07.06 godz. 18:35, Kuźniki, Sedzia: Andrzej Janikowski
Skład: Szczurek, Gradowski, Szczurek, Mońko, Szczurek, Gawron, Nowak, Loba, Dębowski
Skład: Guźniczak, Janik, Serwatka, Dobosz, Gul, Pikul, Sienkiewicz, Wyszomierski
30' Damian Serwatka
33' Kamil Pikul
37' Marcin Janik
Zawodnik meczu: Kamil Pikul (Kamil był dzisiaj zaporą nie do przejścia w defensywie, a także często podłączał się do ofensywy. Efekt końcowy - gol i asysta. Wyróżnić należy również Zbigniewa Guźniczaka. )

Wśród pierwszoligowców jako pierwsi na murawę boiska przy ul. Sarbinowskiej wybiegną zawodnicy Moico i Geostandardu. Grająca w kratkę ekipa Pawła Dobosza znajduje się w środku stawki, na siódmej pozycji, jednak spokojna o utrzymanie być jeszcze nie może, bo przewaga nad strefą spadkową wynosi zaledwie jeden punkt. Dla Geostandardu każdy punkt jest w tej chwili na wagę złota, dwa oczka które do tej pory zgromadziła na swoim koncie ostatnia w tabeli drużyna Mariusza Szczurka dużych szans na pozostanie na zapleczu Superligi nie daje. Jeśli Geostandard chce pozostać w pierwszej lidze musi wygrać z Moico, w przypadku porażki straty mogłyby się okazać nie do odrobienia w ostatnich dwóch kolejkach. Czy Mariusz Szczurek i jego koledzy podołają wyzwaniu? Czy może Moico podobnie jak przed rokiem okaże się lepsze i to zespół Pawła Dobosza będzie się cieszyć z punktów po 40 minutach gry? Wszystkiego dowiemy się już we wtorek.

3' Uderzenie Marcina Dębowskiego z woleja ląduje na słupku bramki Moico.
3' Po chwili dobitka Piotra Szczurka przelatuje obok bramki.
4' Marcin Janik przegrywa pojedynek jeden na jeden z Danielem Lobą.
7' Mateusz Sienkiewicz z lewego skrzydła wrzuca piłkę w pole karne i tam odnajduje się Janik, który oddaje strzał z główki, który Loba przenosi nad poprzeczką!
9' Gradowski zagrywa piłkę za plecy obrońców do P.Szczurka, a ten z główki strzela - Zbigniew Guźniczak odbija piłkę przed siebie. Po chwili dochodzi do dobitki i po czym futbolówka przelatuje nad poprzeczką.
11' Uderzenie Janika, rykoszet od Damiana Serwatki i szczęśliwie interweniuje Loba, na raty łapiąc piłkę.
12' Marek Gawron z dystansu - Guźniczak odbija piłkę przed siebie.
15' Płasko Gradowski i z trudem Guźniczak przenosi futbolówkę spoza światła bramki. Mamy rzut rożny.
22' Gradowski z bliska uderza wprost w koszyczek bramkarzowi.
30' (1:0) - Wyszomirski płasko sprzed pola karnego strzela i Loba nogami odbija piłkę. Robi to na tyle niefortunnie, że w porę do piłki dobiega Damian Serwatka i strzałem przy słupku pakuje piłkę do siatki.
33' (2:0) - Pikul podwyższa prowadzenie swojej drużyny.
35' Gawron staje oko w oko z Guźniczakiem i przegrywa pojedynek z bramkarzem. Po chwili w identycznej sytuacji staje Sienkiewicz i górą jest Loba!
37' (3:0) - Janik precyzyjnym strzałem przy słupku zaskakuje Lobę.
39' W dogodnej sytuacji, mając przed sobą tylko pustą bramkę, w słupek uderza Gawron!

Do trzydziestej minuty tego starcia - mówiąc językiem potocznym - "wiało nudą". Co prawda lepiej poczynali sobie na boisku gracze Geostandardu, ale razili ogromną nieskutecznością. To się zemściło w ostatnich dziesięciu minutach, w których Moico zaatakowało i strzelając trzy gole zainkasowało ważną wygraną. Tym samym ekipa Pawła Dobosza oddaliła się od strefy spadkowej i raczej zakończy sezon w środku tabeli. Z ligą praktycznie żegnają się bracia Szczurkowie i spółka, którym do wywalczenia ligowego bytu potrzebny jest - cud!  Następne pary meczowe obu ekip to FC Pivosze - Moico oraz Geostandard - Auto Truck.