23.05 godz. 20:05, Kuźniki, Sedzia: Andrzej Janikowski
0 : 0
( 0 : 0 )
Skład: Pilik, Siewierski, Beksiński, Świerczek, Laśkiewicz, Jędras, Kanak
Skład: Janik, Serwatka, Gul, Pikul, Sienkiewicz, Wyszomierski, Sienkiewicz, Procyszyn, Michalak
27' Mateusz Sienkiewicz
Zawodnik meczu: Kamil Michalak (Zaliczył udany debiut w ekipie Moico. Zwycięsko wychodził z pojedynków sam na sam z rywalami, wybronił kilka groźnych strzałów będąc pewnym punktem swojej drużyny)

Niepewne utrzymania jest Moico, które tylko i wyłącznie dzięki lepszemu bilansowi bramek nie znajduje się w strefie spadkowej. Gracze Pawła Dobosza w trzech ostatnich meczach ugrali zaledwie jeden punkt i stracili aż 12 bramek. Teraz grając z ambitnym beniaminkiem - White Stars - również o punkty łatwo nie będzie. "Białe Gwiazdy" ostatnio jako pierwsze w sezonie - znalazły sposób na zatrzymanie liderującego Skleptechu, a poza tym posiadają w swoich szeregach wielu znakomitych zawodników, którzy mogą przesądzić o losach każdego spotkania. Są to m.in Rafał Świerczek, Damian Siewierski czy też Mateusz Świerk. Czy któryś z nich powiedzie swoją drużynę do cennej wygranej, która pozwoliłaby włączyć się do walki o awans? Czy może z trzech punktów tak bardzo potrzebnych do utrzymania cieszyć się będa gracze Moico? Przekonamy się o tym za około 45 minut!

2’ Po zagraniu Jędrasa Świerczek próbował uderzać przewrotką jednak nie trafił w piłkę.
4’ Siewierski w doskonałej sytuacji przegrywa pojedynek sam na sam z Michalakiem!
5’ Po mocnym zagraniu w pole karne kilku centymetrów zabraklo Świerczkowi żeby zamknąć akcję i umieścić piłke w bramce.
6, Mateusz Sienkiewicz odnalazł się w polu karnym i oddał strzał, który zatrzymał sie na słupku bramki strzezonej przez Laśkiewicza!
9’ Siewierski urwał się lewa stroną, wpadł w pole karne i oddał płaski strzał, który Michalak obronił nogami.
13’ Płaski strzal Janika zza pola karnego po którym piłka odbija się od jednego następnie od drugiego słupka i wraca w pole!
19’ Dośrodkowanie Mateusza Sienkiewicza wprost na głowę swojego brata Miłosza po strzale którego piłka trafia w poprzeczkę! Ależ pech zawodników Moico!
24' Mocne uderzenie Świerczka po którym Michalak paruje futbolówkę na rzut rożny.
27’ Żólta kartka dla Mateusza Sienkiewicza za atak bez piłki w nogi przeciwnika.
28’ Michalak wygrywa pojedynek sam na sam z Procyszynem.
30’ Moico wychodzi z kontrą 3 na 1 jednak złe przyjęcie piłki przez Serwatkę sprawia, że znakomita szansa na zdobycie bramki zostaje zmarnowana.
33' Indywidualna akcja Janika zakończona minimalnie niecelnym strzałem.
35’ Laśkiewicz wygrywa pojedynek sam na sam z Miłoszem Sienkiewiczem.

Bardzo wyrównane spotkanie o czym może świadczyć końcowy rezultat. Obie ekipy miały swoje szanse na zdobycie bramek jednak bardzo dobrze spisywali się obydwaj bramkarze a w kilku sytuacjach piłka zamiast do siatki trafiała w słupki i poprzeczkę. W następnej kolejce Moico spotka się z Pivoszami natomiast White Stars o punkty powalczy z Ogrodomanią.

autor: Marcin Milczanowski