01.06 godz. 18:40, Kuźniki, Sedzia: Andrzej Malec
Skład: Goguł, Skiba, Truchan, Curlej, Garcarek, Dębik, Olejnik, Krawczyk, Węckowski, Pawłowski, Woźniak, Terlecki, Łutczak
Skład: Król, Szczurek, Gradowski, Mońko, Nowak, Dębowski, Ponikowski, Wąsik
5' Marcin Woźniak
26' Konrad Nowak
Zawodnik meczu: Wojciech Gradowski (Gdyby nie Wojciech jego drużyna schodziłaby pokonana z boiska. Wojciech bronił uderzenia z każdej pozycji, wygrywał pojedynki ''sam na sam'' z napastnikami i również dopisywało mu szczęście przy interwencjach po strzałach z dalszych odległości.)

Łatwej przeprawy nie będzie miał ostatni w pierwszej lidze zespół Geostandardu. Mariusz Szczurek i spółka podejmą czwartą w tabeli drużynę KEA FC. Do końca rozgrywek pozostały cztery kolejki, czyli teoretycznie 12 punktów jest jeszcze do zdobycia. Strata do pierwszej bezpiecznej lokaty w przypadku Geostandardu wynosi połowę z tego, więc o utrzymanie na zapleczu Superligi będzie niezwykle ciężko. KEA potrzebuje punktów równie mocno, bo celem jest awans, a czwarte miejsce na koniec sezonu byłoby najbardziej pechowe. Czy Łukasz Gogół zdoła zatrzymać najlepszą (na równi z White Stars i Diabłami) ofensywę pierwszej ligi i pojawi się cień szansy na utrzymanie? A może będziemy świadkami kolejnych bramek Frąszczaka, Pawłowskiego i Goguła i KEA ponownie wskoczy do najlepszej trójki? Odpowiedź już za moment!

2’ Już na samym początku meczu wykazać się musiał golkiper Wojciech Gradowski który zbija piłkę na rzut rożny po groźnym uderzeniu w krótki róg jego bramki.
3’ Strzał zza pola karnego autorstwa Marcina Truchana dobrze blokuje obrońca Konrad Nowak.
5’ GOL! 0:1 Atomowe uderzenie Marcina Woźniaka zza pola karnego! Piłka po uderzeniu odbija się od słupka i wpada do bramki!
7’ Dobrze w defensywie interweniuje Mirosław Wąsik który głową oddala zagrożenie z własnego pola karnego.
8’ Uderzenie z połowy boiska Michała Goguła i z wielkimi problemami nogą na rzut rożny futbolówkę zbija golkiper Geostandard Wrocław Wojciech Gradowski.
10’ Znów Michał Goguł oddaje strzał z dalszej odległości lecz tym razem piłka przelatuje daleko obok bramki rywali.
11’ Dobre uderzenie Marcina Woźnika który oddał uderzenie zza pola karnego i znów dobrze broni golkiper Wojciech Gradowski.
13’ Do trzech razy sztuka. Michał Goguł otrzymuje podanie z boku boiska, przyjmuje piłkę i oddaje strzał na bramkę lecz jak na razie nie może znaleźć recepty na pokonanie golkipera.
15’ Z boku pola karnego wpada Norbert Curlej lecz dobrze kąt skraca bramkarz i zbija uderzenie na rzut rożny.
17’ W poprzeczkę trafia Marcin Woźniak po strzale głową!
19’ Dobrze głową ze swojego pola karnego piłkę wybija Mirosław Wąsik i od wrzutu z autu rozpoczną grę gracze KEA FC.
21’ Kontuzji tuż przed końcem pierwszej połowy urazu nabawił się Mariusz Szczurek i niestety zawodnik z powodu kontuzji nie pojawi się już na boisku.
22’ Piłkę przed siebie zbija golkiper Wojciech Gradowski po mocnym strzale z pola karnego.
23’ Jedna z lepszych akcji Geostandard Wrocław, Kamil Mońko podaje z prawego skrzydła do będącego w polu karnym niepilnowanego Konrada Nowaka który oddaje niecelny strzał z pierwszej piłki!
25’ Bardzo niecelne uderzenie Łukasza Króla z rzutu wolnego i od bramki rozpocznie golkiper Dawid Dębik.
26’ GOL! 1:1 Złe podanie Marcina Truchana w strefie obronnej, piłka w posiadaniu Łukasza Króla który podaje prostopadle do Konrada Nowaka który podbija piłkę nad wychodzącym bramkarzem i główką umieszcza piłkę w pustej już bramce!
28’ Marcin Woźniak trafia w słupek po podaniu z rzutu rożnego!
30’ Teraz Marcin Truchan trafia w słupek bramki po strzale zza pola karnego!
31’ Centra w pole karne Geostandard Wrocław w wykonaniu Marcina Truchana i dobrze na przedpolu swojej bramki interweniuje golkiper Wojciech Gradowski.
33’ Łukasz Król oddaje strzał z prawego skrzydła i dobrze blokuje to uderzenie Piotr Garcarek.
34’ Kolejna dobra interwencja bramkarza, Wojciech wyciąga się jak sprężyna i paruje uderzenie na rzut rożny lecące w jego długi róg bramki.
36’ Wojciech Gradowski odbija piłkę w boczną strefę boiska po uderzeniu z pola karnego!
37’ KEA FC w natarciu, a zawodnicy Geostandard Wrocław liczą na szybkie i skuteczne kontry.
38’ Michał Goguł oddaje strzał z dalszej odległości lecz to uderzenie zostało zablokowane.

Bardzo interesujące widowisko. KEA FC zremisowała praktycznie wygrany mecz z ostatnim zespołem ligi i ich marzenia o zdobyciu pierwszego miejsca w lidze daleko się oddaliły. Warto wspomnieć że gdyby nie golkiper Geostandard Wrocław to zawodnicy Piotra Garcarka spokojnie wygraliby ten pojedynek lecz Wojciech Gradowski wyśmienicie spisywał się na linii bramowej! W kolejnym meczu KEA FC zagra z Żarem Tropików, a piłkarze Geostandard Wrocław zagrają z Moico!

autor: Marcin Niciński