08.06 godz. 20:15, Kuźniki, Sedzia: Damian Pasternak
( 1 : 2 )
Skład: Pilik, Siewierski, Beksiński, Świerczek, Świerk, Laśkiewicz, Jędras, Kasperek, Szydłowski
Skład: Mor, Turek, Grzywa, Szymański, Sołtysiak, Golonka, Kolański, Kmiecik
18' Mateusz Świerk
19' Łukasz Beksiński
40' Mateusz Świerk
7' Wojciech Sołtysiak
Zawodnik meczu: Mateusz Świerk (Najaktywniejszy gracz w tym spotkaniu. Zdobywca 2 bramek dla swojego zespołu, kreował sytuacje dla swojej drużyny w ofensywie, a swoimi zagraniami i strzałami nękał defensywę przeciwników.)

Naprzeciw siebie staną drużyny White Panthers i White Stars. Oba zespoły łączy "White" w nazwie, dzieli za trochę więcej, bo aż osiem punktów i pięć miejsc w tabeli. Białe Gwiazdy po wygraniu drugiej ligi w swoim debiutanckim sezonie teraz też mierzą wysoko. Czwarta lokata i zaledwie trzy punkty straty do trzeciego Żaru Tropików dają duże nadzieje na awans, zwłaszcza w obliczu bezpośredniej konfrontacji obu teamów w tygodniu numer jedenaście. Dla "Panter" też nie będzie to mecz "o pietruszkę" - jeśli zespół Pawła Turka chce pozostać na zapleczu Superligi musi zacząć punktować, bo jeśli na koniec czerwca będzie dalej na dziewiątej lokacie to będzie musiał pożegnać się z pierwszą ligą. Kto będzie bliżej zrealizowania swoich celów dowiemy się już za chwilę!

3' Dobra pierwsza interwencja golkipera White Stars Pawła Laśkiewicza który przenoci piłkę po strzale nad poprzeczką.
4' Złe podanie Michała Pilika w pole karne przeciwników w szybkim ataku i od bramki rozpocznie golkiper Wiktor Grzywa.
5' Piłkę w środku boisku traci Marcin Jędras lecz piłkarze White Panters tego błędu nie wykorzustują i również tracą piłkę w środkowej strefie boiska.
7' GOL! 1:0 Piłkę w siatce umieszcza Wojciech Sołtysiak po strzale zza pola karnego!
8' Dośrodkowanie Łukasza Beksińskiego zablokowane przez obronę White Panters.
10' Mocne uderzenie z rzutu wolnego Piotra Szymańskiego i mamy rzut rożny dla White Panters po lekkiej ocierce piłki o mur ustawiony z graczy White Stars.
12' Rafał Świerczek wpada w pole karne rywali lecz jego podanie zostaje zablowane przez obrońców.
14' W kontrataku gracze White Stars, piłkę na prawym skrzydle otrzymuje Mateusz Świerk który podaje wzdłuż pola karnego do Damiana Siewierskiego lecz bramkacz dobrze czyta grę i łapie spokojnie futbolówkę!
16' Piłkę przed polem karnym otrzymuje Paweł Kmiecik który decyduje się na mocne uderzenie i gdyby nie dobre zablokowanie piłki przez Michała Pilika zapewne piłka wylądowałaby w siatce!
17' Strzał Rafała Świerczka spokojnie łapie bramkarz White Panters.
18' GOL! 1:1 Mateusz Świerk strzałem zza pola karnego doprowadza do wyrównania!
19' GOL! 1:2 Piłkę w polu karnym otrzymuje Łukasz Beksiński który strzałem po długim rogu pokonuje bramkarza!
21' Piłkę w polu karnym otrzymuje Damian Siewierski który decyduje się na strzał bez zastanowienia lecz doskonale to uderzenie blokuje Krzysztof Golonka.
23' Uderzenie zza pola karnego w wykonaniu Mariusza Kasperka lecz golkiper Wiktor Grzywa bez problemów łapie futbolówkę w rękawice.
25' Szydłowski podaje do Pilika i czujna obrona White Panters wybija piłkę poza pole gry.
27' Damian Siewierski dośrodkowuje w pole karne przeciwników lecz żaden z jego współpartnerów nie przejmuje piłki.
30' Z dalszej odległości szczęścia próbował Michał Pilik lecz i tym razem spokojnie golkiper Wiktor Grzywa łapie futbolówkę.
32' Damian Siewierski podaje z wrzutu z autu do Rafała Świerczka będącego przed polem karnym i popularny "mały" oddaje mocne uderzenie lecz obrońca dobrze bolkuje piłkę.
35' Podanie z rzutu wolnego Krzysztora Mora do Wojciecha Sołtysiaka, a piłka po uderzeniu Wojtka minimalnie przeleciała tuż obok prawego słupka bramki White Stars!
37' W słupek trafa Krzysztof Mor po strzale głową!
40' GOL! 1:3 W sytuacji 2 na 1 obrońcę piłke otrzymuje Mateusz Świerk i spokojnie posyła piłkę do siatki!

W piłce nożnej wygrywa ten kto strzela więcej bramek, a dziś więcej goli zdobyli gracze White Stars! Gracze Mateusza Świerka wykazali się większym doświadczeniem i przede wszystkim skutecznością, a to pozwoliło zgarnąć im 3 punkty. W następnym meczu gracze White Stars zmierzą się z Żarem Tropików, a piłkarze White Panters zagrają z 3M.

autor: Marcin Niciński