23.05 godz. 19:20, Kuźniki, Sedzia: Andrzej Janikowski
2 : 1
( 2 : 1 )
Skład: Mor, Bednarski, Turek, Grzywa, Szymański, Sołtysiak, Golonka, Kmiecik
Skład: Pieńkowski, Onufrowicz, Sadowski, Romejko, Górski, Hanc, Szymański
19' Wojciech Sołtysiak
2' Krzysztof Hanc
4' Błażej Sadowski
Zawodnik meczu: Robert Szymański ( Obronił kilka groźnych strzałów, zwycięsko wychodził z pojedynków sam na sam z rywalami czym walnie przyczynił sie do zdobycia przez jego druzynę niezwykle cennych trzech punktów)

Spotkanie drużyn walczących o pozostanie na zapleczu Superligi. Obie ekipy znajdują się aktualnie w strefie spadkowej zajmując odpowiednio jedenaste i dziewiąte miejsce. W ligowej tabeli dzieli ich różnica czterech oczek i w razie wygranej teamu Zbigniewa Krowickiego zrobiłaby on ogromny krok w kierunku pozostania w lidze. Niestety jednych i drugich ostatnimi czasy prześladują kłopoty kadrowe, ale jeżeli chce się grać w pierwszej lidze również jesienią - trzeba je przezwyciężyć i zrobić wszystko, aby wygrać. Czy "Pantery" zdołają odeprzeć ataki najgorszej ofensywy w lidze (AT strzeliło dotychczas tylko pięć bramek) i wydostaną się ze strefy spadkowej? Czy raczej zapunktują Filip Borysewicz i jego koledzy i sytuacja w lidze zrobi nam się jeszcze bardziej ciekawsza? Odpowiedzi na te pytania poznamy już niedługo.

1’ W bramce Auto Trucku oglądać dziś będziemy nominalnego obrońcę Roberta Szymańskiego
2’ GOL! (0:1)  -Krzysztof Hanc pokonuje Grzywę płaskim strzałem z 12 metrów.
4’ GOL! (0:2) – Fatalny błąd Grzywy, który skutkuje utratą drugiej bramki. Goalkeeper White Panthers zbyt długo zwlekał z wybiciem piłki a gdy już to uczynił ta trafiła w nogę  Błażeja Sadowskiego i  wpadła do bramki.
5’ Turek przegrywa pojedynek sam na sam z Szymańskim.
7’ Po zagraniu Bednarskiego w pole karne Turek decyduje się na strzał z powietrza po którym dobrze interweniuje Szymański.
10’ Piotr Szymański faulowany na 12 metrze. Do wykonania rzutu wolnego podchodzi Mor i mocno uderza jednak Robert Szymański odbija piłkę nogami.
11’ Mor po zagraniu Szymańskiego staje przed szansą na zdobycie bramki jednak będąc w znakomitej sytuacji źle przyjmuje piłkę będąc nieatakowanym przez żadnego z rywali.
15’ White Panthers od kilku minut praktycznie nie schodzi z połowy rywali jednak gracze Pawła Turka nie potrafią udokumentować swojej przewagi zdobyciem bramki.
19’ GOL! (1:2) – Pantery w końcu dopięły swego! Turek zagrywa do Wojciecha Sołtysiaka, który mija jednego z rywali a nastepnie umieszcza piłkę w bramce obok interweniującego Szymańskiego.
20’ Zagranie Turka wzdłuż linii bramkowej po którym centymetrów zabraklo Kmiecikowi aby wślizgiem umieścic piłke w bramce.
21’ Szymański mocno uderza jednak czujny w bramce goalkeeper rywali nie daje się zaskoczyć.
22’ Kolejny strzał popularnego Szyny i po raz kolejny interweniuje Szymański nogą wybijając piłkę na rzut rożny.
25’ Bednarski nieatakowany na 15 metrze decyduje się na strzał jednak piłka przelatuje nad poprzeczką.
27’ Kmiecik z 5 metrów uderza płasko ale obok bramki.
30’ Krzysztof Golonka fauluje Jacka Romejko za co zostaje ukarany żółtą kartką. Po chwili z rzutu wolnego uderza Hanc jednak wprost w ręce Grzywy.
33’ Kontra Auto Trucku. Romejko decyduje się na strzał z prawej strony po którym piłka o centymetry mija bramkę Grzywy.
34’ Dośrodkowanie Mora wprost na głowę Sołtysiaka i na nieszczęście graczy White Panthers piłka trafia w poprzeczkę!
35’ Po strzale "pietką" w wykonaniu Sadowskiego, piłkę z linii bramkowej wybija Szymański ratując tym samym "Pantery" przed utratą trzeciej bramki.
38’ Rzut wolny tuż przed polem karnym jednak strzał Mora jest zbyt lekki i trafia w nogi obrońców Auto Trucku.

Spotkanie wyśmienicie rozpoczęło się dla zawodników Auto Trucku, którzy po czterech minutach prowadzili już 2:0. Śmiało można stwierdzić, że te dwie bramki zdobyte na początku "ustawiły" spotkanie. W kolejnych minutach meczu zdecydowaną przewagę miała ekipa Pawła Turka jednak stać ją było tylko na zdobycie jednej bramki. Gdyby zawodnicy White Panthers mieli lepiej ustawione celowniki to z pewnością oni cieszyliby się ze zwycięstwa gdyż sytuacji do zdobycia kolejnych bramek mieli mnóstwo. W następnej kolejce "Pantery" spotkają się z Żarem Tropików natomiast Auto Truck o punkty powalczy z DIabłami.

autor: Marcin Milczanowski