natomiast zostaje zatrzymana przez Rafała Szczepańskiego.
32' - Zabawa w klepkę w polu karnym Marcina Pastuszka i Jarosława Wójcika kończy się strzałem Pastuszka i dobitką Wójcika, po której piłka trafia w słupek.
33' - Strzał z lewej strony Mateusza Sikory, który chciał uderzyć po długim, jednak nie za bardzo skora do współpracy futbolówka zamiast wpaść do siatki powędrowała obok słupka.
35' - GOL! 0:1 Z Sikorą piłka współpracować nie chciała, co innego z Kokocińskim! Mocne uderzenie z 16. metra w wykonaniu napastnika KPO, lekko mylący golkipera Diabłów rykoszet po odbiciu się od pleców Dariusza Pastuszka i na pięć minut przed końcem na prowadzenie wychodzi zespół Roberta Jakiela!
38' - Ładny strzał Jakiela z pola karnego i skuteczna interwencja Szczepańskiego.
38' - Strzał z gatunku "strącających gołębie", bądź też "mordujących nietoperze na Kuźnikach" w wykonaniu Krzysztofa Kadyło.

Wyrównane spotkanie, z akcjami w obie strony i dobrą grą obu golkiperów. Jedno kluczowe trafienie przekłada się na trzy niezwykle cenne punkty dla KP Ogrodomanii, która nadal zachowuje szansę na utrzymanie. Diabły znajdują się w dalszym ciągu poza podium i o awansie do Superligi, bądź jego braku zadecyduje ostatnia kolejka, w której team Dariusza Pastuszka podejmie White Panthers. Ostatnim rywalem KPO tej wiosny będzie zespół Pivoszy.