10.06 godz. 21:00, Kuźniki, Sedzia: Marcin Niciński
( 2 : 0 )
Skład: Pastuszek, Schroeder, Houdail, Pastuszek, Kadyło, Motyka, Wójcik, Strzelczyk, Szczepański
Skład: Łapeta, Kubiszyn, Gosk, Biernacki, Banaś, Zajączkowski, Byczkowski, Janiak, Sobczyk
6' Dariusz Kubiszyn
12' Dariusz Kubiszyn
25' Dariusz Kubiszyn
27' Adrian Sobczyk
Zawodnik meczu: Dariusz Kubiszyn (Bardzo dobre zawody napastnika Skleptechu, który niemal w pojedynkę rozprawił się z Diabłami. Kubiszyn miał udział przy trzech trafieniach swojej ekipy - jedna asysta i dwie bramki.)

Przysłowiowy mecz za sześć punktów, którego wynik być może zaważy o mistrzostwie. Zmierzą się ze sobą lider - Skleptech i czwarte (jedno spotkanie mniej niż druga i trzecia ekipa) w tabeli Diabły. "Elektryczni" mogą się poszczycić najszczelniejszą defensywą w całej pierwszej lidze (zaledwie cztery gole stracone!), ich rywal - najskuteczniejszą ofensywą (z 27 bramkami strzelonymi). Skleptech posiada w swoich szeregach lidera klasyfikacji strzelców - Dariusza Kubiszyna, a do tego Filipa Janiaka i Adama Łapetę. Ofensywne trio "Elektrycznych" strzeliło razem 19 goli, tyle samo co równie bramkostrzelny tercet z Diabłów - Bartłomiej Matyja, Jarosław Wójcik i Mirosław Motyka. Szykuje się nam więc arcyciekawy pojedynek snajperski. Wygrana dla Skleptechu oznaczałaby odskoczenie od drugiego Żaru na 6 punktów, a więc równoznaczna byłaby z mistrzostwem. Trzy punkty dla ekipy Dariusza Pastuszka zbliżyłyby jego zespół do lidera na jeden punkt i sprawa złota byłaby jeszcze otwarta. Czy Dariusz Kubiszyn będzie mógł otworzyć szampana z kolegami już dzisiaj wieczorem? Czy może to zespół Diabłów namiesza na szczycie tabeli i będzie kazał nam czekać jeszcze na ostateczne rozstrzygnięcia do kolejnego tygodnia? Tego na chwilę obecną nie wiemy, wiemy za to tyle, że tego spotkania nie można przegapić!

2' Uderzenie głową Kubiszyna pewnie broni Rafał Szczepański.
3' Goalkeeper Skleptechu wybija piłkę, ta trafia w plecy...Byczkowskiego i mamy rzut rożny dla "Diabłów".
5' Nad bramką przelatuje uderzenie z dystansu Adama Łapety.
6' GOL! (1-0) - "Zakręcił" obrońcą Dariusz Kubiszyn, poczym zdecydował się na zagranie futbolówki w pole karne, a ta wpada w krótki róg bramki strzeżonej przez Szczepańskiego. Duży udział przy tym trafieniu miał Adam Łapeta, który balansem ciała kompletnie zmylił goalkeepera Diabłów.
8' Z rzutu wolnego obok bramki uderza Mirosław Motyka.
10' Janiak do Łapety, ten uderza z "fałsza", lecz minimalnie chybił.
11' Bardzo niecelnie z woleja strzela Kubiszyn i mamy aut bramkowy dla Diabłów.
12' GOL (2-0) - Wślizgiem futbolówkę obrońcy odbiera Dariusz Kubiszyn, a następnie oddaje mocny strzał, który zatrzymuje się w siatce!
14' Jesteśmy świadkami bardzo otwartego spotkania, zarówno jedni i drudzy atakują, lecz jak narazie skuteczniej robi to ekipa Skleptechu.
16' Uderzenie głową Adriana Sobczyka pewnie chwyta goalkeeper Diabłów.
18' Z "dużego palca" wprost w Mariusza Banasia trafia Mirosław Motyka.
22' W dogodnej sytuacji w boczną siatkę uderza Dariusz Kubiszyn.
24' Indywidualna akcja Janiaka kończy się strzałem, który nogą odbija Szczepański.
25' Mocna próba zza pola karnego Adama Łapety po rękach bramkarza wychodzi na rzut rożny.
25' GOL! (3-0) - Hattricka kompletuje Dariusz Kubiszyn, którego uderzenie odbija się od poprzeczki i futbolówka wpada do bramki!
27' Na uderzenie z woleja decyduje się Dariusz Pastuszek, lecz ta próba okazuje się bardzo niecelna...
27' GOL! (4-0) - Dogranie Kubiszyna trafia do Adriana Sobczyka, który strzałem zza pola karnego pokonuje Rafała Szczepańskiego.
29' Po dograniu Kubiszyna źle w piłkę trafia Byczkowski i ten strzał z dziecinną łatwością broni Szczepański.
31' Bardzo nieudana próba z dystansu Dariusza Kubiszyna i piłka ląduje pod Kuźnicką szkołą.
33' Piękna "ruleta" Filipa Janika, lecz po niej strzał zbyt słaby, aby zaskoczyć Rafała Szczepańskiego.
34' Przekombinowali teraz gracze Skleptechu, którzy będąc dwóch na jednego bramkarza, po serii podań między Sobczykiem, a Łapetą trafili w leżącego goalkeepera Diabłów.
36' Kolejna ładna akcja Skleptechu, lecz teraz z pola karnego fatalnie przestrzela Janiak.
38' W starciu sam na sam z bramkarzem, nogi Szczepańskiego obija Piotr Biernacki i mamy rzut rożny dla "Czerwonych".
39' Z rzutu rożnego wprost na głowę Jarosława Wójcika zagrywa Dariusz Pastuszek, lecz uderzenie napastnika Diabłów okazuje się minimalnie chybione.
40' Koniec spotkania. Skleptech mistrzem pierwszej ligi!

Idealnym podsumowaniem tej jednostronnej potyczki są słowa goalkeepera Diabłów, który po końcowym gwizdku stwierdził: "dzisiejszego wieczoru nie mieliśmy żadnych argumentów, aby nawiązać z nimi równorzędną walkę!". Ekipa Bartosza Goska przez całe spotkanie dominowała nad swoim rywalem, systematycznie powiększając prowadzenie. Kubiszyn i spółka za sprawą tego triumfu zapewniają sobie złote medale i awans do Superligi. Kolejnym rywalem świeżo upieczonego mistrza pierwszej ligi będą FC Pivosze, natomiast walczący o medale Diabły stoczą bój z niepewną utrzymania KP Ogrodomania.